Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#271

Post autor: maciek1 »

SUPER. Dzięki. Po latach czas wrócić na ścieżki identyfikacji, ale już głębszej. Pozdrawiam. PS. W którym wątku najlepiej byłoby podyskutować na te tematy?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4497
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#272

Post autor: blispx »

W barcode odnajdziesz w sumie tylko kraj manufaktury, reszta to pożywka dla księgowej. W tym konkret. przypadku kod produkcji to UK ale znak organizacji BIEM to GEMA - STEMRA (na labelu) czyli na Niemcy - Holandia, więc w Szwabii pewnie w tym okresie to samo sprzedawano
DDX-1000, 2xRMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 2xLundahl, 3xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Richard
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2019, 12:12

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#273

Post autor: Richard »

Ten album był wydany w Izraelu ale ciężka sprawa z rokiem wydania
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4497
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#274

Post autor: blispx »

LZ III na plumce A5/B5, label z "Exclusive Producer: Peter Grant", wie ktoś który to press?

edit

https://www.popsike.com/LED-ZEPPELIN-II ... 21414.html

jeżeli temu wierzyć to 1wsza matryca, spoko bo okładka i płyta w stanie świetnym, musiałem tylko lekko sprasować na Orb bo spora fala była, kręcidło nie wylata :)
DDX-1000, 2xRMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 2xLundahl, 3xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4497
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#275

Post autor: blispx »

[bump]

Genesis Selling England by the Pound

1. A1U/B2U, okładka z Marketed by B&C Records, 37 Soho Square, London, W1. Printed & made by the E.J. Day Group, London & Bedford, koszulka wewnętrza plus sprasowana tekturka z lyrics

2. A1U/B2U, okładka z Prinited by James Upton, tektura z lyrics robiąca z inner bag

3. A3U/B2U, okładka z Marketed by B&C Records, 37 Soho Square, London, W1. Printed & made by the E.J. Day Group, London & Bedford, koszulka wewnętrza plus sprasowana tekturka z lyrics

4. A3U/B2U test pressing

które jest najstarsze i czy istnieje w przyrodzie A1U/B1U i czy dołączany był poster?

[solved]

istnieje 1U/1U a więc 1U/2U to second cut, postera brak chyba że do promo coś dołączali, sleeve i inner to warianty występowały zamiennie zarówno od EJ jak te drugie

ech.. znowu sam sobie odpowiadam ;)
DDX-1000, 2xRMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 2xLundahl, 3xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4497
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#276

Post autor: blispx »

Co było pierwsze Rolling Stones Sticky Fingers, UK A4/B3, okładka mały suwak, label bez "Promotone N.V. Records" czy UK A4/B3, okładka duży suwak, label z "Promotone N.V. Records"?
DDX-1000, 2xRMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 2xLundahl, 3xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3992
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#277

Post autor: SimonTemplar »

Blis dobre pytanie :) Sam chciałbym to jakoś sensownie potwierdzić. Wiele lat temu szukałem odpowiedzi i na tamten czas wychodziło mi że bez "Promotone N.V. Records". Takową nabyłem. Niestety im dłużej wtedy drążyłem temat tym było gorzej. Doszukiwałem się A4/B4 bez "Promotone", A3/B3 też są itp itd. Odpuściłem.
Jest np info z forum stevehoffman:
"...The absolutely first edition had NOT the inscription "A Promotone N.V. RECORD" on the label: the Promotone company was founded only a few months later (in September 1971, exactly) the album "Sticky Fingers" was released (April 1971).
Promotone BV is the record label of the Rolling Stones. Promotone's headquarters is in Amsterdam in the Netherlands.

The "Promotone N.V." credit, probably was an error: the correct terminology is BV instead of NV: BV is Dutch for Besloten Vennootschap, and is the Dutch terminology for a private limited liability company...."
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4497
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#278

Post autor: blispx »

także posiadam bez promotone ale jedne źródła mówią że pierwsze było z promotone inne że bez już zdurniałem, a wiedza ma tajemna się kończy na Decca odnośnie Stonsów, a wiesz może jak to było z tym suwakiem small/large zipper?

A3/B3... qrde zabiłeś mi klina no to nasze 4/3 to nie 1wsze matryce ;/
DDX-1000, 2xRMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 2xLundahl, 3xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3992
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#279

Post autor: SimonTemplar »

Dokładnie taka kołomyja. Właśnie sobie przy suwaku wtedy odpuściłem. To był dopiero misz masz. Czytałem że kolesie identyfikowali wydanie po napisie na nim, kształcie itp. Całe laborki walili. Chodziło o firmy które te suwaki produkowały czy jakoś tak :think:
Jednak jednoznacznej odpowiedzi wtedy nigdzie nie znalazłem. Wybacz nie pamiętam już teraz detali, nie pomogę.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4926
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#280

Post autor: eu4yaon »

Panowie dorwalem angielską wersje Lombard - Szara Maść czyli Hope And Penicillin i mam pytanie dotyczące okładki. Według discogs z przodu na okładce jest żółta okrągła naklejka z angielskim tytułem albumu. Ona jest nadrukowana czy naklejona? Mi sie trafila bez niej i niewiem czy ta okladka czasem nie jest z polskiej wersji.
Ma ktos to wydanie?
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9798
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#281

Post autor: Cracker »

Mam polską i angielską wersje tej płyty i obie mają takie same okładki, podobnie jak u Ciebie. Myślę że to żółte to naklejka.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
MacManus
Posty: 216
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:06

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#282

Post autor: MacManus »

Również mam obydwie wersje. Moja H&P nie ma naklejki.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4926
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#283

Post autor: eu4yaon »

Okej świetnie, dzięki za info.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
beyondthesun
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2019, 16:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#284

Post autor: beyondthesun »

Cześć ;) Mam nadzieję, że piszę we właściwym miejscu. Jeden z winyli (Atlantic Starr ‎– Always / All In The Name Of Love, Warner Bros. Records ‎– 7-21946, Back To Back Hits, Vinyl, 7", 45 RPM), które zakupiłem posiada dziwne pismo (odręczne). W dodatku płyta zawiera adapter (45 RPM Adaptor), którego w oryginale chyba nie ma? Dołączam zdjęcia..
Załączniki
as_7.jpg
as_6.jpg
as_5.jpg
as_4.jpg
as_3.jpg
as_2.jpg
as_1.jpg
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9798
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#285

Post autor: Cracker »

Co tu dziwnego , bo nie bardzo rozumiem . :?: :roll:
No chyba że to twój pierwszy winyl, wtedy mogę zrozumieć. :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
ODPOWIEDZ