Wady fabryczne - co robić?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
chmayl
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:21

Wady fabryczne - co robić?

#1

Post autor: chmayl »

Cześć, jest to mój pierwszy post na tym forum.
Mam nadzieje że pomożecie.
Otóż zbieram winyle od jakiegoś roku, dotychczas kupione przeze mnie płyty były produkcji polskiej: głównie polski rap (Te-Tris, WENA, Gruby Mielzky) do płyt nie miałem jakichkolwiek zastrzeżeń.
Problem nadszedł dzisiaj, gdy dostałem paczkę z zagranicy. Przesyłka niczego sobie, 3 nowe albumy, zafoliowane, otwieram każdą, zauważyłem, że na każdej płytce pozostały "wióry" z produkcji. Ok, przecież mogę to usunąć, lecz na polskich żadnych pozostałości z produkcji nie miałem. Odtwarzam na gramofonie jedną z płyt, słyszę że jakoś tempo nie te co w oryginale. Jako że mam gramofon z pitchem -/+10% to próbuję dostosować i dalej coś nie pasuje. Nagle patrzę, otwór w płycie ma luzy gdy go położę na trzpień. Z dwoma pozostałymi było podobnie, tyle że nie było luzów, ale poprostu niedokładnie wywiercona dziura. (Igła podczas odtwarzania przesuwała się nieznacznie, raz na zewnątrz, raz wewnątrz). Co mogę z tym zrobić? Reklamacja mogłaby długo trwać, ponieważ każda płyta została kupiona na ebayu od innego użykownika. I obstawiam, że każda płyta z serii jest wytłoczona niedokładnie, skoro wszystkie 3 miały defekt. (Polak to jednak potrafi solidnie wykonać robotę, nie to co anglicy i tym podobne :P ) Co mogę z tym zrobić? Jest ktoś kto się zajmuje naprawą takich defektów? Te 2 płyty jeszcze da się słuchać, ale ta trzecia - makabra. Dodam jeszcze, że ta najgorzej grająca płyta jest najbardziej popularna z tych trzech (album Foals - Holy Fire).
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Wady fabryczne - co robić?

#2

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:57 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wady fabryczne - co robić?

#3

Post autor: Bacek »

Ja co gorsza dostałem płytę testową z niecentrycznym otworkiem.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wady fabryczne - co robić?

#4

Post autor: Wojtek »

chmayl pisze:(Polak to jednak potrafi solidnie wykonać robotę, nie to co anglicy i tym podobne :P )
Problem w tym, że Polacy nie tłoczą płyt ;) Chwal Czechów :morda:

Reklamuj towar i tyle.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chmayl
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:21

Re: Wady fabryczne - co robić?

#5

Post autor: chmayl »

Czyli reklamować? Sam nie wiem, przesyłka wyniosła mnie 90 zł wszystko.
Pierwsza rzecz którą zauważyłem po napisaniu wczorajszego posta to to, że gdy płytę (ta która miała luzy na dziurze) przesunę względem igły do lewej strony (na stronie A, i analogicznie w prawą stronę na stronie B) to działa poprawnie. Da się jakoś zalepić ten luz? Np stopionym plastikiem albo cuś? Czy lepiej reklamować?
Pozostałe dwie płyty: (te które nie miały luzów na dziurze, tylko były niesymetryczne): odchył igły nie jest wielki, gdzieś 1-1,5 mm gdy płyta gra, ale gdy jest dłuższy dźwięk o tej samej tonacji to gdy się wsłucham, to to słychać. I teraz się obawiam, że może nie każda, ale większość egzemplarzy z serii może być taka.

Poradźcie ktoś coś, jestem początkujący, co byście na moim miejscu zrobili?
Z góry dzieki :)

PS @blackholesun, dla mnie akurat to chyba najgorsza wada, wolę już trzeszczące płyty, niż nierówno grające :P
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Wady fabryczne - co robić?

#6

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:55 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wady fabryczne - co robić?

#7

Post autor: Wojtek »

chmayl pisze:Da się jakoś zalepić ten luz? Np stopionym plastikiem albo cuś?
Nie widzę przeszkód. To zwykła dziura w tworzywie.
chmayl pisze:Czy lepiej reklamować?
To już od Ciebie zależy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chmayl
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2015, 20:21

Re: Wady fabryczne - co robić?

#8

Post autor: chmayl »

Właśnie, nie wiadomo co może się trafić po wymianie. Chyba naprawię to na własną rękę. Wydrapię pilnikiem, przesunę tą dziurę, a resztę zatkam jakimś tworzywem. :lol:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Wady fabryczne - co robić?

#9

Post autor: zelazny »

O widzisz ty masz luz a ja mam troszkę za wąskie otwory ale tylko w jednym albumie. Ale nie ma problemu z założeniem placka na talerz. Tyle, że trzeba troszkę mocniej naprzeć na winyl.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wady fabryczne - co robić?

#10

Post autor: krolix »

blackholesun pisze: Wada ta często występuje i to nawet w drogich, audiofilskich produkcjach.
Mam setki płyt i off-center tylko na dwóch singlach, w tym jednym Tonpressu.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Wady fabryczne - co robić?

#11

Post autor: blackholesun »

Pozostaje się cieszyć.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wady fabryczne - co robić?

#12

Post autor: Wojtek »

Nie ma to jak nowe płyty :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wady fabryczne - co robić?

#13

Post autor: blispx »

zelazny pisze:O widzisz ty masz luz a ja mam troszkę za wąskie otwory ale tylko w jednym albumie. Ale nie ma problemu z założeniem placka na talerz. Tyle, że trzeba troszkę mocniej naprzeć na winyl.
To tylko się cieszyć że posiadasz tylko dziewice, lewo/prawo i wejdzie ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Wady fabryczne - co robić?

#14

Post autor: zelazny »

:) :) :)
ODPOWIEDZ