Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
dzasky
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2015, 19:57

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#1

Post autor: dzasky »

Przymierzam się do zakupu myjki Clearaudio. Mam kolekcję ponad 1000 płytek, ale liczę też na komercyjne wykorzystanie myjki. Pomijając cenę (Ups?!) , co myślicie o tej myjce... Jakie macie uwagi - koszty eksploatacyjne, jakość ultradźwięku, itd.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#2

Post autor: Wojtek »

dzasky pisze:ale liczę też na komercyjne wykorzystanie myjki
Ile będziesz kasował za umycie jednej płytki? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dzasky
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2015, 19:57

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#3

Post autor: dzasky »

Kalkulowałem cenę umycie w zależności od ilości... Jedna sztuka to koszt ok. 15 zł (plus wymiana foli). Przy większej ilości jestem wstanie w okolicach Warszawy przyjechać z myjką i "zrobić usługę" na miejscu taniej, lub ubezpieczyć przesyłkę płyt do mnie i z powrotem . Jeżeli kolekcja jest naprawdę duża mogę przyjechać w dowolne miejsce w Polsce. Myślę, że warto :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#4

Post autor: Wojtek »

dzasky pisze:Myślę, że warto :)
Myślę, że albo jesteś śmieszny albo totalnie nie masz pojęcia o czym piszesz, jeśli serio myślisz że zrobisz z tego biznes w kraju :morda:
Bez urazy.

Zamiast pakować się w drogie myjki ultradźwiękowe, strzel sobie Okki Nokki czy inne Nitty Gritty jak chcesz mieć odsysanie i automat.
Jeśli i to jest niepotrzebne to wystarczy Knosti czy inny SpinClean.
Clear Audio lepiej płytek nie umyje. Pamiętaj że eksploatacja (płyny, prąd) też kosztuje.

Z drugiej strony, co to jest 1000 płyt? ;) To się nie zamortyzuje.
Później ze świecą szukać człowieka chętnego do odkupienia bez dużej straty dla Ciebie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dzasky
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2015, 19:57

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#5

Post autor: dzasky »

Śmieszny nie jestem ... co do pojęcia o czym piszę, to biznes stawiam na drugim miejscu. Cenię sobie płytki jakie mam (i te których jeszcze nie mam).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#6

Post autor: Wojtek »

dzasky pisze:Cenię sobie płytki jakie mam (i te których jeszcze nie mam).
Bardzo dobrze, ale w takim razie jak je myłeś dotychczas? Wcale? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#7

Post autor: blispx »

Ciekawe jak w tej myjce się te "soniczne" mycie odbywa- jakoś sobie tego nie wyobrażam. Firmę ClearAudio i jej produkty klasyfikuję do kategorii audio voodoo na czele z ichnimi preparatami typu "woda święcona" do mycia placków czy do odnowy biologicznej rowka itp. Myjki ultra-dźwiękowe jakoś się nie chcą sprzedawać to marketoidy wymyśliły myjki soniczne, ale to już dawno przestało mnie dziwić :D

Osobiście posiadam ON a zakup jej umotywowałem ilością płyt które muszę umyć jednorazowo po zakupie- bywa że 50 w jednej paczce, nie mniej niż 30. Mycie tego na Knosti byłoby co najmniej uciążliwe. Myję raz, pakuję w nowe koszulki, zaklejam i odstawiam. Co lepsze sobie słucham starając się ich ponownie nie uświnić- nie widzę żadnego sensu w myciu po raz n-ty tego samego

Moja odpowiedź czy warto- nie nie warto :D Nie chcesz się zbytnio natyrać przy myciu to kup ON- jakoś wbrew niektórym opiniom tu na forum działa u mnie już rok całkiem sprawnie, ew poprzebieraj w ofercie NG

Chęć zarabiania na myciu płyt przemilczę.. sam to przemyśl czy to ma sens
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#8

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:Ciekawe jak w tej myjce się te "soniczne" mycie odbywa- jakoś sobie tego nie wyobrażam.
Poczytaj o myjkach ultrasonicznych. To akurat fizycznie ma sens. Problem w tym, że z perspektywy płyt winylowych jest to swoista przesada.
http://www.mildent.pl/czym_jest_myjka_ultradzwiekowa

Kwestią bardzo dyskusyjną jest to czy takie mycie jest bardziej efektywne niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#9

Post autor: blispx »

No tak ale bez wanny myć ultra-dźwiękami? Ten CA to więcej szumu niż pożytku robi

Swoją droga to trochę płyt testowo umytych taką metodą miałem i już więcej nie chce, wg mnie niszczy to płyty, mam jeszcze kilka próbek to zapraszam wszelkich niedowiarków na odsłuch :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#10

Post autor: Czołgista »

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?
Nie warto , to jakiś szajs za sporą kasę :?:
I zgodzę się z Wojtkiem że jesteś śmieszny , 15 zł za mycie w tym czymś :?:
Kiedy za 5 zł można umyć w tym:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xULYrO6-Mr4[/youtube]
Co na pewno lepiej działa ale też jest nie doskonałe.
(bijące na boki rolki z mikrofibry źle działają na wyobraźnię) ;)

Czasem proste rozwiązania są najlepsze , Knosti w odpowiednich rękach daje super rezultaty :dance:
2-3 minuty na płytę przy odpowiedniej organizacji pracy, a rezultat super :D

PS.
Wojtek , coś masz ze skryptem do YT nie tak, bo się poprawny link nie wyświetla !
Sprawdziłem, u mnie ten link ładnie działa ;)


PS-2.
Już działa, pewnie serwer miał przerwę na kawę lub papierosa :D
Ostatnio zmieniony 28 sie 2015, 00:08 przez Czołgista, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#11

Post autor: Wojtek »

Czołgista pisze:Wojtek , coś masz ze skryptem do YT nie tak bo się poprawny link nie wyświetla !
Sprawdziłem ;)
Wszystko działa jeśli korzystasz z youtube.com zamiast youtu.be :) Poprawiłem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dzasky
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2015, 19:57

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#12

Post autor: dzasky »

Przekonaliście mnie aby kupić Double Matrix Sonic. Za 2 tygodnie napiszę opinię o tej myjce:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#13

Post autor: Wojtek »

dzasky pisze:Przekonaliście mnie
Chyba masz problem z wyciąganiem wniosków skoro przekonuje Ciebie do zakupu sytuacja w której każdy Tobie ten ruch odradza :)
Albo już zamówiłeś wcześniej i teraz tylko szukałeś poklepania po pleckach :morda:

Zadałem Tobie takie pytanie, na które nie padła żadna odpowiedź:
Wojtek pisze:Bardzo dobrze, ale w takim razie jak je myłeś dotychczas? Wcale? :)
Podejrzewam że pytanie było niewygodne, ergo nie masz doświadczenia z myciem płyt.

W tej sytuacji, jakakolwiek recenzja drogiej myjki będzie niezbyt miarodajna, bo zabraknie porównania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wilk325
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2015, 11:40

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#14

Post autor: wilk325 »

Chciałbym się zapytać tych wszystkich sceptyków, który używał tej myjki lub chociażby CLEARAUDIO Double Matrix Professional? Na każdym forum oczywiście Knosti bije wszystkie inne myjki i jest jedynym godnym polecenia "urządzeniem". Kiedy wróciłem do winyli to pominąłem etap Knosti i od razu kupiłem ON, jest dobra, ale nie najlepsza. Następnie była Nitty Gritty 1.5 i to były wg mnie wyrzucone pieniądze :(. Teraz mam CLEARAUDIO Double Matrix Professional i uważam to za suuper zakup. Oczywiście nie każdego nanią stać, co nie znaczy że są to pieniądze wydane bez sensu.
Gratuluję zakupu i nie służy :).
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#15

Post autor: blispx »

Widzę już że sklepy zaczynają stosować kryptoreklamę, 1 post i od razu z grubej rury, do tego bez żadnej treści merytorycznej i z błędami stylistycznymi
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ