Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
strzewka
Posty: 60
Rejestracja: 14 lis 2014, 02:05
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Kalisz

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#1

Post autor: strzewka »

Witam
Myślałem nad zakupem myjki do płyt knosti ale czytając na różnych forach i oglądając różne filmiki spodobały mi się myjki DIY rozwiązania z odkurzaczem itd. Moje pytanie brzmi jakiej szczoteczki używać do mycia płyty na mokro kręcącej się jak w automatycznych myjkach? Na forum czytałem gdzieś, że tych samych co na sucho ale na sucho używam weluru a inne to carbonowe o których czytałem, że lepiej na mokro nie używać. Na filmikach pokazowych myjki DIY widać różne szczoteczki z nawet długim dość włosem jakie to są szczotki i gdzie można je nabyć?
Drugie pytanie jakie mnie nurtuje to jakiej twardości są szczotki w myjce knosti? Włosie w nich (widać na zdjęciach ) jest dość krótkie ale nie mam jak sprawdzić na ile jest sztywne.
Jeśli gdzieś było to przepraszam za pytanie ale czytam różne wątki i nie mogę znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Pozdrawiam
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Ja używam szczotki dla niemowląt z włosia koziego.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#3

Post autor: kielek »

Z tego co wiem do rozprowadzenia płynu po płycie używa się dosć miękkiej szczoteczki (chyba z koziego włosia) i może to być coś do pielęgnacji bobasów :-)
Na sam odsysacz stosuje się osłonę z weluru,który co jakiś czas trzeba wymieniać.
Upss zbyszek juz mnie ubiegł ;)
strzewka
Posty: 60
Rejestracja: 14 lis 2014, 02:05
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#4

Post autor: strzewka »

Możecie podać jakiś link lub zdjęcie takiej szczoteczki dla niemowląt?
Z tego co wiem to w knosti też jest z włosia koziego.
Do odsysania to wiem, że welur to było opisywane.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#5

Post autor: zbyszek1982 »

strzewka pisze:Możecie podać jakiś link lub zdjęcie takiej szczoteczki dla niemowląt?
Kupisz to w drogerii lub supermarkecie za kilka złotych. Szukaj regału ze smoczkami, butelkami i tego podobnymi akcesoriami. (Są też takie z syntetycznym włosiem, więc warto zwrócić uwagę na opis na opakowaniu).

Ja swoją zabrałem dziecku :morda: (Już wyrosło).
strzewka
Posty: 60
Rejestracja: 14 lis 2014, 02:05
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#6

Post autor: strzewka »

Coś takiego
http://www.nuk.pl/products/babycare/pro ... y=m&lid=16
mnie chodziło o takie dość wąskie z długim włosem
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#7

Post autor: zbyszek1982 »

Tym że szczotka jest szeroka się nie przejmuj. Włosie ma ze dwa centymetry długości i jest bardzo miękkie.
(Jak się nadaje do czesania dwudniowego niemowlaka, to po winylu też można tym bez obaw smarować, uwierz mi).
strzewka
Posty: 60
Rejestracja: 14 lis 2014, 02:05
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#8

Post autor: strzewka »

no to ok dzięki, będę szukał takich.
W necie znalazłem jeszcze takie z włókna koziego do czyszczenia łba konia ale chyba będa za duże :)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#9

Post autor: misienka2008 »

Uzywam skroconego pedzla do golenia. Strzygac go etapami po dwa - trzy mm mozna dobrac wlasciwa sztywnosc. Ja zatrzymalem sie na 2 cm. Trzeba jeszcze wziac poprawke na to, ze wlosie mieknie w wodzie co czyni szczoteczke dla niemowlat zbyt miekka.
strzewka
Posty: 60
Rejestracja: 14 lis 2014, 02:05
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#10

Post autor: strzewka »

No właśnie i tu dochodzimy do pytania, które zadałem wcześniej jaka powinna być sztywność takiej szczotki aby umyć płytę a jej nie uszkodzić? Jak sztywne są szczotki w myjce knosti?
misienka2008 pisze:Uzywam skroconego pedzla do golenia. Strzygac go etapami po dwa - trzy mm mozna dobrac wlasciwa sztywnosc. Ja zatrzymalem sie na 2 cm. Trzeba jeszcze wziac poprawke na to, ze wlosie mieknie w wodzie co czyni szczoteczke dla niemowlat zbyt miekka.
Czym się kierujesz jeśli chodzi o sztywność włosia?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#11

Post autor: misienka2008 »

To tylko sprawa wyczucia. Na tyle miekka aby sie troche " kladla " i na tyle sztywna aby wybierala zanieczyszczenia. Przy 2 cm czuje jak rowki prowadza szczotke.
revt
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2015, 00:51

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#12

Post autor: revt »

Witam
jak myślicie czy taka szczotka do rąk będzie się nadawała ? nie zniszczy płyt ?

http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDe ... 3120270096
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#13

Post autor: tollo »

Wątpię by była odpowiednia, będzie raczej zbyt twarda i ostra. Ja bałbym się dotknąć nią płyty. Poza tym ma zbyt grube i rzadkie włosie.
revt
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2015, 00:51

Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#14

Post autor: revt »

no właśnie się obawiałem że jest za twarda, niestety w teskaczu nie było szczotek dla niemowląt z włosia koziego. Znalazłem tylko jakieś sztuczne i tę właśnie.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jaka szczotka do mycia na mokro płyt?

#15

Post autor: blispx »

Ponoć najlepsza jest z włosiem bobra ;p

Ta http://tnij.org/49km6fg jest fajna ale trochę droga.

Osobiście do równomiernego rozprowadzenia płynu używam szczotki od MoFi a do głębszej penetracji standardowej szczotki od Okki ;p
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2015, 12:16 przez blispx, łącznie zmieniany 2 razy.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ