Rękawiczki antystatyczne.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Rękawiczki antystatyczne.

#1

Post autor: ivandrago99 »

Potrzebuję rękawiczek antystatycznych dla zachowania płyt w stanie, że tak powiem niskiego naładowania i zachowania czystości. Czy coś takiego wystarczy?

http://allegro.pl/rekawiczki-esd-polies ... 73809.html

Chodzi mi o skuteczność samego materiału i jego wpływ na płytę pod kątem mikrouszkodzeń. Mówiąc najprościej. Czy takie rękawiczki są w pełni bezpieczne dla płyty?
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Rękawiczki antystatyczne.

#2

Post autor: Reymont »

Obrazek
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Rękawiczki antystatyczne.

#3

Post autor: ivandrago99 »

Ehhh Cudowne forum. Człowiek zwyczajnie się pyta przez niewiedzę, chce się czegoś nauczyć i zero konkretnej odpowiedzi. Do tego głupawe ironiczne wstawki. Witamy w Polsce. Widzę, że to nie ma wielkiego sensu, więc szukam gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#4

Post autor: Reymont »

Wyluzuj ;)
Pierwsze słyszę o rękawiczkach. Skąd ten pomysł?
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Rękawiczki antystatyczne.

#5

Post autor: ivandrago99 »

Teraz ja powinienem wrzucić ten twój zacny obrazek. Czym wyciągasz płytę z okładki. Gołymi rękoma? Gołe łapki też przenoszą ładunek. A może jakoś ściereczką, która zostawia na płycie kurz? Te dwa pytania są odpowiedzią na jedno twoje. No ale zostawmy to. Chodzi mi przede wszystkim o uniknięcie pozostawiania odcisków palców na płycie z jednoczesnym uniknięciem przenoszenia kurzu na płytę. Myślę, że takie rękawiczki mogą to zapewnić.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#6

Post autor: Reymont »

ivandrago99 pisze:Teraz ja powinienem wrzucić ten twój zacny obrazek. .
a wrzucaj :D
ivandrago99 pisze:Czym wyciągasz płytę z okładki. Gołymi rękoma? Gołe łapki też przenoszą ładunek. A może jakoś ściereczką, która zostawia na płycie kurz? Te dwa pytania są odpowiedzią na jedno twoje. No ale zostawmy to. Chodzi mi przede wszystkim o uniknięcie pozostawiania odcisków palców na płycie z jednoczesnym uniknięciem przenoszenia kurzu na płytę. Myślę, że takie rękawiczki mogą to zapewnić.
Płytę wyciąga się w taki sposób, aby nie uśmodruchać jej paluchami tzn. wytaczasz ją z koperty w ten sposób, że rant opiera się na dłoni (palcach), następnie kciukiem podtrzymujesz za etykietę. To jedna z metod. Rowków nigdy nie dotykamy.
Później ściskamy za krawędzie i kładziemy na talerz.
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#7

Post autor: ivandrago99 »

Stosowałem tą skomplikowaną metodę. Znudziło mi się. Stąd proste pytanie, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć, albo nie chcesz odpowiedzieć. Czy te rękawiczki są bezpieczne. Zamiast wklejania obrazków wystarczyło kilka prostych słów. Nic więcej :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#8

Post autor: Reymont »

ivandrago99 pisze:Stosowałem tą skomplikowaną metodę. Znudziło mi się.
Och ty niecierpliwcze
ivandrago99 pisze:Stąd proste pytanie, na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć, albo nie chcesz odpowiedzieć.
Mądrala :D
ivandrago99 pisze:Czy te rękawiczki są bezpieczne.
Dopóki nie wsadzisz w nich rąk w naftę i nie podpalisz, to tak, są bezpieczne, także dla płyt.
ivandrago99 pisze:Zamiast wklejania obrazków wystarczyło kilka prostych słów. Nic więcej :)
Obrazek
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#9

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:35 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#10

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:35 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinL
Posty: 53
Rejestracja: 16 paź 2014, 16:10
Gramofon: Dual CS 455

Rękawiczki antystatyczne.

#11

Post autor: MarcinL »

Jak ktoś jest estetą to może w rękawiczkach wyciągać. Widziałem dzisiaj w rossmanie takie bawełniane fajne. :D ale raczej nie antystatyczne. Tylko tutaj to już chyba lans bardziej się idzie. To tak jak z rękawiczkami dla perkusistów albo z owijką na pałki. Taki gadżet. Ale jak ktoś lubi to czemu nie. Chociaż mi się bardziej paten przez blackholesum proponowany podoba prosty i wygodny. Nie ukrywam, że przed położeniem płyty na talerz drugą ręką dotykam grzejnika żeby "rozładować" napięcie :) (składacze elektroniki tak robią). Wydaje mi się że pomaga.
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#12

Post autor: ivandrago99 »

To nie jest gadżet tylko wygodne rozwiązanie. Zero odcisków palców, nie przenoszę napięcia i kurzu. Płyty też będą trzymane w koszulkach antystatycznych. To taka reformacja mojego nie ukrywam podejścia pełnego błędów mniejszych i większych. Pozostaje jeszcze właściwe ustawienie wysokości ramienia dla mojego numarka ttx usb. Muszę troszkę poszukać.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Rękawiczki antystatyczne.

#13

Post autor: Reymont »

Nie są drogie. Kup, przetestuj, podziel się wrażeniami. Nie spotkałem się tutaj, przez te kilka lat, żeby ktoś w rękawicach płyty wyciągał.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Rękawiczki antystatyczne.

#14

Post autor: kielek »

Radziłbym zacząć od mycia płyt,trzymania w koszulkach antystatycznych a potem widziwiać z rękawiczkami.Zasadę ''łapania'' winyla w rączkę już objaśniono i wystarczy poćwiczyć a nie twierdzić,że się znudziło... To tak jakby komuś się znudziło jedzenie zupy łyżką i wymyślał inne metody.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Rękawiczki antystatyczne.

#15

Post autor: chudy_b »

Z mojego małego doświadczenia wynika, że elektrostatyka to najbardziej wkur...ce zjawisko w sporcie winylowym. Najlepiej pomaga na to mikstura forumowa.
ODPOWIEDZ