Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#1

Post autor: Pajdak »

Mam pytanko, dziś do mnie przyszedł singiel Helloween o dosyć nietypowym rozmiarze, ponieważ jest to shaped lp

Obrazek
Obrazek

A, że wyszedł bez żadnej okładki ani folii to mam pytanko. Da się jakoś samemu "skonstruować" taką folie? Bo jak na razie trzymam go w folii co była w polskich płytach ale nie wygląda to za fajnie...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#2

Post autor: Wojtek »

Pewnie, że się da. Skombinuj folię i zgrzewarkę, parę nożyczek i do roboty :)

A tak w ogóle to to jest winyl czy plastik (w stylu pocztówek dźwiękowych)?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#3

Post autor: Pajdak »

Folia nie problem, najgorzej zgrzewarka :) Jest może jakiś patent bardziej domowy?

Jest to winyl, coś jak picture lp tylko, że w kształcie kwadratowym. Jeszcze jeden "kształtny" w kształcie dyni wydali :)
Swoją drogą na allegro jest Metallica w kształcie diabełka ale cena też diabelska jak dla mnie
http://allegro.pl/metallica-jump-in-the ... 65874.html

a niedawno za 35 poszedł...
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#4

Post autor: Pajdak »

Już znalazłem patent. Wziąłem okładkę na płyty, wyciąłem i zszyłem jeden bok zszywaczem. Ładnie wygląda no i płytka się nie rysuje :)
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#5

Post autor: Krzyś »

Pajdak pisze:Folia nie problem, najgorzej zgrzewarka :)
była kiedyś w biedronce na 2 baterie aa, za 10 zł, rewelacja jakaś to może nie jest, ale zgrzewać - zgrzewa
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#6

Post autor: Obywatel »

Domowy patent na zgrzewanie folii to teflonowa taśma (nie klejąca!) i lutownica. Kładziesz dwa kawałki folii, które chcesz zgrzać. Wzdłuż linii szwu kładziesz teflon i przejeżdzasz rozgrzanym grotem tam, gdzie chcesz wykonać zgrzew. Szybkość przesuwu trzeba dobrać do grubości folii i taśmy teflonowej.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
zaslav
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2011, 00:44

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#7

Post autor: zaslav »

Inny domowy patent to żelazko. Kładziesz folie na gazecie, od góry przykładasz drugim kawałkiem gazety i tak przez gazetę prasujesz żelazkiem. Potem trzeba odciąć nadmiar gazety zlepionej z folią i już.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#8

Post autor: Obywatel »

A propos tematu, przyszło mi do głowy, że może komuś się przyda taka informacja:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... _19474.htm
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#9

Post autor: Krzyś »

ta zgrzewarka clatronixa czy innego dziada jest kiepska - brak możliwości jakiejkolwiek regulacji i mała powierzchnia zgrzewająca. Ja mam taką:
http://allegro.pl/zgrzewarka-do-folii-3 ... 90186.html (link do wersji zarchiwizowanej: http://xallegro.pl/zgrzewarka-do-folii- ... 90186.html)

bardzo fajne urządzenie, długi zgrzew (30 cm), regulowany czas, bardzo dobrze zgrzewa folię bąbelkową (ponieważ nie mam jeszcze kopert na płyty szelakowe, to te, które nie mają jakiejkolwiek koperty nawet oryginalnej sobie pakuję w zgrzewaną folię bąbelkową).

Cena chyba wyższa od clatronixa czy tam czego, nie dodają gratis folii, ale urządzenie solidne. W zestawie zapasowy drut oporowy i takie coś z teflonu, co przykrywa drut (pracujemy z tym czymś założonym).
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Nietypowy rozmiar płyty - skąd okładka?

#10

Post autor: Pajdak »

dzięki za link do aukcji. jak się trafi jeszcze jakiś "wygibas" to wtedy pomyślę o tym bo do jednej sztuki to nie warto sobie głowy zawracać
ODPOWIEDZ