Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarcinK
Posty: 97
Rejestracja: 25 gru 2012, 13:33
Gramofon: sony px p7x
Kontakt:

Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#1

Post autor: MarcinK »

Chciałbym zobaczyć czy jest sens zakupu czegoś bardziej konkretnego niż Knosti.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1147
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#2

Post autor: Piterski »

Nie pokaże Ci bo jeszcze nie mam swojej własnej i czasem pożyczam od znajomego.
Knosti jednak sprzedałem jak tylko wypróbowałem Oki Noki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#3

Post autor: darkman »

MarcinK pisze:
13 gru 2018, 21:39
czegoś bardziej konkretnego niż Knosti.
Czyli konkretnie jaką profi masz na myśli?
Awatar użytkownika
MarcinK
Posty: 97
Rejestracja: 25 gru 2012, 13:33
Gramofon: sony px p7x
Kontakt:

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#4

Post autor: MarcinK »

konkretnego nie musi oznaczać "profi"
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#5

Post autor: darkman »

OK. Czyli kolejny wątek filozoficzny.
Oto tytuł Twojego wątku:
Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką
Odpowiesz na pytanie? warto jeszcze tu zaglądać? czy dać se siana?
Awatar użytkownika
MarcinK
Posty: 97
Rejestracja: 25 gru 2012, 13:33
Gramofon: sony px p7x
Kontakt:

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#6

Post autor: MarcinK »

Nie wiem jaka.
Ultradźwiękowe są koszmarnie drogie ale może warto?
Chciałem podrzucić płytę i zobaczyć czy to co mi przeszkadza zniknie po myciu w dużo lepszej myjce. Może warto uzbierać sobie kasę.
"konkretnego" nie musi oznaczać "profi" - to informacja ale interpretację pozostawiam Tobie. Na forach ludzie rozumieją to co sami chcą zobaczyć/zrozumieć. Czy zajrzysz tutaj ponownie i napiszesz coś konkretnego, to jest już tylko twój wybór
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#7

Post autor: darkman »

Tak, tak. Sorry, źle Ciebie zrozumiałem no offence :D
- no problem, mogę Ci umyć w ultra sonicznej DIY, czy jest lepsza od lepszej to pytanie właśnie dość retoryczne (opis w dziale DIY, gotowiec z moimi poprawkami, raczej słaby ale jest, miałem upgradować ale raczej wszystko do wymiany więc zrezygnowałem),
- czy ON jest myjką profi? Moim zdaniem nie. Poza systemem (niedomagającym) odsysania, nie widzę w niej nic szczególnego, to nadal myjka handy proces,
- możesz naszykować też 2 płyty (nie będzie to szybko), ale będąc u Pawelca mogę poprosić o wymycie na VPI (tyle, że kawa stygnie,bo wybieram się już z pół roku)

Wybierz się na Tarczyńską do Planet coś tam, maja zwykle PJ /typ ON/ i poproś o prezentację, ON mają na JPII w stronę Stawek (te duże bunkry), oferują ON i mają testową.
MC ultra mają na Karolkowej (sklep audio, który się przeniósł z towarowej/okopowej - byli dawniej przy Cmentarzu Żydowskim) - mycie 5 pln.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#8

Post autor: blispx »

A w jakim sensie profi? Czy chodzi o cenę takiej myjki która w sprzedaży detal. przeważnie nie idzie w parze z jakością, czy profi w sensie profi pod kątem jakości komponentów z których została wykonana? Jeżeli to drugie to odsyłam do działu zrób to sam bo nie znajdziesz w sprzedaży takiej

Widziałem ON i NG od środka i w żadnym wypadku nie mogę powiedzieć że są profi, chciałbym jeszcze zobaczyć PJ bo producent chwali że cięte na CNC. Mycie ultradzwiękami to uzupełnienie dla mycia tradycyjnego więc dobrze mieć 2 myjki

Co do reszty "profi" myjek to wątpię aby ktoś je rozkręcał i sprawdzał szczególnie te od CA czy DA więc nigdy nie dowiesz się czy one są profi
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#9

Post autor: darkman »

blispx pisze:
14 gru 2018, 13:08
PJ bo producent chwali że cięte na CNC
Kiedyś telefonicznie Tomasz z winyle,pl powiedział mi, że sporo gorsza od ONII w nowej obudowie.(nie mając w tym interesu bo oferuje u siebie obie).
Poza tym sam widziałem obsługę zlewki przez pochylenie całego urządzenia :lol: to za te pieniądze niewąskie jaja. Troszkę z moich oględzin na jakichś targach PJ wydała mi się mniejsza i poręczniejsza niż ON. Od środka PJ nie widziałem. W sumie to nawet mógłbym wziąć na wyrobienie sobie zdania, ale przy obecnej cenie ON (1350) to i tak się potem zakup nie opłaca, tak czy siak. Musiałaby być potestowo mocno przeceniona.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#10

Post autor: blispx »

Czyli pewnie tak samo jak w ON pojemnik na kanapki z wężykiem spustowym montowanym z boku i zlewanie pół-grawitacyjne, ano profi to to nie jest, jakby nie mogli zamontować tego od dołu + zawór

ON koszt ~2K te tańsze to niekoniecznie nowe a ta myjka starzeje się z wiekiem, sorry taki mamy klimat :)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
MarcinK
Posty: 97
Rejestracja: 25 gru 2012, 13:33
Gramofon: sony px p7x
Kontakt:

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#11

Post autor: MarcinK »

blispx pisze:
14 gru 2018, 13:08
A w jakim sensie profi? Czy chodzi o cenę takiej myjki która w sprzedaży detal. przeważnie nie idzie w parze z jakością, czy profi w sensie profi pod kątem jakości komponentów z których została wykonana?
"profi" - czyli jak najlepsze efekty
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#12

Post autor: blispx »

Możesz uwierzyć mi na słowo - zaoszczędzi to tobie czasu na latanie i szukanie myjek u znajomych. Najlepsze efekty daje mycie ultradzwiękami połączone z myciem tradycyjnym i szybkie obsuszenie/odessanie, wszystko to spełnia myjka DA za kupę hajsu lub jak sobie poskładasz tak jak ja 2 myjki DIY ultra i analogowa i będziesz miał to taniej może mniej automatycznie ale tak samo efektywnie, sporo taniej ale niech nikomu nie wydaje się że za psie grosze uda się tego dokonać
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
MarcinK
Posty: 97
Rejestracja: 25 gru 2012, 13:33
Gramofon: sony px p7x
Kontakt:

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#13

Post autor: MarcinK »

Czy możesz podlinkować jak wygląda dokładniej Twoje rozwiązanie ?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ktoś z Warszawy z jakąś profi myjką

#14

Post autor: blispx »

Poszukaj na forum , pisałem już o tym z miliard razy, (nie tylko ja z resztą) było też kilka projektów zarówno na myjkę soniczną jak i analogową

Za dużo by zbierać tego w jedną kupę, w tej chwili posiadam 2 wanny soniczne z napędami - silnik centrycznie + pompa z filtrem.. w planach wycięcie ramy i zamontowanie silnika na rolki na obie wanny i dołożenie szczotek po bokach, do tego Okki i kolejna myjka DIY zrobiona od tak... bo potrafię samemu zrobić i wiem że robię dla siebie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ