Początek płyty-pierwsze sekundy grają z szumem i zniekształceniami...

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
piknik1979
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2015, 18:52

Początek płyty-pierwsze sekundy grają z szumem i zniekształceniami...

#1

Post autor: piknik1979 »

Witam!

Jestem nowy na tym forum, więc wybaczcie jeśli powtarzam temat, który już pewnie wcześniej się pojawił, ale nie mogłem nic takiego tu znaleźć.

Otóż, spotkałem się z wieloma używanym płytami, które udało mi się nabyć, w których początek płyty - to znaczy dosłownie pierwsze sekundy czasami grają ze zniekształceniem. Jest szum i skoki, tak jakby igł miałaby dopiero "wskoczyć na płyte".

I nie wiem czy to wina igły - mam stary angielski gramofon BushArena czy to płyty są zniszczone (czyściłem antystatycznym płytem i ściereczką).

Poza tym czasami zdarza się że krawędzie płyty są nierówne - dosłownie czasem nawet milimetr krawędzi nawet wygryziony - nie wiem czy to ma wpływ też jakiś na dźwięk.

Dziękuje z góry za pomoc.

Tomek
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Początek płyty-pierwsze sekundy grają z szumem i zniekształceniami...

#2

Post autor: blispx »

Jak przeskakują to mają rysy lub zapchane rowki brudem, umyj dokładnie, chyba że mowisz o rozbiegówce tam jest skok kiedy igła dojezdza do właściwego rowka ale rozbiegówek sie generalnie nie słucha ;)

Szum to przy płytach analogowych pojęcie względne
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41546
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Początek płyty-pierwsze sekundy grają z szumem i zniekształceniami...

#3

Post autor: Wojtek »

piknik1979 pisze:
25 paź 2017, 15:04
Poza tym czasami zdarza się że krawędzie płyty są nierówne - dosłownie czasem nawet milimetr krawędzi nawet wygryziony - nie wiem czy to ma wpływ też jakiś na dźwięk.
Mało która płyta jest idealnie płaska.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ