Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Ryba
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2014, 14:27

Re: Mikstura forumowa

#271

Post autor: Ryba »

leptino pisze:Zna ktoś przypadkiem holenderski odpowiednik tych środków? Może być też angielski lub niemiecki, da mi to jakiś punkt odniesienia.
W fotografii, kiedy brakowało fotonalu używałem kropli Ludwika... Możesz spróbować z płynem do mycia naczyń, tylko najlepiej takim bez żadnych balsamów dla dłoni :)
Poza tym w holenderskich sklepach internetowych zajmująch się fotografią analogową powinieneś znaleźć odpowiednik Fotonalu.
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Mikstura forumowa

#272

Post autor: cezi »

leptino pisze: Udało mi się skompletować wszystkie składniki forumowej mikstury poza Fotonalem/Mirasolem, które w Holandii nie występują...
Zawsze można kupić Fotonal na alle i poprosić o wysyłkę do Holandii, albo jak ktoś będzie odwiedzał Cię z Polski to podrzuci.

Cezi
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Re: Mikstura forumowa

#273

Post autor: falon »

leptino pisze:Skończył mi się płyn knosti. Udało mi się skompletować wszystkie składniki forumowej mikstury poza Fotonalem/Mirasolem, które w Holandii nie występują...
Wujek google nic nie znalazł, a znajomi fotograficy myślą w kategoriach megapikseli i nie byli mi w stanie pomóc.
Zna ktoś przypadkiem holenderski odpowiednik tych środków? Może być też angielski lub niemiecki, da mi to jakiś punkt odniesienia.

To jest chyba holenderski sklep- http://www.omnifoto.nl/product_detail.p ... Tetenal&q=
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41940
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#274

Post autor: Wojtek »

leptino pisze:Udało mi się skompletować wszystkie składniki forumowej mikstury poza Fotonalem/Mirasolem, które w Holandii nie występują...
Występują, występują, ale może nie są aż tak popularne jak u nas :)

Kodak, Agfa, Fuji, Ilford i inne firmy nadal działające na rynku materiałów do fotografii analogowej nadal oferują zwilżacze (z angielska "wetting agent"), tak więc coś powinieneś znaleźć.
Przykładowo, odpowiednik Fotonalu od Kodaka nazywa się Photo Flo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Mikstura forumowa

#275

Post autor: Czołgista »

Ryba pisze:
leptino pisze:Zna ktoś przypadkiem holenderski odpowiednik tych środków? Może być też angielski lub niemiecki, da mi to jakiś punkt odniesienia.
W fotografii, kiedy brakowało fotonalu używałem kropli Ludwika... Możesz spróbować z płynem do mycia naczyń, tylko najlepiej takim bez żadnych balsamów dla dłoni :)
Ludwik lub inny płyn do mycia naczyń to jak dla mnie niezbyt dobry pomysł , dla czego to nie będę tu pisał elaboratu bo mnie Wojtek opieprzy , a tego chcę uniknąć :lol:
W fotografii w awaryjnych przypadkach też z Ludwika korzystałem , raz , lub dwa , szału nie ma :|

Co do zastępstwa fotonalu lub mirasolu to proponuję nabłyszczacz do zmywarek , najlepiej jakiś bezbarwny (nie barwiony)
próbować z ilością 0.7-0.8 ml lub nawet do 1 ml na litr roztworu alkoholu z wodą , powinno być OK.

Proszę przetestować na tanich płytach , bo połączenia alkoholu i nabłyszczacza nie próbowałem na większej ilości płyt niż
3 sztuki. I w 100% nie jestem w stanie rekomendować takiego składu, pomimo że te 3 płyty grają ładnie.
Szanujmy drogie płyty, testujmy na tanich :D
Awatar użytkownika
leptino
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2013, 20:56

Mikstura forumowa

#276

Post autor: leptino »

Wielkie dzięki falon. Już zamówiona.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Mikstura forumowa

#277

Post autor: Acia »

Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Mikstura forumowa

#278

Post autor: Acia »

a może macie namiar na kogoś kto sprzedaje elementy mikstury razem?:)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mikstura forumowa

#279

Post autor: JacK »

Acia pisze:a może macie namiar na kogoś kto sprzedaje elementy mikstury razem?:)
Chyba nikt w to się nie bawi. Przypuszczam że w każdym większym mieście dostaniesz bez problemu składniki. IPA - składy chemiczne lub sklepy dla elektroników, Fotonal (mirasol) sklepy fotograficzne lub zakłady fotograficzne. Ta druga opcja lepsza bo potrzeba niewielka i można poprosić o odlanie 10ml z większej butelki. Woda destylowana (apteka niestety bywa drogo), demineralka stacje benzynowe lub markety z działem motoryzacyjnym.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41940
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#280

Post autor: Wojtek »

Acia pisze:czy taka woda się nadaje?
To jest zwykła demineralka więc pewnie tak.
JacK pisze:Woda destylowana (apteka niestety bywa drogo)
U mnie apteki odpadają. Chcą sprzedawać tylko w ampułkach, nigdy w butelkach, ale fakt faktem mają dostęp do najczystszej wody destylowanej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Mikstura forumowa

#281

Post autor: pawel0777 »

Skoro jest takie zapotrzebowanie na wodę destylowaną to może zrobić zrzutę na destylator http://allegro.pl/destylator-7-2-kw-wod ... 55716.html :D
Szwagirek
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:41

Mikstura forumowa

#282

Post autor: Szwagirek »

Drobne pytanie o Mirasol bo się pogubiłem ja dodaje na 0,5 l 10 kropli ale gdzieś tu wpadlo mi w oczy 2,5 mililitra jak powinno być :doh:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Mikstura forumowa

#283

Post autor: kielek »

Ok.2,5 ml.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Mikstura forumowa

#284

Post autor: JacK »

Ja daję 20 - 30 kropli czyli mniej niż kielek.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Mikstura forumowa

#285

Post autor: cezi »

Ja daję na 0,5l mikstury 2,5 ml Fotonalu (rozcieńczenie 1:200). Mirasolu powinno byc 1,25ml (stężenie 1:400). Trzeba pamietac, że to nie są tożsame preparaty, aczkolwiek mają dokładnie takie samo działanie.

Cezi
ODPOWIEDZ