Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Mikstura forumowa

#106

Post autor: vinylpiotrek »

widzewiecej pisze:To ze kozystam z malej klawiqtury smartphone powoduje literowki
Masz możliwość edycji tekstu, a błędów robisz na tyle dużo, że utrudnia to zrozumienie.
Ja tez mam zepsutą klawiaturę i muszę poprawiać braki liter i znaków diakrytycznych.
widzewiecej pisze:Poza tym jasno widac twoja irytacje spowodowana odmiennym zdaniem.
Nie jestem wcale zirytowany, takie drobiazgi nie są mnie w stanie zirytować.
I nie o zdanie chodzi tylko.
Gdybyś napisał: "jeśli macie problem z dostaniem składników do mikstury lub zależy wam na czasie, można spróbować z płynami do szyb, zwracając uwagę na to żeby 1)..2)..3).."
wyglądało by to inaczej.
widzewiecej pisze:Woda pozostawiona na 24 godz zaczyna zyc
Wiem o tym doskonale i dlatego napisałem , że półprawda , a nie że jasna bzdura.
widzewiecej pisze:bogata w mikrobiologie jak kranowka
Ale różnica pomiędzy destylowaną, a kranówka nie sprowadza się do mikrobiologii, w kranówce mamy dużo innych zanieczyszczeń.
Darek pisze:Ale macie problem ;) zrobic w domu probe i sprawa rozwiazana.
Ech..zaraz problem, myślę , że teraz sprawa jest już jasna, wszystkie za i przeciw wypowiedziane ;)
Obrazek
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Mikstura forumowa

#107

Post autor: widzewiecej »

Piotrek tu nie chdzi o to. Ja stawiam płyn do szyb jako alternatywę a nie jako substytut, a twoje argumentowanie przemilcze
11101101
Awatar użytkownika
Rycerz Gotyk
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:20

Mikstura forumowa

#108

Post autor: Rycerz Gotyk »

Przetestowałem kilka dni temu forumową mixturę i jest ok. jestem z niej bardzo zadowolony,trzeba tylko uważać żeby Fotonalu za dużo nie dodać.
Awatar użytkownika
kolbiko71
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2012, 17:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Mikstura forumowa

#109

Post autor: kolbiko71 »

W grudniu zrobiłem sobie prezent i oczywiście kupiłem myjkę Knosti :) I tak niedawno stwierdziłem, że oryginalny
płyn jest juz za bardzo brudny i nadaje sie tylko do wylania.
Jestem właśnie po pierwszym użyciu (myciu) płyt miksturą forumową. I nie da się tego ukryć, że jest wielka
różnica na PLUS względem płynu Knosti.
Od teraz już tylko mikstura forumowa!!! :D

A dla zainteresowanych z Łodzi i okolic podaję gdzie można bez problemu nabyć składniki mikstury.
- alkohol propylowy(propanol) cz.d.a - "CHEMIA-ŁÓDŹ" ul. Brukowa 27 (15,38zł/1l)
- Mirasol 2000 (Tetenal) - "FOTONEGATYW" ul. Wrocławska 20 (13,90zł/250ml)
- wodę destylowaną dostałem bez problemu w aptece na ul. Jaracza przy Wschodniej (19,50zł/1l)
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9796
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Mikstura forumowa

#110

Post autor: Cracker »

Może komuś się przyda ten link
http://www.tnt-audio.com/clinica/fluids.html
Od lat stosuje receptę Dona Rodericka i jestem z niej bardzo zadowolony. Czasem jak płyta jest bardzo zabrudzona to używam trochę mniej wody destylowanej.
Polecam.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Mikstura forumowa

#111

Post autor: eenneell »

kolbiko71 pisze:Jestem właśnie po pierwszym użyciu (myciu) płyt miksturą forumową. I nie da się tego ukryć, że jest wielka
różnica na PLUS względem płynu Knosti.
Od teraz już tylko mikstura forumowa!!! :D
To może trzeba opatentować?
A potem dzielić zyski proporcjonalnie do ilości wpisów na forum :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#112

Post autor: Wojtek »

Cracker pisze:Od lat stosuje receptę Dona Rodericka i jestem z niej bardzo zadowolony.
A różni się ona czymś od mikstury forumowej?
Nie :)

Tak więc można to traktować jako dalsze polecenie tego co już dobrze znamy i stosujemy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
KrzysztofS
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:51
Gramofon: Victor QL-A70
Lokalizacja: Łódź

Re: Mikstura forumowa

#113

Post autor: KrzysztofS »

kolbiko71 pisze: A dla zainteresowanych z Łodzi i okolic podaję gdzie można bez problemu nabyć składniki mikstury.
- alkohol propylowy(propanol) cz.d.a - "CHEMIA-ŁÓDŹ" ul. Brukowa 27 (15,38zł/1l)
- Mirasol 2000 (Tetenal) - "FOTONEGATYW" ul. Wrocławska 20 (13,90zł/250ml)
- wodę destylowaną dostałem bez problemu w aptece na ul. Jaracza przy Wschodniej (19,50zł/1l)
No proszę! Wszystko poza wodą w promieniu 1500 metrów ode mnie. To miłe :)
Awatar użytkownika
ohra
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2012, 17:50

Re: Mikstura forumowa

#114

Post autor: ohra »

Dzisiaj skompletowałem odczynniki do "mikstury forumowej". Nie posiadam myjki więc na razie posłużę się delikatną szmatką.Rozrobiłem 125 ml mikstury w proporcjach 100 ml wody demineralizowanej, 25 ml alkoholu propylowego,osiem kropli Mirasolu.Płyty po myciu pięknie błyszczą i dostały takiej głębokiej czerni :)
Załączniki
odczynniki
odczynniki
Darek

Mikstura forumowa

#115

Post autor: Darek »

ohra pisze:Płyty po myciu pięknie błyszczą i dostały takiej głębokiej czerni
A jak graja? Lepiej?
Awatar użytkownika
ohra
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2012, 17:50

Re: Mikstura forumowa

#116

Post autor: ohra »

Darek pisze:
ohra pisze:Płyty po myciu pięknie błyszczą i dostały takiej głębokiej czerni
A jak graja? Lepiej?
Kurcze :doh: tak się podekscytowałem tym że skompletowałem odczynniki i mogę zrobić miksturę że zapomniałem napisać o tym jak grają płyty po czyszczeniu :)
Ze względu na moją skromną kolekcję w której brak płyt made in UK, USA lub Japan, test wykonałem na kilku polskich płytach i gramofonie Bernard GS-431 z wkładką AT-91.
Na płytach słychać mniej trzasków? smarzenia? nie wiem jak to poprawnie nazwać :oops: na niektórych "smarzenie" znikło prawie całkowicie :dance:

Zachodzi tylko obawa czy wykorzystanie do mycia płyt delikatnej bawełnianej szmatki nie wpłynie na ich zużycie? :think:

P.S.
Tego Mirasolu 250ml starczy chyba na 20 lat :) Ja dałem osiem kropel na 125ml mikstury i powstała taka mała ale to bardzo mała pianka a pewnie nie powinno być jej wcale :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#117

Post autor: Wojtek »

Mirasol tak jak i Fotonal ma jednak też swoją datę ważności ;) Dałeś za dużo kropel jak na tak małą ilość płynu. Gdyby to był litr to byłoby OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ohra
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2012, 17:50

Re: Mikstura forumowa

#118

Post autor: ohra »

Fakt na tak małą ilość mikstury osiem kropli to za wiele.
Co do terminu ważności Mirasolu, na butelce z tym specyfikiem brak jakiejkolwiek informacji, sprawdzałem w internecie też nic nie ma na ten temat.
Czy to znaczy że jest bezterminowy :shock: ?
Załączniki
Mirasol 2000 - Kopia.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mikstura forumowa

#119

Post autor: Wojtek »

Jak kiedyś miałem Mirasol 2000 u siebie to miał datę ważności. Nie, nie jest to produkt wieczny :) Jednak pewnie można go wykorzystywać jeszcze po dacie ważności. Wszak przy produkcji mikstury najmniej go schodzi.

Teraz dopiero zauważyłem, że zamiast normalnego czystego alkoholu izopropylowego kupiłeś preparat IPA Cleanser. To nie jest to samo.
Od biedy możesz go używać w zastępstwie, ale IPA Cleanser zawiera też różne, niepotrzebne z naszej perspektywy dodatki, które czynią go "preparatem" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ohra
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2012, 17:50

Re: Mikstura forumowa

#120

Post autor: ohra »

Wojtek masz racje CLEANSER IPA to nie w czystej postaci alkohol izopropylowy.
Właśnie to są szybkie zakupy w internecie :( faktycznie po otrzymaniu przesyłki na etykiecie produktu zobaczyłem że nie ma informacji o stężeniu procentowym ba nawet składzie.
Fajnie mam litr dobrego środka do mycia kafelek nad kuchenką :D
Załączniki
to nie jest sam alkohol izopropylowy
to nie jest sam alkohol izopropylowy
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, 11:48 przez ohra, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ