Archiwum Jazz Forum

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nygen
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:02

Archiwum Jazz Forum

#1

Post autor: Nygen »

Jazz Forum udostępniło swoje archiwum, w którym można poczytać numery od 1965 roku!!!
Dla mnie absolutna rewelacja

http://www.polishjazzarch.com/wersja-polska.html
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Archiwum Jazz Forum

#2

Post autor: nasiaka »

No, no bardzo fajnie.
Przeglądne sobie
Dzięki :)
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Archiwum Jazz Forum

#3

Post autor: Jacek_Karolak »

Dla tych którzy interesują sie historią jazzu w Polsceto rzeczywiście rzecz godna uwagi. Niestety ma braki. Przesłałem wykaz brakujących numerów Pawłowi Brodowskiemu. Zapewne będzie ich poszukował poprzez ogłoszenia w Jazz Forum.Tym niemniej, poszukując śladów po Poljazzie, stale tam zaglądam.
Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
janpol
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Archiwum Jazz Forum

#4

Post autor: janpol »

Nygen pisze:Jazz Forum udostępniło swoje archiwum, w którym można poczytać numery od 1965 roku!!!
Dla mnie absolutna rewelacja.
Warto wiedzieć, że digitalizacja archiwalnych egzemplarzy, „Jazz Forum" (w trzech wersjach językowych) była częścią projektu „Jazz przewodnik” zrealizowanego za zgodą „Jazz Forum" oraz Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, przez działającą w Krakowie Fundację im. Zbigniewa Seiferta.

Włodzimierz Janowski
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Archiwum Jazz Forum

#5

Post autor: Jacek_Karolak »

Mała korekta do mojego poprzedniego postu. Otóż po sprawdzeniu z zaprzyjaźnionym kolekcjonerem wszystkiego co się z jazzem wiąże, okazało się, że jednak są zeskanowane wszystkie polskie wersje Jazz Forum. Oczywiście do 1989 roku. Powstałe luki wynikły ze stanu wojennego i ukazaniu się innych wydawnictw (Swinging Newsletter i inne). Jak widzicie wszystkiego żaden człowiek nie wie i trzeba się wciąż pytać póki jeszcze jest komu zadać pytanie.

Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Archiwum Jazz Forum

#6

Post autor: darkman »

Warto dodać informację dla szperających kolegów z młodszego pokolenia, że edycja polska w początkowych latach wydawania JF, była dodatkiem niejako do wydania angielskiego ("międzynarodowego"). Zawartość edycji polskiej była wówczas znacznie szczuplejsza niż ww. Dla kompletnego poglądu na wydawnictwo i tematykę owych lat warto zapoznać się z poszczególnym edycjami całościowo.

Czytając ów wątek nie mogę się oprzeć refleksji, że istniejące archiwum fotografii redakcyjnych to skarb o niezwykłym potencjale. Parę lat temu, a może więcej miałem szczęśliwą okoliczność, (dzięki uprzejmości Pawła), pogrzebać w teczce otagowanej "Sun Ra". I była to dla mnie jako skromnego kolekcjonera i fotografa Sun Ra i Taylora, muszę wyznać, uczta!
Opracowanie całościowe tegoż archiwum, cóż.. bibliograficznie (i ikonograficznie) było by nie lada wydarzeniem.
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Archiwum Jazz Forum

#7

Post autor: Jacek_Karolak »

Sam potrzebuję dotrzeć do tego archiwum.
Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Archiwum Jazz Forum

#8

Post autor: darkman »

Pewnie to kwestia umówienia się z Pawłem. Myślę, że nie napotkałbyś problemów.
Oglądałem je dość okazjonalnie i wybiórczo zaledwie w interesującym mnie obszarze. Pamiętam, że jest 'teczkowe'. Artysta ma swoją teczkę. W teczce są fotografie bez indeksu, ale każda przynajmniej z tych które brałem do ręki była opisana na odwrocie wraz z autorem i bodaj datą przynajmniej roczną. Tyle zapamiętałem. Musiało to być jakieś 8 lat temu z grubsza.
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Archiwum Jazz Forum

#9

Post autor: Jacek_Karolak »

Postaram się namówić go na publikację.Choć swoje arciwa doś wolno publikują. Sam zaoferowałem m swoje zbiory, Z tego co znalazłem w domu. Ale jeszcze mam chyba coś w piwnicy. I Was wszystkich też do tego namawiam.
Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
ODPOWIEDZ