Maxi Single - Specjal DJ Copy

ODPOWIEDZ
winylek
Posty: 34
Rejestracja: 22 mar 2013, 23:43

Maxi Single - Specjal DJ Copy

#1

Post autor: winylek »

Czy może ktoś wie, co to za seria była? Kto to wydawał. Spotykam czasem na bazarach pojedyncze egzemplarze z tej serii. Odręczny napis na poniższym egzemplarzu, może sugerować, że to rok 1994, ale czy tak właśnie było tego nie wiem.
Intryguje mnie jeszcze label, bardzo zbliżona kolorystyka i krój liter do ostatnich edycji z lat 90 Polskich Nagrań, ale to chyba złe skojarzenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
winylek
Posty: 34
Rejestracja: 22 mar 2013, 23:43

Re: Maxi Single - Specjal DJ Copy

#2

Post autor: winylek »

Doczytałem w discogos, że to wydawano w Polsce, label określony jest jako "D.J. Mix Club"??? :)
Awatar użytkownika
marcinmarkowski21
Posty: 31
Rejestracja: 28 cze 2011, 18:42
Lokalizacja: USA

Re: Maxi Single - Specjal DJ Copy

#3

Post autor: marcinmarkowski21 »

Witam, znam te plyty bardzo dobrze poniewaz swego czasu bylem DJ'em. To byly specjalne wydania dla tylko dla DJ'i i trzeba bylo miec specjalna legitymacje zeby je kupic. Plyty kupowalo sie w malym sklepiku w Warszawie , ktory miescil sie zaraz przy klubie "Hybrydy". Z tego co pamietam to tloczyly je Polskie Nagrania od poczatku lat 90'tych do okolo 96 roku. Byly dwie rozne serie. Pierwsza z aktualnymi hitami oraz druga ze starszymi kawalkami. Nagrania na plytach czasami byly lepsze a czasami gorsze (chodzi mi o sklad nie o jakosc nagrania) ale trzeba bylo kupowac wszystko jak leci. Ogolnie to byly piraty sredniej jakosci tloczenia. Z lezka w oku wspominam te czasy kiedy DJ gral impreze tylko z plyt winylowych. Z tego co pamietam to zostawilem w Polsce sporo tych plyt w bardzo ladnym stanie :dance:
winylek
Posty: 34
Rejestracja: 22 mar 2013, 23:43

Re: Maxi Single - Specjal DJ Copy

#4

Post autor: winylek »

Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Zadziwiające, że Polskie Nagrania tak długo tłoczyły winyle.
maclaw
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2012, 19:31

Maxi Single - Specjal DJ Copy

#5

Post autor: maclaw »

Właśnie, strzelam że robili to w Czechach, ale sam fakt ich wydawania przez PN jest ciekawy.
ODPOWIEDZ