The Beatles

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

The Beatles

#1

Post autor: Wuwuzela »

Witam forumowiczów i fanów Beatlesów! :D
Chciałbym dowiedzieć się, jakie albumy (i najlepiej gdzie) można kupić jako nowe.
Na Alledrogo co chwila się coś zmienia, wiec Moglibyście podać mi jakiś sklep, w którym była by szeroka oferta?

Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

The Beatles

#2

Post autor: kaZ »

a czemu akurat chcesz nowe?
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

The Beatles

#3

Post autor: kaZ »

aha, ale jak to nowe?
ostatnio były remastery mono i stereo na CD...
z "nowych" to widziałem Let It Be... Naked 2003 i love - 2007.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: The Beatles

#4

Post autor: Wuwuzela »

Takie nieużywane... Ale winyle. Z tych nowych Cd mam już całą dyskografię, ale chciałbym też mieć troszkę na czarnych płytach. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

The Beatles

#5

Post autor: kaZ »

nie kumam...
ty chcesz stare ale nowe,nieużywane?
to ciężka sprawa.Takich płyt jest b mało.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: The Beatles

#6

Post autor: Wuwuzela »

Nie, takie prosto z fabryki. O, takie jak ze sklepu. Nowiuteńkie, prosto z tłoczenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

The Beatles

#7

Post autor: Wojtek »

kaZ:
Wuwuzeli chodzi o nowe wznowienia :)

Wuwuzela:
Osobiście odradzam, ale skoro kolekcjonujesz to myślę że w Empiku czy innym Traffic Clubie można znaleźć.
Z tego co wiem to wszystkie albumy Beatlesów doczekały się wielu reedycji. Ostatnia taka seria na winylu została wypuszczona w tej dekadzie przez Japończyków. Niestety nie wiem czy jest to najnowsza seria wznowień winyli jaka w ogóle jest dzisiaj osiągalna czy też w między czasie wyszło już coś jeszcze nowszego.

Może właśnie przy okazji tych wspomnianych boxsetów Mono/Stereo? :)

EDIT:
Znalazłem taki artykuł na blogu: http://myvinylreview.blogspot.com/2009/ ... tereo.html
Wynika z niego, że są plany by wydać całą serię mono+stereo na winylu 180g, ale jak dotąd nie wiadomo kiedy to się stanie :)
Winyle wytłoczą (jak zwykle) z tego samego źródła co najnowsze wydanie płyt CD, czyli krótko mówiąc winyl z cyfry ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

The Beatles

#8

Post autor: kaZ »

Ja się z nowymi wznowieniami nie spotkałem.Gdzies doczytałem ,że była mowa o wznowieniach w tym roku w marcu.Mamy sierpień i cisza.
Jak coś takiego sie ukaże to napewno będzie info na stronie thebeatles.com.
Ja osobiście też odradzam.Brakuje mi już nie dużo(oczywiście podstawowych albumów).
oftopic(mały)Kupiłem kiedyś pierwszą płytę (pierwsze wydanie i tłoczenie)Joan Baez za 20 zł.W życiu bym nie dał 100 zł za nowe wznowienie :P
Poprostu trzeba szperać ,szukać,zerkać ,pytać i niuchać wszędzie a okazja się nadaży.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Maggie Mae
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2011, 22:18

The Beatles

#9

Post autor: Maggie Mae »

Stary temat widzę, bo ma już rok, ale nic się nie zmieniło. Nagrania winylowe Beatlesów to jakaś koszmarna rzadkość, a oryginalne z lat 60 widziałam po ok. 400 zł. Jedyne co udało mi się wyszukać, to Abbey Road za 95 zł (nówka sztuka, nie śmigana) w jednym z warszawskich małych, prywatnych sklepów muzycznych :) Cóż, trzeba polować dalej... a szkoda, bo wydaje mi się, że wiele osób kupiłoby (po rozsądnej cenie!) winyle tego zespołu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

The Beatles

#10

Post autor: Wojtek »

Maggie Mae pisze:a szkoda, bo wydaje mi się, że wiele osób kupiłoby (po rozsądnej cenie!) winyle tego zespołu.
Reedycje można nadal dostać w rozsądnych cenach. Przeciętnemu słuchaczowi raczej nie będzie potrzebny do szczęścia first press w prawie idealnym stanie zachowania :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Maggie Mae
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2011, 22:18

Re: The Beatles

#11

Post autor: Maggie Mae »

Zgadza się, ale wszystko zależy, co rozumiemy przez rozsądną cenę... ;)
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

The Beatles

#12

Post autor: Krzyś »

ja kupiłem za 9,99 zł "Please Please Me" węgierskiej Pepity z 1982 roku w idealnym stanie - nawet bez papierówek. Nie jest to może żaden rarytas, i pewnie nie wytrzymuje porównania z jakąkolwiek zachodnią reedycją, ale dla mnie jest w zupełności wystarczający. I w dodatku Węgrzy nie popsuli okładki - wygląda dokładnie tak, jak oryginał, oprócz niezbyt rzucających się w oczy informacji o wydawcy.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: The Beatles

#13

Post autor: kaZ »

Maggie Mae pisze:Stary temat widzę, bo ma już rok, ale nic się nie zmieniło. Nagrania winylowe Beatlesów to jakaś koszmarna rzadkość, a oryginalne z lat 60 widziałam po ok. 400 zł. Jedyne co udało mi się wyszukać, to Abbey Road za 95 zł (nówka sztuka, nie śmigana) w jednym z warszawskich małych, prywatnych sklepów muzycznych :) Cóż, trzeba polować dalej... a szkoda, bo wydaje mi się, że wiele osób kupiłoby (po rozsądnej cenie!) winyle tego zespołu.
zerknij na Discogs.
Na ALLe napewno będzie drogo , chociaz ja kupiłem I wydanie HELP mono za 50 zł z wysyłką.
Widzę coraz częściej,że trzeba szukać płyt na zachodzie .Najlepiej chyba w USA...
A wznowienia?mnie nie interesują.
Krzyś wspomniał o węgierskich wydaniach.Ja mam b dobrze zachowane ruskie i nie narzekam.
Jak masz słaby budżet (i niemasz kompleksów ;) ) to polecam.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

The Beatles

#14

Post autor: Wojtek »

Maggie Mae pisze:Zgadza się, ale wszystko zależy, co rozumiemy przez rozsądną cenę... ;)
Racja, ale w tym przypadku "rozsądna cena" to koszt nieprzekraczający powiedzmy 40 złotych. Co kto woli :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

The Beatles

#15

Post autor: Waluch »

Polecam Abbey Road wydane bodajże w 2003 roku , na labelu Capitol , jest jeszcze do kupienia nowe za ok 90zł
brzmi bardzo dobrze , analogowo :)

Natomiast radzę sie wystrzegać LOVE wydanego jakieś 2-3 lata temu, brzmi bardzo sterylnie, zupełnie zatraca klimat nagrań, co więcej utwory zostały zmiksowane inaczej niż w oryginale , co wg mnie przekreśla takie wydawnictwo , chyba .że traktuje się je jako ciekawostkę
ODPOWIEDZ