Kult

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
unu
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Kult

#1

Post autor: unu »

Witam.
Jakiś czas temu S.P Records wydało limitowaną edycję płyt "Your Eyes" oraz "Tata Kazika" na płycie winylowej. Tej pierwszej nie posiadam, zaś drugą tak. Jest to album dwupłytowy, wydany bardzo porządnie i ładnie. Jednak co do jakości nagrania pierwszej płyty strony A, mam pewne zastrzeżenia. Dźwięk jest jakby troszkę "zapieszczony". Nie przeszkadza to, ani z początku tego tak nie słychać, ale po głębszym wsłuchaniu da się to zauważyć.

Posiada ktoś ten, albo poprzedni album? Jeśli tak, to czy też coś podobnego zauważył?

Aha i w tym roku ma wyjść limitowana edycja kolejnej płyty "Tata Kazika 2" :)
Fabian
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2009, 05:22
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Kult

#2

Post autor: Fabian »

Nie miałem pojęcia o edycji "Taty Kazika" na LP, bomba!
Awatar użytkownika
unu
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Kult

#3

Post autor: unu »

Na alledrogo, jeszcze chyba można spokojnie kupić.
paikmeister
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwie 2009, 20:30

Re: Kult

#4

Post autor: paikmeister »

ja mam KULT KASETA LP . chcialbym wyczaić spalaj się! na winylu, bo to dobry wałek był też :)
Awatar użytkownika
unu
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Kult

#5

Post autor: unu »

^^ A "Spalaj się" było wydane na LP? Wiem że na LP było wydane "Spalam się" i poszło na allegro jakiś czas temu za około 700zł.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kult

#6

Post autor: Wojtek »

unu pisze:Wiem że na LP było wydane "Spalam się" i poszło na allegro jakiś czas temu za około 700zł.
Moim zdaniem ktoś chyba nieźle przepłacił :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
unu
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kult

#7

Post autor: unu »

Czy ja wiem. Tych płyt wyszło zaledwie kilka tysięcy (jak i nie mniej) na LP i CD. Dla fana twórczości Staszewskiego to na prawdę biały kruk :)

P.S
Dla zainteresowanych, jest już do kupienie LP Kultu "Tata Kazika 2" :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kult

#8

Post autor: Wojtek »

No to jednak ktoś przepłacił ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
unu
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:09
Lokalizacja: Warszawa

Kult

#9

Post autor: unu »

^^ chyba jednak troche przesadziłem z tą ilością. Jest ich raczej znacznie mniej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kult

#10

Post autor: Wojtek »

Podowiadywałeś się co nie co w ostatnim czasie? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Kult

#11

Post autor: jopp »

Podobno niedługo ma ukazać się KULT Mtv Unplugged (3xLP). Pisało kiedyś w "Metrze". Cieszy mnie bardzo "winylowa polityka" S.P. Records :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kult

#12

Post autor: Jaskier »

Każda szanująca się wytwórnia wydaje swoje wydawnictwa na winylach. Dobrze, że do Polski ten trend dociera. Szkoda tylko, że cyfrowo nagrywana muzyka nie brzmi już na winylu tak, jak analogowa.
Ramzes
Posty: 14
Rejestracja: 13 kwie 2012, 12:23

Re: Kult

#13

Post autor: Ramzes »

Dorwałem ostatnio płytę Kultu "Tan" ma sporo kopertówek i niestety dużą rysę na początku płyty gdzie powoduje dwukrotny przeskok ale dalej gra bez zarzutu.
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kult

#14

Post autor: wb83 »

Wojtek pisze:
unu pisze:Wiem że na LP było wydane "Spalam się" i poszło na allegro jakiś czas temu za około 700zł.
Moim zdaniem ktoś chyba nieźle przepłacił :)

Stary temat, ale pozwoliłem sobie napisać parę słów. Sam Wojtek wiesz że cenę weryfikuje rynek w tym przypadku fani i w tym przypadku tak się stało że cena poszła szaleńczo w górę. Ostatnio na allegro w licytacji była za 400zł jak dobrze pamiętam, ale licytacja została przerwana. Dogadano się pewnie poza allegro i zapewne za mniej niż 500 nie poszła. Na tą chwile tej płyty się taniej nie kupi tym bardziej, że cd jak się pojawia to też średnio 200zł. W przypadku tej płyty nie chodzi ile jej zostało wydane, ale o to że na wznowienie nie ma co liczyć. Sytuacja z prawami autorskimi jest dosyć zagmatwana i jak sam Kazik nie raz mówił za bardzo nie ma ochoty tego prostować. Poza tym stwierdził, że mile łechce ego fakt, że to taki rarytas się stał :) Reasumując czy 700 to dużo? Tak np. dla mnie jeśli chcę mięć tą płytę ;) Ale jako sympatyk Kazika i Kultu znający fanów i realia cenowe wszelakich wydań wiem, że za płytę która prawdopodobnie już nigdy nie znajdzie się na sklepowej półce mniej już nigdy nie zapłacimy.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kult

#15

Post autor: krolix »

Ostatnia licytacja "Spalam się" zakończyła się na 1136.11 zł. :) http://allegro.pl/kazik-kult-spalam-sie ... 08392.html
ODPOWIEDZ