Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

#1

Post autor: yamahafan »

Mam taki temat Panie i Panowie :) potrzebuję powoli wybrać najlepszy z możliwych zestaw nagłośnienia pod kątem małej imprezy plenerowej (na powietrzu i w niewielkim pomieszczeniu). Konkretnie zestaw ma zapewnić dźwięk podczas projekcji filmu dla 30 - 50 osób. Temat nagłośnienia estradowego / scenicznego to dla mnie zupełna tabula rasa ... szukam po omacku i w oparciu o wyobrażenie, które nie koniecznie jest poprawne.

Budżet: do 2500 zł (ew. z niewielkim naddatkiem),
Sprzęt ma być mobilny,
Najwygodniej aktywny - z wbudowanym wzmacniaczem,
Wejście liniowe z komputera / DVD + ew. jeden mikrofon,

Wpadły mi w oko takie zestawy:

https://muzyczny.pl/142841_Yamaha-Stage ... W-SPX.html
https://muzyczny.pl/149477_LD-Systems-D ... x100W.html

Ktoś z forumowiczów ma w tych tematach doświadczenie ? Będę dźwięczny za wszystkie podpowiedzi i sugestie!
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

#2

Post autor: Wojtek »

Pogadaj może z tymi co organizują plenerowe pokazy filmowe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rajaz
Posty: 351
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:01
Lokalizacja: Szpęgawa k. Tczewa

Re: Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

#3

Post autor: rajaz »

Wojtek pisze:Pogadaj może z tymi co organizują plenerowe pokazy filmowe.
Tak jak mówi Wojtek. Jeżeli ma to być jeden seans to może lepiej wynająć sprzęt.
Technics SL-3310+Shure M97xE+Cambridge CP2+Denon PMA720AE+Pylon Pearl 25
Take me to the fantastic place...
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

#4

Post autor: yamahafan »

rajaz pisze:
Wojtek pisze:Pogadaj może z tymi co organizują plenerowe pokazy filmowe.
Tak jak mówi Wojtek. Jeżeli ma to być jeden seans to może lepiej wynająć sprzęt.
Stawki są kosmiczne niestety :-S Docelowo ma to być 8 seansów więc wynajem sprzętu na tyle wydarzeń rozwala mi budżet. Poza tym taki sprzęt wykorzystam jeszcze do innych / podobnych rzeczy. Dlatego wolałabym kupić coś, co z czasem będzie można rozbudować, jeśli będzie to konieczne.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

#5

Post autor: Wojtek »

Wynajem to dobra opcja, ale bardziej miałem na myśli dowiedzenie się z jakiego sprzętu oni korzystają, w celu porównania co by było potrzebne.
Obawiam się że do 2.5k będzie zbyt biednie po prostu, za nowy sprzęt nagłaśniający do takiego zastosowania.

Te wydarzenia są darmowe czy jak?

Swoją drogą sam jestem ciekaw czym jest "kosmiczna stawka", w przeliczeniu na bilety NBP :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

#6

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:Wynajem to dobra opcja, ale bardziej miałem na myśli dowiedzenie się z jakiego sprzętu oni korzystają, w celu porównania co by było potrzebne.
Obawiam się że do 2.5k będzie zbyt biednie po prostu, za nowy sprzęt nagłaśniający do takiego zastosowania.
Szału nie będzie, po prostu ma być ok. Wiem że budżet jest mały, w tych rematach można wydać kilkadziesiąt tysięcy i dalej może się okazać że brakuje mocy i ciśnienia akustycznego :lol:
Wojtek pisze:Te wydarzenia są darmowe czy jak?
Tak. Projekt zakłada otwarte projekcje filmów dokumentalnych, 4 na przełomie sierpnia i września oraz 4 w październiku / listopadzie - z tym, że te drugie będą w pomieszczeniu. Dość kompaktowym i z niskim stropem, więc mam nadzieję że echa nie będzie.
Wojtek pisze:Swoją drogą sam jestem ciekaw czym jest "kosmiczna stawka", w przeliczeniu na bilety NBP :morda:
W granicach 700 - 1000 pln za event. Sprzęt plus osoba z obsługi - czyli włącza i wyłącza. A na koniec wystawia fakturę ;)
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

#7

Post autor: Wojtek »

yamahafan pisze: W granicach 700 - 1000 pln za event. Sprzęt plus osoba z obsługi - czyli włącza i wyłącza.
OK, a jakiego sprzętu używają?
A na koniec wystawia fakturę ;)
Czyli to jest 700-1000 brutto? To spoko. Jeszcze pewnie przywożą pod wskazany adres, rozstawiają jak trzeba, a potem pakują.
Nie ma opcji wynajmu samego sprzętu, bez obsługi itp. "usług dodatkowych"?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mobilny system nagłośnienia - co wybrać do 2500 zł ?

#8

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:
yamahafan pisze: W granicach 700 - 1000 pln za event. Sprzęt plus osoba z obsługi - czyli włącza i wyłącza.
OK, a jakiego sprzętu używają?
Nie pytałem póki co ani też nie znalazłem konkretnego zestawienia. Ogólnie, typu kolumny, odsłuchy, mikser etc. Bez szczegółów.
Wojtek pisze:
yamahafan pisze:A na koniec wystawia fakturę ;)
Czyli to jest 700-1000 brutto? To spoko. Jeszcze pewnie przywożą pod wskazany adres, rozstawiają jak trzeba, a potem pakują.
Nie ma opcji wynajmu samego sprzętu, bez obsługi itp. "usług dodatkowych"?
Nie znalazłem opcji samego sprzętu. Zresztą tak jak napisałem, jak mam wydać tyle tys. na wypożyczenie sprzętu to zwyczajnie nie ma to racji bytu z uwagi na budżet.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
ODPOWIEDZ