Bezprzewodowy odsłuch muzyki z laptopa przez wieżę stereo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Bezprzewodowy odsłuch muzyki z laptopa przez wieżę stereo

#1

Post autor: krolix »

Mam pytanie takie: w jaki sposób odtwarzać muzykę z sieci (serwisy typu Spotify, bandcamp) przez wieżę stereo? Np. odbieram stream na laptopie i chcę to przesłać bezprzewodowo do wzmacniacza - jakiś odtwarzacz sieciowy? A przy okazji jakiś sposób na przesyłanie z laptopa wideo do telewizora?
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 16:34 przez krolix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#2

Post autor: Myszor »

Jak masz lapka apple to apple tv. Działa bezbłędnie. A jak PC to pewnie są podobne ustrojstwa :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#3

Post autor: Wojtek »

Po kablach to jasna sprawa, a bezprzewodowość dość komplikuję sprawę.

Co do telewizora to niby coś takiego jest: https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=dur ... eless+hdmi
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#4

Post autor: krolix »

Dziękuję za podpowiedzi. :)

Jeśli chodzi o muzykę, to sprawę chyba załatwi coś takiego?
http://www.box-designs.com/main.php?pro ... ce&lang=en

Czy ktoś może używa tego lub podobnego wynalazku? Jakieś doświadczenia? Porady?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#5

Post autor: Regsoft »

krolix pisze: Mam pytanie takie: w jaki sposób odtwarzać muzykę z sieci (serwisy typu Spotify, bandcamp) przez wieżę stereo? Np. odbieram stream na laptopie i chcę to przesłać bezprzewodowo do wzmacniacza - jakiś odtwarzacz sieciowy? A przy okazji jakiś sposób na przesyłanie z laptopa wideo do telewizora?
Da się to zrobić choć w przypadku połączeń bezprzewodowych może (nie musi) być drogo lub nieco mniej wygodnie niż przy kablu. Dużo zależy od telewizora (pytałeś o wideo) i od wzmacniacza (są takie z BT/WiFi/LAN/Spotify). Może być ten Pro-Ject do BT jeśli komp (tablet/telefon) ma profil BT Stereo (zewnętrzne głośniki BT). W przypadku wideo, nowego telewizora "sieciowego" i nowego laptopa jest szansa na wbudowane gotowe rozwiązanie (np. typu WiDi) lub musisz się uzbroić w dodatkowy sprzęt (rozumiem, że chodzi o streaming wideo a nie odtwarzanie plików z filmami). Ja bym jednak przemyślał kabel. W tej sposób możesz uzyskać prawie dowolną jakość (np. separując światłowodem, 4K itd.) sporo taniej i stabilniej ... :think:
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#6

Post autor: Kichal »

Jest jeszcze coś takiego - względnie tanie rozwiązanie, ale raczej ogranicza Cię to tylko do telefonu / laptopa. Nie wiem jak z bt radzi sobie telewizor. Druga sprawa, że jest to pewnie "zabawka" więc nie spodziewałbym się jakiejś super jakości po tym. http://www.sklep.zolta.pl/pl_PL/p/Odbio ... AnVV8P8HAQ

Ja bym poszedł koniec końców w kabel - puścisz w listwach to nawet nie będzie widać, ew w jednym miejscu skrzyneczkę zbiorczą z gniazdami jack/chinch żebyś mógł sobie powpinać w nią tv/pc i z niej dopiero w listwę. Ostatnio tak ciągnąłem ethernet przez pół domu i nie ma ani śladu.
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#7

Post autor: krolix »

Laptop mam z Bluetooth więc ten Pro-Ject powinien chyba dawać radę... Pytanie czy przy transmisji Bluetooth (to jednak mimo wszystko jest ograniczenie jakości, nie bardzo wierzę, że jest "audiofilska" jak piszą producenci, ale doświadczenia nie mam żadnego) warto inwestować w droższy sprzęt, np. Arcam rBlink, gdzie stosunek sygnał/szum jest lepszy? Ktoś porównywał? Czy różnica jest wyraźna?

Co do telewizora, to ma swoje lata i żadnych wbudowanych bajerów. Zastanawiam się, czy też jest takie urządzenie typu jak wyżej wymieniony Pro-Ject - łaczę się z nim przez Bluetooth a on "nadaje" obraz i dźwięk za pomocą kabla do telewizora?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#8

Post autor: Regsoft »

"Audiofilizm" jest bardzo nieprecyzyjnym określeniem :roll: Urządzenie daje Ci jakąś jakość przetwornika DAC (szum, dynamika itd.) ale ograniczeń transmisji (słaba przepustowość BT) i standardów nie przeskoczysz. Bardzo upraszczając teorię przyjmij szansę na maksymalnie (często gorzej) jakość mp3/256k na SBC. Kodeka AptX nie sprawdzałem (trzeba mieć zgodny nadajnik Qualcomma). Chwalą się jakością CD bez kompresji. Nie wiem ile w tym prawdy. Trzeba jednak pamiętać, że BT chodzi na standardowym paśmie 2.4GHz i naprawdę często w domu przytrafiają się zakłócenia, które czasami potrafią dać na głośnikach nieprzyjemny efekt. Konkretyzując może być w miarę OK, ale cudów się nie spodziewaj. O transferze obrazu przez BT zapomnij ...
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#9

Post autor: krolix »

No tak, dzięki za ostrzeżenie, dopiero po nim sprawdziłem, że nie mam możliwości użytkowania tego AptX. :lol: Rozejrzę się więc jeszcze, może wybiorę coś tańszego, bo bez AptX. W sumie nawet wystarczy mi jakość mp3 192, zawsze to lepsze niż laptop. ;) Do prawdziwego słuchania i tak mają dalej służyć winyl i CD. A do wideo kupię dłuższy kabel HDMI, bo obecny jest zbyt krótki, aby podłączyć laptop położony na podłodze. :)

Dzięki wszystkim za porady!
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#10

Post autor: Regsoft »

krolix pisze:wybiorę coś tańszego, bo bez AptX
Na AptX w ogóle nie patrz ... ale jak to ma grać nie powodując problemów trawiennych to jednak jakość DAC ma znaczenia ... uważaj na niektóre chińskie zabawki bo przetwornikiem potrafią zmasakrować nawet empetrójkę ... :?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka z sieci przez wieżę stereo

#11

Post autor: krolix »

Ostatecznie sprawiłem sobie, po okazyjnej cenie, Pro-Ject Bluetooth Box E. Łączy się toto z laptopem w ekspresowym tempie, wygląda przyzwoicie i zajmuje mało miejsca. Co do najważniejszego, czyli jakości dźwięku - lipy nie ma. Brak jakichkolwiek zakłóceń, jakość po Bluetooth rzeczywiście przypominająca mp3 256, czyli tak jak miało być. Nie jest to jakość dobrze zrealizowanego winylu czy CD, ale też żadnej rażącej przepaści nie ma. Jako odtwarzacz muzyki tła czy do odsłuchu nagrań przed zakupem fizycznego nośnika ten sprzęt sprawdza się idealnie.
artpaw5
Posty: 242
Rejestracja: 23 paź 2014, 19:54
Gramofon: Dual CS500 Dual 704
Lokalizacja: Dolna Saksonia Niemcy

Re: Bezprzewodowy odsłuch muzyki z laptopa przez wieżę stereo

#12

Post autor: artpaw5 »

Można też postawić na raspberry squeezeplug-a i mamy sieciowy odtwarzacz z radiem własną biblioteką.Obsługa przez androida windowsa , nie wiemjak z OSX-em ale pewnie tak.Koniecznie dobra kart audio.
ODPOWIEDZ