Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sponaa
Posty: 157
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:40
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

#1

Post autor: sponaa »

Cześć wszystkim,

Ech te strimingi/srimingi/casty/srasty... :-(

Ok, to po krótkim wstępie przechodzę do rzeczy - nie ukrywam, że "w tych sprawach" jestem dośc drewniany :-)

Krótkie pytanie - czy takie urządzenia jak w temacie pozwolą mi przez nie słuchać podcastów Radia Nowy Świat? Jestem patronem i mam dostęp do podcastów albo przez stronę radia, albo przez portal patronite.

Pytanie dodatkowe - czy ktoś z Was ma LEPSZY sposób na słuchanie wspomnianych podcastów? Bo słuchanie w/w przez smartfona (podpięty do wzmaka przez ugreen taki -> https://allegro.pl/oferta/adapter-odbio ... 0519201697) ze strony RNŚ (bo w aplikacji nie ma takiej możliwości chyba...), albo przez aplikację Patronite Audio to jest, przepraszam co wrażliwszych - BÓL DUPY!!! I nie jest tutaj problemem urządzenie ugreen, czy też transfer smartfon <-bluetooth-> ugreen. Problemem jest całkowita niestabilność odtwarzania treści podcastów.

Byłbym wdzięczny.

Linki:
https://musiccast.pl/produkty/stereo/wxad-10
https://advance-acoustic.com/en/multime ... rostreamer

Oczywiście jak ktos ma inne propozycje sprzętu do w/w celu to bardzo poproszę.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

#2

Post autor: Frey »

Polecam malinkę + hifiberry + moodeplayer. Malinka będzie sama ogarniać temat po wifi, a Ty będziesz wygodnie sterować odtwarzaczem przez telefon czy komputer.

Ewentualnie wersja bardziej budżetowa czyli chromecast audio + tunein radio.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
sponaa
Posty: 157
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:40
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

#3

Post autor: sponaa »

Frey, dzięki za odpowiedż, ale widzę, że TuneIn chce ode mnie jakiś danych płatniczych nawet dla free trial. No to odpada :-(

Co do malinki+reszta to rozumiem, że malinka będzie sprzętowym odpowiednikiem tego co w temacie? Ale jak tam "wejść" do podcastów RNŚ? Mówiłem, że jestem drewniany ;-)
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

#4

Post autor: kukiz 30 »

sponaa pisze:
01 cze 2022, 15:53
Frey, dzięki za odpowiedż, ale widzę, że TuneIn chce ode mnie jakiś danych płatniczych nawet dla free trial. No to odpada :-(

Co do malinki+reszta to rozumiem, że malinka będzie sprzętowym odpowiednikiem tego co w temacie? Ale jak tam "wejść" do podcastów RNŚ? Mówiłem, że jestem drewniany ;-)
Do podcastów się chyba nie da. Łączysz się tylko z adresem IP radia, stream tylko aktualny.
Sam jestem patronem 357 i też nie słucham podcastów na malinie. A przydało by się.
Ciekawa zagwostka :think:
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

#5

Post autor: Frey »

Mój błąd. Przeczytałem o RNŚ i założyłem, że chodzi o samo radio. Pewnie dlatego, że nigdy nigdzie żadnego podcasta nie słuchałem :D

PS. Co do TuneIn to dziwne. Słucham codziennie w wersji darmowej i nigdy o żadne dane nie prosił.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
sponaa
Posty: 157
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:40
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

#6

Post autor: sponaa »

Frey pisze:
01 cze 2022, 17:01
PS. Co do TuneIn to dziwne. Słucham codziennie w wersji darmowej i nigdy o żadne dane nie prosił.
Fakt. Ogarnąłem tego TuneIn. Ale wracając do meritum... Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
tatadilera
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2020, 09:47
Gramofon: Pioneer PL-600
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

#7

Post autor: tatadilera »

Jeżeli po zalogowaniu się jako patron masz gdzieś dostęp do bezpośredniego linka RSS feedu danego podcasta (np. https://feeds2.feedburner.com/tedtalks_audio) to powiedzmy w Volumio na malinie jesteś w stanie używając wtyczki Podcast dodać sobie taki konkretny podcast do listy dostępnych do odtwarzania i słuchać normalnie dodawanych odcinków.
Pytanie czy RNŚ czy ktoś inny udostępnia takie bezpośrednie linki skoro jest to content premium limitowany dla zalogowanych użytkowników? Myślę, że wątpię choć wiedzy na ten temat nie posiadam.
Grundig Box 650 Professional, CA CXA60, CA 551p, Pioneer PL-600, Arcam Alpha 7 CD, Allo Digione
Awatar użytkownika
luk8185
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:15

Re: Yamaha MUSICCAST WXAD-10 albo Advance Acoustic WTX-Microstreamer - słuchanie podcastów RNŚ?

#8

Post autor: luk8185 »

Temat trochę stary ale odświeżę :) Podobnie jak kolega wyżej chciałem słuchać podcastów RNŚ na malinie ale z tego co udało mi się ustalić, to nie jest to możliwe - Radio nie udostępnia linków do podcastów bo wtedy stałyby się one publiczne a z założenia są tylo dla patronów. Wg mnie jest to spore ograniczenie, choć w ostatniej aktualizacji appki na android pojawiła się opcja streamowania do chromecast (co mnie osobiście nie urządza). Podpowiem tylko, że do streamowania na malinę z applikacji Google Podcast używam BubbleUPNP i daje radę.
Technics SL-D303 + AT95EX | ifi Zen Air Phono | Cambridge Audio CXA60 | HECO Aurora 700 | WiiM PRO | CD NAD 521
ODPOWIEDZ