Muzyka bezprzewodowo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Muzyka bezprzewodowo

#1

Post autor: Frey »

Jakich zestawów używacie do odtwarzania muzyki bezprzewodowo, czyli odtwarzamy ze smartfona, pada, laptopa na nasz główny domowy system audio? U mnie są to aplikacje Spotify lub TuneIn Radio z których streamuję muzykę na Chromecast Audio, który podpięty jest kablem mini Jack-2RCA pod Onkyo Integra 8450. Plus jest taki, że jak uruchomię muzykę na jednym urządzeniu, np. smatfonie to mogę nią sterować później z innych urządzeń, które są w tej samej sieci WiFi. Dodatkowo jak uruchomię muzykę z mojego smartfona sparowanego ze smartwatchem to steruję muzyką bezpośrednio ze smartwatcha więc to już w ogóle jest wygodne i rozleniwia :)
Jako, że taka forma odtwarzania muzyki "w tle" zaczyna górować nad pozostałymi zacząłem się zastanawiać jak to u Was wygląda?

PS. Ten wątek nie ma na celu polecania sprzętów do zakupu. Po prostu pochwalcie się swoimi rozwiązaniami. Może ktoś znajdzie w tym inspirację :)
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka bezprzewodowo

#2

Post autor: tuczi77 »

Omawialiśmy to już 1000 razy, ale można i 1001...
U mnie Raspberry Pi3B+ | Allo BOSS dac | Volumio | Tidal Hi-Fi --> RCA --> wzmacniacz jak w podpisie
Sterowanie w telefonie z aplikacji Tidal, Volumio lub przez dowolną przeglądarkę.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 981
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Muzyka bezprzewodowo

#3

Post autor: cobra »

Też już pisałem, i tu powtórzę: głównie Up2Stream Pro v3 i na tym Spotify Premium.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41543
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Muzyka bezprzewodowo

#4

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Muzyka bezprzewodowo

#5

Post autor: Frey »

Temat znam. W głównej mierze zgodnie z tytułem mówi o różnych rozwiązaniach połączenia malinek z dac'ami, kartami dźwiękowymi itp. Malinki znam, co można z nich wyrzeźbić też wiem.
Po prostu byłem ciekawy czego forumowicze używają. Jest teraz masa streamerów, amplitunerów sieciowych, odbiorników bluetooth, kuchennych radyjek internetowych. Jakieś dlna, miracasty, chromecasty itp. No ale w sumie to jest forum winylowe, więc pewnie 99% jedzie na samych winylach :lol:
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
łobuz
Posty: 440
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:57
Gramofon: Sansui sr-929
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Muzyka bezprzewodowo

#6

Post autor: łobuz »

U mnie gra audioengine d2 :)
Analog Guy In A Digital World.Sansui AU-α907i MOS Limited
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Muzyka bezprzewodowo

#7

Post autor: pablos »

U mnie Chromecast zapięty światłem do dac'a w Heglu
...
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Muzyka bezprzewodowo

#8

Post autor: Arkadyo »

Frey pisze:
01 paź 2021, 14:49
. Dodatkowo jak uruchomię muzykę z mojego smartfona sparowanego ze smartwatchem to steruję muzyką bezpośrednio ze smartwatcha więc to już w ogóle jest wygodne i rozleniwia :)
Bardzo wygodne ale np. resampling androida do 48khz niestety słychać.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Muzyka bezprzewodowo

#9

Post autor: Frey »

Arkadyo pisze:
04 paź 2021, 11:33

Bardzo wygodne ale np. resampling androida do 48khz niestety słychać.
Możesz wyjaśnić? Czyli jak puszczasz muzykę na chromecast z Spotify na androidzie, a ze Spotify na pc to będzie inna jakość? Trochę to dziwne skoro po uruchomieniu muzyki, np. ze smartfona mogę go nawet wyłączyć, a muzyką będę dalej sterował, np. z pc z przeglądarki chrome (bez uruchomienia Spotify). Myślałem, że idea chromecasta jest taka, że to on sam pobiera plik i go przetwarza, a pozostałe urządzenia służą wyłącznie za "piloty".
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Muzyka bezprzewodowo

#10

Post autor: Arkadyo »

Czy na spotify usłyszysz różnicę to ja nie wiem - w końcu to jakość mp3 i czy stream będzie przez default android 16/48khz czy wymuszenie za pomoca programu na windows np 16/44.1 coś zmieni to ja nie sprawdzałem ale zaryzykuje tezę, że będzie podobnie. Ale jak świat nie kończy się na spotify, tylko podamy coś lepsiejszego np przez pc i program, który poda bit perfect to wtedy zaczyna być słychać jak android ze swoim resamplingiem klęka. Niestety wymuszenie czegokolwiek innego na andku niż 16/48 plus wielokrotnosci khz niewiele daje. Dobrze to słuchać jak wezmiesz sobie płytke CD i zgrasz ją do pliku standardowego dla tego formatu czyli 16/44.1 khz. Odpal to przez jakiekolwiek androidowe srodowiska na dowolnym programie i porównaj jak brzmi w porównaniu z CD - dobrze byłoby gdyby przetwornik DAC był ten sam dla obu systemów :) żeby odpały róznice w brzmieniu przetwornika. Na poczatku fora pekały w szwach od płaczu, że jeden czy drugi, kupili licencje Tidal master z gęstymi plikami i wydanie na tym samym masterze z tidala brzmi gówniano w porównaniu z plikiem zgranym z cd czy też samym cd. W końcu na andka pojawiły sie programy radzace sobie z MQA tidala w sposób zadowalajacy ale niestety są płatne i nie wiem nawet czy mają wbudowany jakiś odtwarzacz, który poda bit perfect z lokalnego pliku audio. Raczej nie znalazłem darmowego odtwarzacza pod andka, który ominie resampling i poda bit perfect lokalny plik na wyjściu. Koniec końców wyjść jest kilka na sieciowy stream muzy i trzeba się dobrze zastanowić na co postawimy bo gdy chcemy słuchać naprawdę gęstych plików to wszędzie czekają zasadzki. Jaka jest najlepsza opcja? Hehe napewno "wszystkomający" streamer sieciowy z wbudowanym wypaśnym DAC mielącym 32/384, mqa oraz sacd, chgw itp. Za około 20 kafli do kupienia od ręki. Jak ma być taniej to raczej zewnętrzny dac najlepiej "wszystkomający" i karmienie go po USB, a czy z peceta, malinki czy innego pudełka - jak kto lubi albo co ma sie pod ręką.
Można nawet z chromecasta cos wycisnąć pamietając, że wersja audio ma wbudowany DAC klasy... No dobra nie bede sie pastwił i napiszę entry level :). Poza tym to android - więc nie wiem czy mu lepszy dac pomoże :). Może w tych płatnych apkach są jakies odtwarzacze, które obejda systemowy mixer i wtedy mozna pomysleć o podebraniu sciezki audio z hdmi - niestety znowu wydatek na kolejne pudełko a w nim tylko toslink (24/96) lub coaxial (24/192) - Jak na mój gust zupełnie spoko ale 32/384 nie uświadczymy.
Także albo wypasny steamer za worek hajsu albo wypasny dac za pół worka hajsu plus jakaś sensowna skrzynka z softem - najlepiej i najdrożej pc ale i z maliny czy tv boxa mozna wycisnąc tyle samo za duzo mniej, albo rozwiązania najtańsze, najprostsze i najwygodniejsze i czekajace na nas z otwartymi androidami i ich bluetootami aptx hd i chgw i chwd... Każdemu wg potrzeb i bitcoinów :)
ODPOWIEDZ