Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#1

Post autor: wydra »

Mam taki problem, a raczej zagadkę z łączeniem się aplikacją Spotify ze smartfona z modułem w samochodzie który działa na Wifi, moduł jest dokładany do nie fabrycznego radia 1din zamiast tacki CD w radiu w mojej Corsie :) Zrobiłem sobie serwer DLNA, Roon ready itd, ale do rzeczy, gdy udostępnię Wifi z telefonu i połączę się modułem pod te Wifi aplikacja nie widzi modułu by na nim móc włączyć muzykę. gdy połączę się drugim telefonem pod wifi udostępnianego z pierwszego telefonu, aplikacja na drugim telefonie widzi od razu ten moduł i mogę słuchać. Co dziwne gdy już słucham na tym module i włączę aplikacje na pierwszym telefonie aplikacja widzi że odtwarzana jest muzyka na tym module i drugi telefon mogę już wyłączyć. Czy jest jakiś magiczny sposób na to by nie musieć używać drugiego telefonu? Kupiłem aplikacje Hify która widzi moduł na pierwszym telefonie udostępniającym Wifi, czasem to działa długo się łączy, często się zdarza że gubi połączenie z modułem i już go później nie widzisz aż do resetu modułu. Z połączonym drugim telefonem nigdy nie ma problemu.
Radio bez znaczenia bo to tylko zasilacz i DAC ale Kenwood KDC- W8531
Smartfon Xaomi Redmi 9
Moduł Convers Digital CDM
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#2

Post autor: wojtekf »

wydra pisze:
25 maja 2021, 10:29
udostępnię Wifi z telefonu i połączę się modułem pod te Wifi aplikacja nie widzi modułu
O ile mnie pamięć nie myli, to oba urządzenia korzystające ze Spotify muszą być podłączone do tej samej sieci. W przypadku udostępniania WiFi z telefonu ten telefon z punktu widzenia modułu jest w innej sieci. Dlatego inny telefon podłączony do tego WiFi działa zgodnie z oczekiwaniami.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#3

Post autor: wydra »

Ale jak innym telefonem włączę muzykę na module to już na pierwszym udostępniającym wifi widać że gra na module i ten drugi telefon mogę wyłączyć.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#4

Post autor: wojtekf »

Ale to jest już trochę inna sytuacja. Drugi telefon łączy się z Twoim kontem Spotify i dostaje informację o tym co i na jakim urządzeniu jest odtwarzane, więc nie musi nawiązywać połączenia z tym urządzeniem (a chyba w tym właśnie jest problem).
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#5

Post autor: wydra »

Czyli pewnie bez dwóch telefonów się nie obejdzie. Chyba że sobie router zainstaluje w aucie heh. Ciekawe jak to w nowych autach działa. że wszystko działa dobrze. raczej to nie bluetooth bo obrazki itp się wyświetlają.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#6

Post autor: tuczi77 »

A nie lepiej zmienić po prostu radio na jakieś z BT? Nie podejrzewam żebyś w Corsie miał jakiś system B&W żeby martwić się jakością i stratnością transmisji BT ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#7

Post autor: wydra »

Hehe cos tam nawet wygrałem na zlotach za audio, ale za jakość :) Z przodu system 3 drożny Hertza z najwyższej serii HSK strojony przeze mnie, więc zwrotnice nieoryginalne :) głośniki z przodu grają w biampingu na wzmacniaczu dyskretnym w klasie A/B, Audison 4x70 wat. W bagażniku dwa subwoofery ze szczeliną na 20 cm głośnikach bose schowany w miejscu koła zasilane 4 kanałowym wzmacniaczem clariona w klasie D, każda cewka głośnika oddzielny kanał :) radyjko to bardzo dobrze grający przetwornik Burrbrowna w radiu kenwood w8531 flagowy model z 2000r. CD przestało działać wleciał moduł. Także nie jest tak źle :) No ale faktycznie B&W to to nie jest :) Niestety radio nie działa bo wyleciała antena razem z dachem :X a przyssawka do szyby działa słabiutko.. A Cd przestało czytać kompaktów...
FB_IMG_16219450625520665.jpg
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#8

Post autor: tuczi77 »

Alpine UTE-200BT używane na OLX za 200-250 zeta - korzystam i polecam ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spotify - łaczenie z zewnętrznym urzadzeniem Wifi

#9

Post autor: wydra »

ale to bluetooth a nie wifi tutaj mogę pliki strimowac z usb do 384kbi :P i MQA dekoduje i DSD64 pójdzie :P Co tu dużo gadać, mogłem tez kupić moduł bluetooth 5.0 z wyjściem i2S i podłączyć do DaCa w radiu wolałem moduł z racji możliwości podłączenia do niego dysku SSD i możliwości dekodowania plików hires :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ