Streamer - odtwarzacz streamingowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Streamer - odtwarzacz streamingowy

#1

Post autor: wydra »

Hej!!
Widzę że takiego wątku nie ma. Jakich odtwarzaczy sieciowych używacie platformy, co jest fajne a co nie?
Ja używam Google Chromecast Audio w jednym systemie - super sprawa działa szybko po optical - toslink do 96khz 24bit, ale do tego trzeba sobie dokupić odpowiedni kabel lub przejściówkę typu toslink - mini toslink. podłączony do sieci za pomocą WIFI i do DACA za pomocą toslinka, jakość ekstra jak za takie pieniądze, choć google niestety wycofało sie już z produkcji chromecasta i ceny mocno wzrosły to i tak uważam że warto, póki jeszcze jest.
W drugim systemie mam mini PCta z Windowsem 7 (stary MACmini :P) na którym jest serwer foobara2000, jest tam też serwer UPNP dla chromecasta. Foobar 2000 ma zainstalowane wtyczki do obsługi UPNP, ASIO, i foobar connect do sterowania aplikacja zdalnie. Nie musze uruchamiać w ogóle ekranu bo foobar mam ustawiony na automatyczny start z systemem razem z serwerem UPNP. Do sterowania komputerem nie używam myszki i klawiatury tylko aplikacji "Unified Remote full" na telefon która symuluje myszkę i klawiaturę po wifi, można także wyświetlić sobie obraz na telefonie z pulpitu na żywo. MAC-PC jest podłaczony do DACA za pomocą USB class2 więc słucham wszystkiego bezstratnie i steruje wszystkim za pomocą jednego telefonu zarówno chromecastem Audio jak i serwerem Fooobara2000 :) Jak tam to u was wygląda? Jest to super sprawa jak robi się coś w domu muzyka leci w tle jest się w innym pomieszczeniu czy nie chce się po prostu podejść do systemu, wszystko robi się za pomocą smartfona. Ja akurat nie używam tidala czy spotyfi mam zripowaną swoją kolekcję CD i kilka płyt od znajomych oryginalnych w formacie FLAC-0. Wiadomo winyl to winyl który potrzebuje specjalnej otoczki i czasu bo szkoda trochę zużywać igłe i płytę na granie w tle :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2021, 12:12 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#2

Post autor: gravediggie »

JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#3

Post autor: wydra »

faktycznie, ale to jest wątek który pomaga tobie rozwiązać problem by wejść w erę streamingu a nie po prostu o streamingach jakie mamy jakie są dobre różne opcje, no chyba że żyje w błędzie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1672
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#4

Post autor: tuczi77 »

Tak jak już się "chwaliłem" w którymś z wątków:
Malina 3B+ / Volumio / Tidal Hi-Fi / Allo Boss v1.2 - na razie nie zamierzam tego rozwijać, bo to rozwiązanie jest równie tanie co bardzo dobre, a przy okazji łatwe w obsłudze. Z utęsknieniem jednak czekam na Tidal Connect, bo mimo, że Tidal jest natywnie zaimplementowany w Volumio, to jego obsługa z poziomu Volumio jest bardzo taka se i ma jedną zaletę: działa.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 978
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#5

Post autor: cobra »

Już gdzieś wspominałem o tym na forum, że sprawiłem sobie płytkę up2stream Pro v3.
Używam tylko części funkcjonalności, ale po około 3 tygodniach mogę napisać, że jestem zadowolony.
https://www.arylic.com/collections/diy- ... iver-board
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#6

Post autor: wydra »

cobra pisze:
03 lut 2021, 13:17
Już gdzieś wspominałem o tym na forum, że sprawiłem sobie płytkę up2stream Pro v3.
Używam tylko części funkcjonalności, ale po około 3 tygodniach mogę napisać, że jestem zadowolony.
https://www.arylic.com/collections/diy- ... iver-board
myślałem o tym :) podłączałeś to do daca? po spdif czy i2s? jaka częstotliwość wypluwa jest to bitperfect czy to ma własny wbudowany konwerter? bałem się trochę że będzie to jak mój smart box tv z wyjściem optycznym przez które miałem przez jakiś czas podłączonego daca, na te wyjście co by mu nie puścił zawsze wywalał 24bit 48k i grało to mega płasko, bo używał wewnętrznego konwertera.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 978
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#7

Post autor: cobra »

Podłączony mam zewnętrzny dac (smsl sanskirt 6th) po spdif. Dzięki temu mam sygnał jednocześnie pod dwa wzmacniacze.
Nie dociekałem, jakie parametry tego sygnału.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#8

Post autor: gravediggie »

wydra pisze:
03 lut 2021, 12:51
ale to jest wątek który pomaga tobie rozwiązać problem by wejść w erę streamingu a nie po prostu o streamingach jakie mamy jakie są dobre różne opcje, no chyba że żyje w błędzie
Na początku faktycznie, potem zaczął żyć swoim życiem w temacie o który pytasz (chyba) - zalinkowałem bo może jest tam coś co będzie ci pomocne.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#9

Post autor: amrowek »

ja przymierzam się do maliny
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#10

Post autor: wydra »

Postanowiłem spróbować Spotify... Spoko trochę tego tam mają i wygodne. No i za darmo jest :) cebula hehe :P Ale do rzeczy Spotify nie widzi mi playera foobara2000 zainstalowanego na kompie, widzi natomiast mi android boxa, inna aplikacja na telefonie np BubbleUPnP widzi mi foobara jako odtwarzacz sieciowy i bez problemu mogę puścić na kompa coś z telefonu, ale nie spotify. Ktos coś wie? Może czegoś nie ustawiłem. Mam zainstalowane wtyczki sieciowe w foobarze i ASIO i do kompa podłączony DAC do USB.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Raf
Posty: 38
Rejestracja: 19 lis 2020, 23:28
Gramofon: SONY PS-X6
Lokalizacja: Kraków

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#11

Post autor: Raf »

Ja używam Google Chromecast Audio
U mnie również chromecst audio + dac.
Źródłem Tidal.
Niestety nie da się chyba uzyskać jakości wyższej niż "HiFi – bezstratna jakość płyty CD (1411 kbps lub 16 bit / 44,1 kHz)".
Spotify "gra" dla mnie zauważalnie gorzej (słabsza dynamika, gorsza prezentacja basu, podkręcone wysokie - coś jakby korekcja dla lepszego wrażenia na słabszym sprzęcie).
SONY PS-X6/Benz MC20E2 HO/BUphono nano/Ayon Orion/Paradigm Reference Studio 20
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#12

Post autor: wydra »

Tylko jak puscic spotify na sprzet? Na chromecasta nie idzie w ogole go nie widzi. Na android boxa jednak tez nie idzie wymagane konto premium i aplikacja zewnetrzna hify. Foobara2000 media renderer nie widzi.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Raf
Posty: 38
Rejestracja: 19 lis 2020, 23:28
Gramofon: SONY PS-X6
Lokalizacja: Kraków

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#13

Post autor: Raf »

Tylko jak puscic spotify na sprzet?
Spotity na chromecast bez problemu, tak jak Tidal - apka na telefonie "widzi" chromecast'a (w tej samej sieci wi-fi).
Pełne sterowanie itd.
Natomiast wersja darmowa Spotify ma dziwne ograniczenia (np. z telefonu nie można wybierać utworów, a z komputera to działa)!
SONY PS-X6/Benz MC20E2 HO/BUphono nano/Ayon Orion/Paradigm Reference Studio 20
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#14

Post autor: wydra »

Ok. Po chwili zaczelo byc widac chromecasta na spotyfi i na tidal. No ale chromecast jest u mlodego. A u mnie jest komp z dac usb ktory jest rowniez serwerem z muzyka. Znacie jakis player dlna ktory bedzie widoczny w spotyfi? Tidal tez bylby mily ale ze ja chce darmo bo tak rzadko bedzie z tego grane ze plwcic nie chce.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Streamer - odtwarzacz streamingowy

#15

Post autor: ebola1972 »

na tidala są często promocje 3-4 miesiące pakietu Tidal HiFi za jakieś 3 złote na m-c. warto śledzić pepper.pl. z promocjami.
pakiet tidal premium byl za darmo w sieci play w wybranych taryfach i przez kilka lat z niego korzystałem. teraz już chyba nie ma za darmo w play tylko jest na kilka m-cy, nie wiem dokladnie, nie sprawdzałem.
ja streamuję Tidal z laptopa przez usb do daca. żadziej z telefonu przez BT do daca.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
ODPOWIEDZ