tuning denon dcd-1400

ODPOWIEDZ
pitcage

tuning denon dcd-1400

#1

Post autor: pitcage »

Witam czy ktoś mógłby mi doradzić czy w w/w denonie opy ne5532p (2 sztuki )można zmienić na muses 8820 ? Czy jedne i drugie to wzmacniacze podwójne? I czy jeśli okaże się , że można to czy ma to sens? Czyli czy po wymianie będzie słyszalna poprawa dźwięku? Bas jest piękny średnicy dużo ale góra słaba - jak zamieniłem na ten właśnie muses 8820 w pionku pd-s507 to dźwięk znacznie się poprawił...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: tuning denon dcd-1400

#2

Post autor: amrowek »

DENON DCD-1400
2 x PCM56P-J – SM5807EP
KSS-152A

tak w skrócie przedstawia się w/w cd

zacznij w jogurcie od kondów poszukaj w necie czy nie są niektóre bocznikowane
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
pitcage

Re: tuning denon dcd-1400

#3

Post autor: pitcage »

Dzięki ale procki i laser znam zaś kondów nie chciałbym na razie ruszać tylko zmienić same opy i zobaczyć jak się to zabrzmi bo naprawdę zmiana w pionierze tylko samego operacyjnego dała 35% poprawy dźwięku - nie mogłem się nadziwić a tutaj brakuje tylko szczegółowości i trochę góry ( podobnie zresztą jak w pionku ) i myślę , że zmiana opów dała by dość dużo - tylko nie jestem elektronikiem i nie jestem pewien na jakie mogę zmienić . Czytałem , że te oryginalne NE5532P są słabe i że można a nawet trzeba je zmienić ale nie doczytałem się na jakie - oryginalne są podwójne (dual) i wydaje mi się , że muses 8822 tez podwójne mogą być dobre . Mogę to zrobić metodą prób i błędów ale nie o opy się boję (najwyżej się spalą ) jeno o elektronikę w środku . Ktoś już zalutował stoliki więc je pewnie zmieniał ale nie mam kontaktu więc nie wiem na jakie...
pitcage

Re: tuning denon dcd-1400

#4

Post autor: pitcage »

Porównując parametry wygląda to chyba dobrze?
Załączniki
?
?
?
?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: tuning denon dcd-1400

#5

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ