Laser cdm 12,4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Laser cdm 12,4

#1

Post autor: MaciejT »

W odtwarzacz CD skończył się laser.
Kupiłem w Tomelektronie nowy, dałem do wymiany i dowiedziałem się że ten nowy laser nie był nowy. Gorzej że gubił ścieżkę równie ochoczo jak ten pierwszy. Zareklamowałem i oddali kasę. Kupiłem drugi (teraz już nie wiem nawet gdzie), i niby czyta, ale lubi czasem przeskoczyć na niektórych płytach (nawet nowych, oczywiście oryginalnych). Generalnie po pół roku jestem zły. Chodzi o napęd i laser cdm 12,4. Czy może ktoś z Was kupował w miejscu gdzie okazało się że mają OK towar? Sam nie wiem co tu robić, przecie nie zezłomuję sprzętu....
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Laser cdm 12,4

#2

Post autor: kukiz 30 »

Ciężko coś doradzić. Sam to przerabiałem. Odwieczny problem :evil:. Powodzenia w poszukiwaniach. Jedynie to szukać dawcy ale też z tym bywa różnie.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Laser cdm 12,4

#3

Post autor: MaciejT »

Chyba podpytam tutaj, dają 6 miesięcy gwarancji....
https://scalaki.pl/cdm124-mechanizm-gwa ... y,331.html
zna ktoś ten sklep?
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laser cdm 12,4

#4

Post autor: Piterski »

Może przyczyną nie jest laser? W odtwarzaczach Sony np. wystarczało wymienić jakiś malutki starzejący się kondensator, który odpowiadał za pracę układu bodaj serwo. Ludzie podobnież często podkręcali napięcie dla diody i w ten sposób niszczyli laser, a przyczyna leżała w innym miejscu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Laser cdm 12,4

#5

Post autor: MaciejT »

Może tak być, ale musiałbym znaleźć serwis specjalizujący się w audio. Te serwisy z którymi miałem dotąd do czynienia to raczej są skłonne jedynie wymienić laser. Nie jest łatwo. Zależy mi trochę na tym odtwarzaczu, pewnie powalczę. Na szczęście nie mam ciśnienia.
Awatar użytkownika
bassride
Posty: 88
Rejestracja: 19 paź 2017, 10:48
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Kraków

Re: Laser cdm 12,4

#6

Post autor: bassride »

Jak znajdziesz taki serwis to koniecznie podziel się z nami wiedzą
Technics SL-Q33 (MP110) - Accuphase E 204 - Tannoy Cheviot
https://www.discogs.com/user/wojtek_krk ... tists_sort
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Laser cdm 12,4

#7

Post autor: MaciejT »

Dzwoniłem dzisiaj do Impela. Mają takie na stanie po 75 PLN. Pan rzeczowym tonem wyjaśnił, że to chińska podróbka i będzie pasować jedynie do odtwarzaczy Philipsa. Do mojego Thule podobno pasować nie będzie :think: Teraz nie wiem i się zastanawiam, wiedział człowiek o czym mówi i powinienem mu zaufać, czy konfabulował....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Laser cdm 12,4

#8

Post autor: Wojtek »

Kup i się przekonaj.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laser cdm 12,4

#9

Post autor: Piterski »

Mój kolega naprawiał CD Tule, też coś było kombinowane z laserem.
Szczegółów nie pamiętam bo rozmawialiśmy o tym ze dwa lata temu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Laser cdm 12,4

#10

Post autor: MaciejT »

Znalazłem ciekawą stronę o czyszczeniu i nie tylko laserów CD:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1620437.html

Mój przypadek podpada pod taki opis: 5. "Płyta jest odczytywana, ale w nagraniu występują przerwy, nagranie przeskakuje po kilka sekund do przodu lub do tyłu. Recepta - jeśli występuje to nawet na idealnie gładkich płytach - sprawdzić silnik przesuwu karetki, jego zębatkę (lubi czasem pęknąć) i czystość sanek - przy wyłączonym zasilaniu powinno się bez trudu dać przesunąć sanki z laserem ręcznie pokręcając zębatką. Nie może być wyczuwane żadne zacięcie! Ruch powinien być płynny."

Sprawa jest o tyle ciekawa, że przeskoki występują losowo. Wczoraj przegrała cała płyta strasznie porysowana bez zająknięcia. Muszę zerknąć na ten transport. Zastanawiam się tylko czy sobie z tym poradzę....
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Laser cdm 12,4

#11

Post autor: MaciejT »

Mam nowe wieści.
Znalazłem w Łodzi zakład napraw sprzętu RTV, w którym miły Pan stwierdził że ma kontakt z dostawcą laserów do CD. Zdecydowałem się zamówić za pośrednictwem serwisu laser i zostawiłem odtwarzacz. Od kilku dni jest w domu i przechodzi liczne testy. Efekty są takie, że odtwarzacz czyta wszystkie płyty (CD-R specjalnie nagrałem i też czyta). Bezbłędnie przeszła najbardziej zmasakrowana moja płyta CD Jennifer Warnes: The Hunter. Jak do tej pory trafiła się tylko jedna płyta Lacrimosy, która przeskakuje na ostatnim utworze. Nie znalazłem zależności, płyta czyściutka jak nowa, oryginalna, na odtwarzaczu dvd przeszła bez zająknięcia. Wnioski jakie wysnułem są takie, że jakość zamienników odbiega od oryginału, choć nie wykluczam że to nie wina lasera tylko jakiegoś przycięcia na transporcie. Jednak problem dotyczy jednego kawałka na jednej płycie (na ok. 20 przesłuchanych), jeśli taka tendencja się utrzyma to się z tym bez problemu pogodzę. Nie chcę zapeszać, ale na razie jestem zadowolony. Jeśli ktoś będzie zainteresowany namiarami na warsztat proszę pisać, oczywiście służę informacją.
Jak na razie jestem zadowolony, że uratowałem swój odtwarzacz.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Laser cdm 12,4

#12

Post autor: zelazny »

Kurde jak czytam o takich problemach to nasuwa mi się jedna myśl: oddać w ręce pana z kanału "Reduktor szumu" na Youtube. Na pewno by to ogarnął. :)
Cieszę się, że Ci się udało.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Laser cdm 12,4

#13

Post autor: MaciejT »

Ja także wpadłem na ten pomysł, nie myśl sobie że nie :lol:
Pan Krzysztof Bielewicz odpisał mi, że na razie nie przyjmuje sprzętu do serwisu. A szkoda.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Laser cdm 12,4

#14

Post autor: zelazny »

Z tego co wiem to kolega z Oxfordu dostarcza mu różne sprzęty do naprawy.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Laser cdm 12,4

#15

Post autor: MaciejT »

Kolejna płyta, i kolejna, i kolejna. Uzbierało się ich ze 30 przesłuchanych, tak mniej więcej. Może więcej niż mniej. Zacina się jak dotąd jedna Lacrimosa. Reszta gra bez zarzutu. Jestem w siódmym niebie. Odtwarzacz zyskał nowe życie. Chyba.
ODPOWIEDZ