Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

ODPOWIEDZ
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#1

Post autor: IVAN »

Mam takie pytanie ile może kosztować naprawa porysowanego panelu aluminiowego lub stalowego przedniego ?
Wycięcie nowego kawałka i naniesienie napisów laserowo , ktoś coś takiego robił ?
Bo znalazłem kaseciaka AKAI GXC760D ale ma uszkodzony panel przedni co mocno razi w oczy i obudowę wyszczerbioną (obudowa drewniana to nie problem) ale chłop się ceni za niego że hohoho i zastanawiam się o ile się targować bo nie wart z tymi uszkodzeniami tej ceny co chce :lol:
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#2

Post autor: chudy_b »

IVAN pisze:
22 sie 2019, 15:07
Wycięcie nowego kawałka i naniesienie napisów laserowo , ktoś coś takiego robił ?
Nie robiłem, ale myślę że będzie ciężko. Robią takie panele do Radmora 5102, ale trzeba dać im stary, bo skąd mieliby wziąć identyczny profil. Mają maskę do napisów, co jest warunkiem powodzenia operacji. Kosztuje to z tego co pamiętam około 200zł. No ale to produkcja prawie masowa. Za zrobienie pojedynczej sztuki o ile ktoś w ogóle się podejmie, to myślę że worek kasy trzeba przeznaczyć. Taniej i łatwiej znaleźć sprzęt z ładnym panelem. Sprzętu z pokieraszowanym panelem, o ile nie ma zostać dawcą części, nie opłaca się kupować za żadne pieniądze. Elektronikę można naprawić. Zniszczony panel to już duży problem.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#3

Post autor: konrads0 »

Przecież panel musi zdobić. Nikt Tobie nie dorobi tak, żebyś był zadowolony...
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#4

Post autor: IVAN »

Też uważam że przedni panel to najważniejszy w audio i zastanawiałem się czy 600 zł wystarczy na naprawę, bo skłonny byłem kupić to z ogłoszenia tego za 500 zł https://www.olx.pl/oferta/akai-gxc-760d ... ASCtt.html
to mnie sprzedawca wyśmiał
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#5

Post autor: konrads0 »

IVAN pisze:
22 sie 2019, 18:12
to mnie sprzedawca wyśmiał
Daj spokój. Każdego śmieszą inne rzeczy.
Nie dogadaliście się i tyle.
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#6

Post autor: IVAN »

Ale wracając do tematu kosztów odbudowy panelu , wyfrezowanie na tokarce CNC to ponoć 300 zł a cięcie plazmą to 100-200 zł koszt drukowania mając własny projekt według kalkulatorów to 100-150 zł ale to różne firmy i dochodzi jeszcze wysyłka. Super by było trafić na jedną firmę co ma sprzęt do obu czynności.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#7

Post autor: chudy_b »

IVAN pisze:
22 sie 2019, 18:37
Super by było trafić na jedną firmę co ma sprzęt do obu czynności.
modushop.pl

Nie wiem czy robią wszystko co im zlecisz. Na pewno wycinają otwory i malują laserem napisy na swoich obudowach. Jednak tanie to nie jest. No i trzeba jeszcze z jakiegoś bloku wyfrezować profil na panel. Generalnie przy sprzęcie o wartości poniżej 3-5kzł impreza ekonomicznie bez sensu.
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#8

Post autor: IVAN »

Wielkie dzięki Chudy za namiar :clap:
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#9

Post autor: Wojtek »

IVAN pisze:
22 sie 2019, 18:12
to mnie sprzedawca wyśmiał
Nie dziwię się.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#10

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:
23 sie 2019, 01:40
Nie dziwię się.
A już myślałem że wyśmieję Wojtka.8-)

No ale w końcu spojrzałem na ogłoszenie. Napisy całe, jakieś brudne rysy na panelu do umycia, lekko dziabnięta obudowa. Szukasz chłopie dziury w całym. Nie wiem ile jest wart ten magnetofon, ale uszkodzenia widoczne na zdjęciach nie dyskwalikują tego sprzętu. Oczekiwałeś nówki stanu w kilkudzisięcioletnim sprzęcie? Ja myślałem, że ten panel wygląda jak po przetarganiu z DDR za kabel po autobanie.
Wojtek pisze:
23 sie 2019, 01:40
Nie dziwię się.
No ja już też nie.
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#11

Post autor: IVAN »

To odpowiedz sobie szczerze czy byś takiego porysowanego postawił obok innych urządzeń w stanie idealnym ? Raczej nie bo byś codziennie rano się wkurwiał budząc i patrząc w stronę zabudowy z sprzętem. Ta wada jest rażąca i kłująca w oczy niemiłosiernie, a koszt naprawy jak już wspomnieliście dość wysoki , możliwe że większy nawet niż moja propozycja obniżenia ceny w stosunku do innych ofert jakie były do tej pory na różnych portalach. Nawet ostatnio na allegro sprzedał się w stanie idealnym bez ani jednej ryski za 1225 zl
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#12

Post autor: konrads0 »

chudy_b pisze:
23 sie 2019, 03:31
jak po przetarganiu z DDR za kabel po autobanie.
Bardzo mi się podoba, jeśli pozwolisz, to będę używał :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#13

Post autor: Wojtek »

IVAN pisze:
23 sie 2019, 07:51
Nawet ostatnio na allegro sprzedał się w stanie idealnym bez ani jednej ryski za 1225 zl
Po tyle to dzisiaj chodzi.

Radzę dozbierać nieco zamiast marudzić i rzucać ludziom śmieszne propozycje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#14

Post autor: chudy_b »

IVAN pisze:
23 sie 2019, 07:51
Raczej nie bo byś codziennie rano się wkurwiał budząc i patrząc w stronę zabudowy z sprzętem.
To Twoje pieniądze i tylko Ty decydujesz jak je wydajesz. Jak wady są dla Ciebie zbyt duże, to nie kupujesz. Rozumiem że zależy Ci na wyglądzie. To oczywiste. My się tylko nie dziwimy, że sprzedający nie chce obniżyć ceny z powodu tych wad, bo nie są duże i komuś innemu mogą już tak bardzo nie przeszkadzać.
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Przybliżony koszt naprawy - wymiana przedniego panelu

#15

Post autor: IVAN »

Wojtek pisze:
23 sie 2019, 10:55
Po tyle to dzisiaj chodzi.

Radzę dozbierać nieco zamiast marudzić i rzucać ludziom śmieszne propozycje.
W tej cenie można kupić wyższy model w lepszym stanie ale czarny. Propozycja była jak najbardziej rozsądna , jeśli coś jest warte danej ceny to nie targuje się i kupuje i nawet jadę 150 km co może potwierdzić kriss :mrgreen:
Propozycja zatem nie była śmieszna a adekwatna do obecnych cen i stanu technicznego. Tej klasy magnetofon nie jest kierowany do pospolitego zjadacza chleba a do ukierunkowanego już maniaka muzykalnego który starannie dobiera sprzęt a takie osoby zwracają uwagę na każdy detal o czym dobrze wiecie bo sami tak robicie :lol:
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
ODPOWIEDZ