Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

ODPOWIEDZ
pawel77
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, 15:12

Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#1

Post autor: pawel77 »

Dzień dobry
Mamy zamiar zakupić nowy sprzęt audio do Domu Kultury w naszej miejscowości. Możemy na ten cel przeznaczyć 8 000 złotych. Potrzebne by nam były:
- organy elektroniczne
- konsola
- mikser audio
- smartfon
- gramofon

* głośniki i amplituner już posiadamy

Zwracam się do Was przede wszystkim z prośbą o polecenie jakiegoś gramofonu. Będzie on wykorzystywany na warsztatach 2 – 3 razy w tygodniu przez kilka godzin.

Chyba, że ktoś jeszcze orientuje się w pozostałym sprzęcie, o którym wspomniałem, to będę wdzięczny, gdy mi coś podsunie ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#2

Post autor: Wojtek »

A "nasza miejscowość" to jaka i kim Ty jesteś z perspektywy Domu Kultury w tej miejscowości?

Na czym ma polegać organizowany warsztat?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#3

Post autor: Merrick »

pawel77 pisze:
13 lip 2018, 15:25
Będzie on wykorzystywany na warsztatach 2 – 3 razy w tygodniu
Będziecie go demontować i składać na nowo? bo jeśli tak lepiej kupić coś taniego. Może jakiś stary polski gramofon. Jeśli dzieciaki zepsują ( a na pewno zepsują) to lepiej aby nie było to nic drogiego
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
pawel77
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, 15:12

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#4

Post autor: pawel77 »

@ Wojtek
Jestem dyrektorem. Na razie chcę się zorientować czy nasz budżet udźwignie ten wydatek. Będą to takie dodatkowe zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej, które chciałyby rozwijać swoje zainteresowania związane z szeroko pojętą muzyką. Zajęcia będzie prowadził nauczyciel muzyki. Sprzęt będzie także wykorzystywany w innym celu, np. podczas organizacji różnych uroczystości w sali domu kultury.

Wolałbym nie podawać nazwy miejscowości (to jest taka nieduża wieś).

@Merrick
Gramofon będzie prawdopodobnie stał w szafie i będzie wyjmowany tylko na zajęcia (myślę, że raz w tygodniu).
Organy i konsola nie będą przenoszone.
Ze smartfona będzie przesyłana muzyka (Bluetooth) poprzez amplituner (już mamy).

Chodzi mi zwłaszcza o ten gramofon. O pozostały sprzęt będę pytał na innych forach, chyba że się orientujecie w temacie i zechcecie mi pomóc. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#5

Post autor: Wojtek »

AT-LP120
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#6

Post autor: kriss »

Również pomyślałem o czymś współczesnym. W przypadku takiego a nie innego przeznaczenia sprzętu ma to jednak pewne zalety.
Jest wiele tańszych , lepszych ale dużo starszych gramofonów. Każdy "meloman" czy też większy lub mniejszy "audiofil" albo użytkownik tego forum doskonale o tym wie.

Jednak w tym wypadku powód jest jeden zasadniczy, gwarancja i dostępność części zamiennych. Dzieci na zajęciach i tak nie docenią pewnych walorów chociażby w postaci bardziej zaawansowanej kalibracji, czy też niuansów dźwiękowych jakie oferują gramofony z epoki.

Natomiast tutaj:
pawel77 pisze:
13 lip 2018, 17:40
Zajęcia będzie prowadził nauczyciel muzyki..
... Ciekawe czy kiedykolwiek miał styczność z gramofonem :D
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#7

Post autor: Merrick »

AT-LP120 to bardzo dobry pomysł zwłaszcza że posiada USB i będzie można zgrać materiał z winyla. Dzieciaki będą zadowolone z takiego bajeru
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#8

Post autor: chudy_b »

A ja myślę, że gramofon + dzieciaki z podstawówki to nie najlepsze połączenie. Nie bardzo wiem czemu to ma służyć i co ma wnosić.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#9

Post autor: kriss »

Myślę że przy dzieciach największym problemem będzie złamana igła :D
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#10

Post autor: dale »

chudy_b pisze:
14 lip 2018, 03:32
A ja myślę, że gramofon + dzieciaki z podstawówki to nie najlepsze połączenie. Nie bardzo wiem czemu to ma służyć i co ma wnosić.
kriss pisze:
14 lip 2018, 09:13
Myślę że przy dzieciach największym problemem będzie złamana igła :D
panowie bazujecie na stereotypach, :) weźcie pod uwagę że to dom kultury, zajęcia dla chętnych, tam dobrowolnie przychodzi trochę inna grupa młodzieży, myślę że dobry wychowawca stosując odpowiedni system promocji i wychowania, np. poprzez nobilitację obsługą takiego gramofonu najbardziej odpowiedzialnych i spokojnych, opanuje sytuację. Nie zdziwił bym się gdyby Oni podchodzili dużo ostrożniej i staranniej niż niejeden z Nas...

A co to ma wnieść ? Np. ubogacić iż życie poprzez kontakt z taką formą muzyki :) A choćby i nauczyć scrachowwać (czy jak to się pisze), miksować i grać na imprezach.
Panowie dbajmy o wychowanie najmłodszych, żeby pojawiało się jak najmniej patologii.
pawel77
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, 15:12

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#11

Post autor: pawel77 »

Dziękuję Wam serdecznie za pomoc :) AT-LP120 wydaje się być bardzo dobrą propozycją. Ma USB, cena jest dla nas akceptowalna (około 1300 zł), a i pozostałe parametry wierzę, że są niezłe, chociaż przyznam, że bardziej chodzi tutaj o zainteresowanie dzieci muzyką, więc nie musi to być sprzęt bardzo wyszukany.

Czyli zostanie nam prawie 7 tyś. na pozostały sprzęt (mikser, organy i smartfon). Sądziłem, że gramofon będzie nieco droższy ;)
Awatar użytkownika
gigabajt
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2017, 12:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#12

Post autor: gigabajt »

pawel77 pisze:
14 lip 2018, 10:07
Czyli zostanie nam prawie 7 tyś. na pozostały sprzęt (mikser, organy i smartfon). Sądziłem, że gramofon będzie nieco droższy ;)
Jeżeli chodzi o smartfona to w tym rankingu na pewno coś znajdziesz http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/ ... /smartfon/ ;)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#13

Post autor: Merrick »

chudy_b pisze:
14 lip 2018, 03:32
A ja myślę, że gramofon + dzieciaki z podstawówki to nie najlepsze połączenie. Nie bardzo wiem czemu to ma służyć i co ma wnosić.
Ktoś chce aby rosły nowe pokolenia maniaków czarnego krążka :D
pawel77 pisze:
14 lip 2018, 10:07
Sądziłem, że gramofon będzie nieco droższy
Ale płyt nadal nie macie :D Wyślę wam parę płyt aby dzieciaki miały co słuchać. Jakiąś symfonie Bethovena pod Karajanem coś łatwego i prostego z Bacha itp. Ktoś z forumowiczów się dorzuci ?
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#14

Post autor: dale »

Coś podwójnego też mam, może nie mint, ale bez rys, pykania czy szumów.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gramofon, smartfon, mikser … dla Domu Kultury za 8 tys. zł

#15

Post autor: Merrick »

dale pisze:
14 lip 2018, 14:55
Coś podwójnego też mam, może nie mint, ale bez rys, pykania czy szumów.
Napisałem już do niego aby dał mi adres szkoły lub domu kultury. Gdy mi odpisze to dam ci adres
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ