Kasety magnetofonowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kasety magnetofonowe

#31

Post autor: matik7777 »

about:blank
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Kasety magnetofonowe

#32

Post autor: Kusma »

stara zabytkowa
:lol:
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Kasety magnetofonowe

#33

Post autor: pan_winyl »

sprawdziłem z ciekawości co jeszcze nasz znawca archeologii i zabytków sprzedaje, i o dziwo to jedyna perełka na jego aukcjach. Fakt śmieszy, ale nie ma się co oszukiwać, kasety są przez większość społeczeństwa traktowane jako zabytek :P niesłusznie acz powszechnie.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kasety magnetofonowe

#34

Post autor: matik7777 »

Po za tym widziałem na aukcjach (u tego sprzedawcy) całkiem przyzwoite żelaza Sony EF (najnowsza seria) za te samą cenę. Śmiech na sali. Jeszcze niedawno widziałem je w kiosku za 2,50 złociszy.
Za 2 dychy to ja wole dozbierać i kupić sobie chroma, albo jakąś dobrą taśmę FE starszej daty (jeśli załączymy Dolby przy nagrywaniu, to odpuszczam żelazom wszelkie winy szumienia :mrgreen: _
about:blank
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kasety magnetofonowe

#35

Post autor: matik7777 »

Koszmar każdego kaseciaka
http://legendy-prl.pl/kaseta_tdk_d_180_1982.html

Ciekawe jakie ta taśma miała zastosowanie praktyczne. 4 LP na jednej taśmie?!
about:blank
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kasety magnetofonowe

#36

Post autor: matik7777 »

(spóźniony) Zajączek przyniósł prezent :mrgreen:
Tak więc
<werble>

BASF Chrome Maxima II

Obrazek


To była jedna z najlepszych taśm w ofercie BASF (oczko wyżej był model TPII Reference Maxima).
Pierwsze wrażenia po wyjęciu kasety z folii. Łał, ale ładne toto.
Duże "okno", napisy na szpulkach, "pozłacane" napisy. Naprawdę robi wrażenie.
Mechanika to majsterszyk. Taśma chodzi leciutko jak piórko. Żadnych oporów. Cichutko przewija.
A teraz to co tygryski lubią najbardziej.
Brzmienie taśmy mi się naprawdę podoba. Pomimo drobnych problemów z moim deckiem taśma nagrywała się bardzo przyjemnie. Nie wysterowałem jej wysoko - max. -8dB. Bardzo dobra (wg. mnie) dynamika nagrania. Osiągnięte pasmo pow. 18khz.
Naprawdę bardzo fajna taśma - jeśli nie jest drogo do kupienia - można brać.

Tak więc:

Jakość wykonania : 10!/10
Taśma : 10/10
Dostępność : różnie, na naszym Allegro czasem się pojawią
Cena : Loteria, trudno ustalić (za moją wybuliłem 20 polskich złotych)
Produkcja : Deutschland

Próbka dźwięku:
http://mateuszlipowski.strefa.pl/basfchromemaxima.ogg

Prezentowana wersja taśmy była produkowana w latach 1993-1994 (krótka seria)
about:blank
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Kasety magnetofonowe

#37

Post autor: Kusma »

nom super tasma - "true story" :D

Mi się ostało kilka sztuk wcześniejszej wersji:
http://www.c-90.org/catalogue/tapes/Bas ... ima%20II/0

i nie powiem złego słowa :)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Kasety magnetofonowe

#38

Post autor: matik7777 »

nom super tasma - "true story" :D

Mi się ostało kilka sztuk wcześniejszej wersji:
http://www.c-90.org/catalogue/tapes/Bas ... ima%20II/0

i nie powiem złego słowa :)
Ja mam Ferro Extra I z tej serii właśnie. Taśma dużo razy odtwarzana, jest nie do zajechania. Stare nagranie wciąż osiąga 16khz i brzmi co najmniej dobrze. Czy to samo powiemy o płytach CD kilkanaście lat później?
about:blank
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kasety magnetofonowe

#39

Post autor: Wojtek »

matik7777 pisze:Czy to samo powiemy o płytach CD kilkanaście lat później?
W sensie że przyrównujesz degradację taśmy analogowej do cyfrowego nośnika optycznego? :) Oby nie :D

Też miałem te BASFy, świetne taśmy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kasety magnetofonowe

#40

Post autor: matik7777 »

W sensie że przyrównujesz degradację taśmy analogowej do cyfrowego nośnika optycznego? :) Oby nie :D
Teoretycznie zapis cyfrowy jest dużo trwalszy od analogowego. Jednak te tanie płyty do nagrywania zazwyczaj po kilku latach są nie do odtworzenia. Są co prawda płyty które mają gwarantowaną trwałość, ale ludzie (w większości) nie zwracają na nie uwagi, badź są niedostępne. Wolą kupić płytę za 0,60 groszy niż wyłożyć te 2,50 na jakiegoś dobrego TDK czy Verbatima.
about:blank
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Kasety magnetofonowe

#41

Post autor: Krzyś »

matik7777 pisze:Teoretycznie zapis cyfrowy jest dużo trwalszy od analogowego. Jednak te tanie płyty do nagrywania zazwyczaj po kilku latach są nie do odtworzenia. Są co prawda płyty które mają gwarantowaną trwałość, ale ludzie (w większości) nie zwracają na nie uwagi, badź są niedostępne. Wolą kupić płytę za 0,60 groszy niż wyłożyć te 2,50 na jakiegoś dobrego TDK czy Verbatima.
jak rozumiem tanie kasety (kaseta firmy ACME albo MYAMMAR to odpowiednik mniej więcej płyty firmy Omega/Esperanza/Hawk) po 20 latach są tak samo dobre, jak były w momencie zakupu? dlatego IMHO ta analogia jest kiepska. Zwłaszcza, że jak piszesz "CD" to ja sobie wyobrażam srebrzysty, tłoczony krążek, a tłocznie robią raczej dobre płyty (poza ekstremalnymi przypadkami typu "CD bronzing" i poza różnymi tłoczniami np. pirackimi).

ps1. tak naprawdę to nie jest najistotniejsze jakiej firmy jest płyta, tylko w jakiej fabryce robiona - aczkolwiek im firma lepsza, tym lepiej (dobre firmy biorą najlepsze płyty, spełniające najrygorystyczniejsze normy, kiepskie firmy biorą np. odpady z tej samej fabryki, na które nie mógł sobie pozwolić żaden markowy producent) - w ten oto sposób można zakupić płyty TDK, które są naprawdę beznajdziejne (np. w pudełku 10 płyt TDK DL dokładnie CO DRUGA płyta się nie nagrywa i błąd nagrania jest w dokładnie tym samym miejscu).
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kasety magnetofonowe

#42

Post autor: matik7777 »

jak rozumiem tanie kasety (kaseta firmy ACME albo MYAMMAR to odpowiednik mniej więcej płyty firmy Omega/Esperanza/Hawk) po 20 latach są tak samo dobre, jak były w momencie zakupu? dlatego IMHO ta analogia jest kiepska
Mam kilka tych ACME i są tak samo złe jak 10 lat temu :D . Czyli nadal przenoszą dźwięk ale tak samo marnie jak po wyjęciu z folii. Płyt Omega trochę wypalałem i już odczytać się nie dadzą. Esperanzy bronię. Mam kilkanaście nagranych DVD DL sprzed kilku lat (głównie gry) i dalej działają OK. HAWK-i ma mój ojciec, nagrywał na nich muzykę no ale nie wiem czy dalej chodzą. Tak więc w sumie trzeba mieć farta bo jak miałeś taką sytuację :
w ten oto sposób można zakupić płyty TDK, które są naprawdę beznajdziejne (np. w pudełku 10 płyt TDK DL dokładnie CO DRUGA płyta się nie nagrywa i błąd nagrania jest w dokładnie tym samym miejscu).
Tak więc w sumie porwałem się z motyką na słońce z tym stwierdzeniem. ;)

A tak ode mnie jako (jeszcze) początkującego kaseto-wyjadacza : Zazwyczaj nie opłaca się kupować na Allegro i EBAY-u "Kup Teraz". Sprzedający czasem mięknie z wystawia kasety za 1zł (aukcja). Można wtedy zgarnąć niezłe frykasy (niedawno na ebayu poszedł TDK HX-S rocznik 83 za 6,20 euro 8-) )
Trzeba być tylko cierpliwym i nie dać się naciąć jeleniom.
about:blank
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kasety magnetofonowe

#43

Post autor: matik7777 »

A teraz to co tygryski lubią najbardziej!

TAŚMY METALOWE

THAT'S CD/IVF '60'

Obrazek
]Na początku przypominam że taśmy metalowe są najbardziej zaawansowanymi taśmami dostępnymi na rynku. Nie wszystkie magnetofony potrafią ją należycie wysterować (nawet te które deklarują obsługę "metali"). Przed zakupem takowej sprawdź czy magnetofon się z takimi taśmami "lubi"!

Kaseta wygląda prosto, ale mi się podoba. Malutkie "okienko" i czerwone szpulki :)
Mechanicznie pracuje bardzo przyjemnie. Wszystkie elementy wykonane z dużą dbałością. Podobne odczucia mam z BASF CM.

A teraz najważniejsze.

Kaseta się nagrała, odsłuchujemy. To co usłyszałem naprawdę powaliło mnie na kolana. Praktycznie żadnego szumu, piękna równowaga tonalna, super dynamika. No brak mi słów.
Jeszcze lepiej było jak wrzuciłem do Audacity.
Taśma ciągnie do 21,5khz! Tak, to prawda. Też byłem mile zaskoczony. A producent magnetofonu gwarantował max. 20khz.
Od razu mówię że nagrywałem na normalniej prędkości i bez Dolby.
wykresik
wykresik
Taśma : 10!!!/10 (ubertaśma)
Jakość wykonania : 10!/10
Dostępność : Na Allegro do dostania (choć nie zawsze), nie wiem jak z eBayem
Cena: Zazwyczaj w ok. 40-60zł, ale nie polecam. Ja swoje (3) zgarnąłem na aukcji za 73zł.
Produkcja : Japonia (chyba)

Próbkę dźwięku dam wkrótce.
about:blank
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kasety magnetofonowe

#44

Post autor: eenneell »

Mam kilka That's'ow C-60 (85/86); są świetne!
PS
matik7777! Fajny hitlerowatar, ale zmień -bo nie da sie skupić na treści- tak migocze :(
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Kasety magnetofonowe

#45

Post autor: Kusma »

eenneell pisze:matik7777! Fajny hitlerowatar, ale zmień -bo nie da sie skupić na treści- tak migocze :(
prawda, wybacz matik ale awatar jest nie do wytrzymania :D
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
ODPOWIEDZ