CD - player

Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: CD - player

#16

Post autor: Krzyś »

Waluch pisze:od razu mówię, że nie wiem jaką ma szerokość :mrgreen:

http://allegro.pl/rotel-rcd-965bx-i1748734226.html

bardzo fajnie grający CD
440 mm - o 5 mm za szeroki :morda:
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

CD - player

#17

Post autor: Wojtek »

Stelma:
Nie zrozum mnie źle, tak śmiesznie odebrałem relację, że "audiozbok" to ktoś kto wydaje niebotyczne sumy na sprzęt ;)

Za 4 stówki już można dostać coś o klasę lub dwie wyżej od tego co można dostać za 2 stówy :) Decyzja należy do Ciebie.
Jeśli uważasz, że wystarczy Tobie taki Denon za 200 zlotych to spoko, nie ma co przepłacać ;)

Moim pierwszym i zarazem jedynym posiadanym "poważnym" CD playerem był Technics SL-PS770D, za którego dałem swojego czasu coś około 400-500 złotych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#18

Post autor: Stelma »

heh rozpętałem "burzę w szklance wody"

-5mm na szerokości +/- jest dopuszczalne :D

-a co do 200 czy 400pln na CD, ma znaczenie, o tyle o ile będę w stanie usłyszeć różnicę w brzmieniu, no i finansowo też (trza zbierać na duże kolumny)

nie miałem okazji wielu sprzętów testować "na ucho" nie mam rozeznania co gra dobrze a co źle

nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie CD (w sensie co jest odpowiedzialne za jakość i brzmienie - laser , przetwornik analogowo/cyfrowy to są dla mnie enigmatyczne hasła)

dlatego postanowiłem założyć ten temat by się czegoś dowiedzieć

Po liźnięciu tematyki gramofonowej już w gramofonach się trochę łapie - w sensie:...co od czego...i z czym...

z chęcią dowiem się co i jak z CD :)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: CD - player

#19

Post autor: JacK »

Nie stresuj się. O przetwornik się nie martw bo w tych pieniądzach które chcesz zapłacić to i tak żadnej rewelacji nie znajdziesz. Trzeba tylko pamiętać że z reguły im starszy player cd tym brzmienie ostrzejsze i nie będzie Ci się podobać jeżeli na codzień słuchasz analogu. Laser czyli czytnik to ważna rzecz im starszy tym trudniej dostać zamiennik, a czasami trzeba wymienić bo się po prostu zużywa. KSS-y od sony można jeszcze kupić i warto iść w tym kierunku. Możliwość czytania przez player płyt nagrywanych też uważam za potrzebną czyli znowu im starszy player tym ta możliwość rzadsza. Bajery typu MP3 moim zdaniem nie są potrzebne. No i na koniec wyjście cyfrowe to wcale nie było normą w starych playerach, a praktycznie wszystkie nowsze mają ten interfejs w wersji światło lub elektryczne ew.oba naraz. To bardzo przydatne rozwiązanie bo zawsze możesz użyć swojego playera tylko jako transportu,a przetwornik c/a zakupić w przyszłości osobno. Obecne dedykowane nawet dość tanie przetworniki w zestawieniu do tych z przed 15-25 lat to przepaść co słychać bardzo dobrze.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

CD - player

#20

Post autor: Sindsoron »

JacK pisze:Trzeba tylko pamiętać że z reguły im starszy player cd tym brzmienie ostrzejsze i nie będzie Ci się podobać jeżeli na codzień słuchasz analogu.
hmm... ale taki np NXP TDA1543 jest dość ciepłym przetwornikiem, a jest z lat 80 :3 ...ja bym jednak starał się czegoś dowiedzieć o przetworniku i poczytać jego recenzje w sieci
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: CD - player

#21

Post autor: JacK »

Bardzo słuszna uwaga, przeczytać nie zaszkodzi bo jak widać od każdej reguły są wyjątki.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

CD - player

#22

Post autor: Sindsoron »

ja na miejscu Stelmy posłuchałbym twoich rad JacK, ale dodatkowo jak bym znalazł już kilka playerków i nie wiedział który wybrać to poszukał bym info o tym jakiego daca mają bo to mimo wszystko sporo może zmienić
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: CD - player

#23

Post autor: Wuwuzela »

Hm, a jak wygląda sprawa z plajerami wielopłytowymi? Na Alledrogo jest tego cała masa :) Ja osobiście używam zwykłej miniwieży ze zmieniarką CD na 3 płyty. Na wcześniej wspomnianym allegro są nawet okazy siedmio-płytowe :!: Mi osobiście bardzo przydaje się zmieniarka, bo mogę sobie napakować 3 płyty i się cieszę jak głupi że dużo słuchania, a mało przekładania płyt :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: CD - player

#24

Post autor: Krzyś »

Wuwuzela pisze:Hm, a jak wygląda sprawa z plajerami wielopłytowymi? Na Alledrogo jest tego cała masa :) Ja osobiście używam zwykłej miniwieży ze zmieniarką CD na 3 płyty. Na wcześniej wspomnianym allegro są nawet okazy siedmio-płytowe :!: Mi osobiście bardzo przydaje się zmieniarka, bo mogę sobie napakować 3 płyty i się cieszę jak głupi że dużo słuchania, a mało przekładania płyt :mrgreen:
są zmieniarki i na 60 CD (była kiedyś taka miniwieża Panasonica) ale nie podejrzewam, żeby łatwo było znaleźć jakąś zmieniarkę o bardzo wysokiej jakości.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

CD - player

#25

Post autor: Sindsoron »

najfajniejszym rozwiązaniem w zmieniarkach jest kiedy płyty pakowane są w ten sposób że wkłada się je do osobnej szuflady, bo te na obrotowej płycie się łatwo i szybko psują

o coś takiego:
Obrazek

zmieniarki to w sumie tylko taki dodatek do playera, ale mało wyszło zmieniarek z wyższej półki, ale jak już jakieś były często był to normalna wersja player z tymi samymi bebechami + dowalona zmieniarka przez co player był ciut większy :3
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

CD - player

#26

Post autor: Obywatel »

Może to strasznie nieaudiofilskie co teraz powiem, ale w epoce komputerów z napędami CD/DVD po co komu dziś deck CD? Jeśli ma się komputer podpięty pod system audio, to wystarczy włożyć płytę i komputer sam ją odczyta i nawet poda informacje z neta o danym albumie :) No chyba że komuś przeszkadza dźwięk komputerowego wiatraka ;) Ale przecież big wzmaki też mają chlodzenie wentylatorowe ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

CD - player

#27

Post autor: Sindsoron »

Obywatel pisze:Może to strasznie nieaudiofilskie co teraz powiem, ale w epoce komputerów z napędami CD/DVD po co komu dziś deck CD? Jeśli ma się komputer podpięty pod system audio, to wystarczy włożyć płytę i komputer sam ją odczyta i nawet poda informacje z neta o danym albumie No chyba że komuś przeszkadza dźwięk komputerowego wiatraka Ale przecież big wzmaki też mają chlodzenie wentylatorowe
mimo wszystko chodzi też o jakość dźwięku ;p jak masz porządną kartę dźwiękową albo DAC USB to nie ma żadnego problemu ;) ale ja na przykład lubię czasami wyłączyć komputer (TV już w ogóle nie oglądam) i puścić sobie coś (vinyl, CD, kaseta) i się po prostu odprężyć, odciąć od świata, a jednak słuchając muzyki z komputera jest to praktycznie nie możliwe
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

CD - player

#28

Post autor: Stelma »

wracając do przetworników analogowo -cyfrowych jakich się wystrzegać(zbyt ostre brzmienie), a jakie brzmią ciepło i miło dla ucha, i z jakimi laserami jest problem z dostępnością
znalazłem ciekawą stronkę z wykazem laserów i DAC w CD-kach:
http://cdmods.prv.pl/index.php?show=inne_listadac
i jak zagra takie zestawienie laserów i DAC w DENONACH PCM56P i KSS210A (810) vs (920) PCM61 i KSS210A
i jeszcze : (1015) PCM61P NKS240A vs (1420) PCM54HP KSS210A vs (1520) PCM64 KSS151A
w nawiasach numery serii DCD-
wiem , wiem strasznie uparłem się na denona ;)


P.S. w pełni podpisuje się pod Twoją ostatnią wypowiedzią Sindsoron ;) "odciąć się na chwilę od świata"
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

CD - player

#29

Post autor: Sindsoron »

lasery będą odpowiedzialne tylko za dokładność odczytu ;p a że to są same kssy od sonego to nie powinneo być problemów z dostępnością. co do daców...

Teraz tak... pcm56p i pcm54hp jest 16 bitowy, pcm61, pcm61p i pcm64 jest 18 bitowy.

pcm61p ma dość analityczny i ostry dźwięk czyli całkowite przeciwieństwo ciepłego i miękkiego grania winyla, z opini ludzi wynika że słychać że źródłem jest dźwięk cyfrowy, a nie analogowy.

pcm56p ma podbno już dobre i stosunkowo ciepłe brzmienie, jest klasę niżej od pcm58 który jest przez wiele osób uważany za najlepszy dac lat 80.

pcm54hp - ludzie narzekali na spore szumy i zakłócenia przy niskich głośnościach (więc musiałbyś słuchać w kompletnej i mieć dobry sluch ciszy żeby to usłyszeć :3)

co do reszty to nie bardzo mogłem znaleźć opinie o dźwięku ale z info wynika że pcm64 powinien dać też ciepły dźwięk który tak bardzo "audiofile" lubią

sporo też zależy od całej reszty bebechów tego playerka, ja bym się kierował najpierw możliwościami playera a w razie "remisu" patrzyłbym na dac i jego możliwości
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

CD - player

#30

Post autor: V126 »

Musisz się zastanowić czy cenisz bardziej wygodę czy jakość dźwięku, bo zazwyczaj wielopłytowe cedeki miały gorsze przetworniki i tor audio. Później musisz poszukać na jakich przetwornikach były robione cedeki danego producenta, bo może się okazać, że jest 10 różnych modeli, mają różne bajery itp, ale są zbudowane w oparciu o takie same przetworniki, przy czym mają nieznaczne różnice w dalszym torze audio. Takie odtwarzacze będą grały bardzo podobnie, a Ty wtedy patrzysz na bajery, które Ciebie interesują i wybierasz jakiś kompromis pomiędzy ceną, a bajerami. Oczywiście czym wyższy model, tym lepsze brzmienie, ale jeśli konstrukcja opiera się na tych samych przetwornikach, to może nie być bardzo wyraźnej różnicy.
ODPOWIEDZ