Doswietlenie tunera

ODPOWIEDZ
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Doswietlenie tunera

#1

Post autor: misienka2008 »

Chcialbym na poczatku podkreslic, ze sluchanie muzyki jest dla mnie najwazniejsze. Ale u mnie oczy tez " sluchaja ". Mam wzmacniacz w kolorze zlotawym i naszla mnie fanaberia by znalezc tuner tej samej barwy z oswietlona skala. Dla picu i estetyki. Kupilem Marantza ST 320; ale ten model ma, niestety, oswietlony tylko wzkaznik. Reszta skali jest ciemna. Popelnilem blad; na zdjeciach cala wydawala sie rozswietlona.

Nie urwijcie mi glowy za to ( pewnie glupie :? ) pytanie, ale czy jest mozliwe zamontowanie dodatkowych zarowek tak, aby cala skala byla oswietlona? Czy to mozliwe i czy jest to trudne? Sam tego chyba nie dam rady zrobic. Wiem tylko z ktorej strony trzyma sie lutownice, poza tym moja wiedza elektroniczna nie istnieje. Ten tuner bedzie sluzyl tylko do celow dekoracyjnych, radio bede mial z kabla przez telewizor do wzmacniacza.

Bardzo trudno znalezc zlotawe tunery. Sa jeszcze Luxmany, ale nie chce wydawac tyle pieniedzy na cos, co bedzie tylko dekoracja.

Bede wdzieczny za opinie " elektronicznych budowlancow " :pray:

Przepraszam za brak polskiej czcionki.

Pozdrowienia
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Doswietlenie tunera

#2

Post autor: eenneell »

Pokaż jak to wygląda/świeci ;)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Doswietlenie tunera

#3

Post autor: vinylpiotrek »

Żadna tam elektronika, zwykła elektryka. Pierwsza kwestia to jak i gdzie zamontować oprawki do żarówek.
Obrazek
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Doswietlenie tunera

#4

Post autor: chrzan49 »

Zrobienie dobrego podswietlenia to nie jest prosta sprawa.To wyzwanie.Sam zobaczysz.Żaroweczki a nie LEDY i o mozliwie malym poborze pradu i wydzielaniu ciepła.
T
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Doswietlenie tunera

#5

Post autor: misienka2008 »

Zdobylem jednak tanio tuner Luxmana T-1 z oswietlona cala skala tak, ze temat nieaktualny. Pasuje lepiej niz Marantz. :)
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Doswietlenie tunera

#6

Post autor: pan_winyl »

misienka2008, a ja o co innego zapytam, czemu tak dziwnie radia słuchasz przez telewizor? Zakładam że z jakiegoś DVBT to ciągniesz ew. dekodera cyfry/polsatu. Mam w sowim audio takie rozwiązanie ale i tak wolę słuchać ze zwykłego tunera- choć może nie jest wybitny.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Doswietlenie tunera

#7

Post autor: misienka2008 »

Mam bardzo dobry tuner Onkyo T-4670. Wyzej jest juz tylko T-9990. Luxman mu nie dorownuje ale radia ( z kabla UPC ) slucham rzadko bo denerwuja mnie reklamy. Onkyo jest srebrne, Luxman zlotawy a to bardziej pasuje do mojego wzmacniacza. Dziwaczny pomysl, wiem: Luxman ladnie sie prezentuje, swieci i udaje, ze odbiera radio. :) Telewizor mam i tak polaczony ze wzmacniaczem bo slucham koncertow klasycznych ( i nie tylko ) przez kolumny.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2015, 21:47 przez misienka2008, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Doswietlenie tunera

#8

Post autor: pan_winyl »

Mam bardzo dobry tuner Onkyo T-4670
znam go, ostatnio czytałem porównanie tegoż modelu do jednego z Kenwoodów (przymierzam się do wymiany tunera). Trochę ta recenzja była przekombinowana, ale i tak Onkyo fajnym sprzętem jest.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ