Zlikwidowanie drgań CD od basów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
boethiah
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2012, 00:27

Zlikwidowanie drgań CD od basów

#1

Post autor: boethiah »

Mam pytanie, może banalne, ale chciałbym w jak najlogiczniejszy sposób rozwiązać mój problem. Otóż moje kolumny stoją na parapecie wraz z wieżą, co powoduje drganie odtwarzacza CD przez niskie tony i w konsekwencji zacinanie/przeskakiwanie muzyki. Nie mam za bardzo gdzie przestawić zestaw, więc zastanawiam się, czy pomogłoby włożenie pod wieżę jakiegoś rodzaju materiału, który by pochłaniał drgania, choćby grubej warstwy filcu. Czy ma to w ogóle jakiś sens, czy w dalszym ciągu odtwarzać płyty przez komputer zamiast przez posiadany odtwarzacz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zlikwidowanie drgań CD od basów

#2

Post autor: Wojtek »

Ustawienie całego sprzętu na parapecie jest dość kiepskie, trzeba przyznać.

Ale... odtwarzacz CD jest w wieży, tak? Czy jest to np. discman?

Lepiej wytłum sobie kolumny/głośniki by nie drgały tak (choćby tym filcem) albo po prostu nie maksuj basów we wieży ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Zlikwidowanie drgań CD od basów

#3

Post autor: Robert007Lenert »

Normalnie mnie zatkalo...................... Zaraz, zaraz. To co prawda nie jest odtwarzacz samochodowy z buforem antywstrzasowym, ale nawet taki stacjonarny /jesli jest sprawny/ nie powinien przeskoczyc przy upadku z 1/2 cm wysokosci...az sprawdze na swoim Technicsie.............mialem racje. Albo faktycznie podbijasz bas bez pamieci, albo pora na wymiane lasera.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zlikwidowanie drgań CD od basów

#4

Post autor: JacK »

Robert może tu chodzi o częstotliwość tych drgań, nie o siłę. Korekcja błędów playera po prostu nie wyrabia bo parapet cały czas drga. Faktycznie można ten odtwarzacz postawić na jakimś absorbcyjnym (pochłaniającym drgania) materiale i słuchać efektu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
boethiah
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2012, 00:27

Zlikwidowanie drgań CD od basów

#5

Post autor: boethiah »

Wojtek, tak, odtwarzacz CD jest w wieży. Nigdy jakoś nie podbijam strasznie basów, przeważnie nic subwoofera, no chyba, że przy jakiejś elektronice.
Robert, u mnie skacze przy całkiem delikatnej zmianie położenia albo od lekkiego drgania. Obawiam się, że z tą wymianą lasera masz rację, w końcu odtwarzacz ma z 9 lat. :D Ile to kosztuje? Tak pi razy drzwi.
JacK, no cóż, jeśli wymiana lasera nie będzie na moją obecną kieszeń, to spróbuję to wytłumić, wolałbym żebyś miał rację ;)
Obrazek
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Zlikwidowanie drgań CD od basów

#6

Post autor: eenneell »

Posmaruj prowadnice lasera ;)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Zlikwidowanie drgań CD od basów

#7

Post autor: Robert007Lenert »

eenneell pisze:Posmaruj prowadnice lasera ;)
Łukasz ma racje. Posmarowanie prowadnic i wyczyszczenie/umycie soczewki lasera. Od tego trzeba zaczac.
ODPOWIEDZ