Dual CS-1225 - jak podłączyć do wieży?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
robakpiotr
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2011, 20:43

Dual CS-1225 - jak podłączyć do wieży?

#1

Post autor: robakpiotr »

Witam.
Właśnie kupiłem sobie taki oto gramofo - Dual CS-1225. No i chce żeby zaczął grać:) Natomiast mam kilka problemów i prosiłbym o rady i wskazówki.
Przede wszystkim z mojego gramofonu wystaje kabelek z końcówką DIN 5 która wygląda mniej więcej tak: http://www.bbdsoft.com/images/din5m.jpg
Teraz moim pragnieniem jest podłączenie gramofonu do wieży poprzez wejście AUX. jak mogę tego dokonać? Czy będzie potrzebny mi przedwzmacniacz?
Szczerze powiedziawszy nie wiem czy mój Dual jest wyposażony w jakieś wzmocnienie sygnału. Poza tym będę musiał wyregulować ramię, ale w tym temacie się jeszcze nie orientowałem, więc najpierw poczytam;)

Proszę o radę i rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie,
P.H.
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Dual CS-1225

#2

Post autor: V126 »

Do AUX nie podłączysz. Musisz stosować przedwzmacniacz korekcyjny do wkładek magnetycznych (mniemam, że z ruchomym magnesem). Możesz kupić badziewie za kilkadziesiąt złotych, samoróbę (lampa lub tranzystor), gotowy porządny przedwzmacniacz, ale będzie on drogi. Możesz też budować samemu.

Powiedz mi jedną rzecz, jaką masz wieżę? Segmentówka, czy taka wszystko w jednym? Jaka firma, model?
robakpiotr
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2011, 20:43

Dual CS-1225

#3

Post autor: robakpiotr »

Wieża to: panasonic sa ak15.

Czy cos takiego da rade? http://allegro.pl/monacor-spr-6-przedwz ... 30321.html

Więc do czego podłączyć gramofon żeby wydał swoje pierwsze dźwięki?
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Dual CS-1225

#4

Post autor: V126 »

Da radę, ale jakość tego będzie niezbyt. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za jakimś wzmacniaczem.
robakpiotr
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2011, 20:43

Dual CS-1225

#5

Post autor: robakpiotr »

Wzmacniacz? Ok. Natomiast nie chciałbym wydawać dodatkowych pieniędzy na kolumny. Chciałbym użyć głośników z wieży. Może jakiś konkretny model wzmacniacza?:)
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Dual CS-1225

#6

Post autor: kaZ »

Uważam ,że ten Monacor jest nienajgorszy.Osobiście uważam(porównywałem) jest lepszy od Vivianco.
Wspominałeś ,że masz końcówkę DIN.W tym wypadku może być lepszy taki przedzmacniacz:
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramo ... 46559.html

Nie wiem jaki masz budżet ,ale przedwzmacniacz i z ta więżą nie musi być tragicznie.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Dual CS-1225

#7

Post autor: V126 »

Niestety, w kwestii wyboru wzmacniacza, można pisać książki. To jest temat rzeka.
robakpiotr
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2011, 20:43

Dual CS-1225

#8

Post autor: robakpiotr »

z czegoo mialby wynikac ów tragizm?
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Dual CS-1225

#9

Post autor: kaZ »

robakpiotr pisze:z czegoo mialby wynikac ów tragizm?
ogólnie to lepiej mieć wzmacniaczniacz,kolumny itd.
Ja mam gramiak podpięty do wieży Onkyo z tym własnie Monacorem i jest OK.
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
robakpiotr
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2011, 20:43

Dual CS-1225

#10

Post autor: robakpiotr »

Rozumiem. Póki co jakość dźwięku nie jest dla mnie elementem najistotniejszym. Przede wszystkim chce się oswoić trochę z całym tym graniem analogowym:)
Wybiorę więc chyba tego Analogisa, jako że jest niemal o połowę tańszy. no i ma wejście na DIN-a.
Dzięki wielkie za wsparcie!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS-1225

#11

Post autor: Wojtek »

V126:
Przesadzasz z tym, że proponujesz koledze zakup wzmacniacza zintegrowanego, kiedy ten po prostu chce podpiąć gramofon pod to co już ma.
Jak poczuje chęć skompletowania systemu audio z prawdziwego zdarzenia to wtedy możemy gadać o wzmacniaczach.
V126 pisze:Niestety, w kwestii wyboru wzmacniacza, można pisać książki. To jest temat rzeka.
To mi jakoś nigdy nie przeszkadzało w doradzaniu :)

robakpiotr:
Kup Monacora albo przedwzmacniacz Analogis. Jeśli przedwzmacniacz nie ma wejścia DIN-5 to możesz sobie dokupić za grosze przejściówkę DIN na cinch (2xRCA). Te także są dostępne na allegro.

Żadnej filozofii :)

Ogółem myślałem, że jest jakiś problem z gramofonem, a tu po prostu mamy do czynienia z niewiedzą co do podłączenia sprzętu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Dual CS-1225 - jak podłączyć do wieży?

#12

Post autor: V126 »

Kiedyś planowałem też zakup takiego przedwzmacniacza, ale po głębszym przeanalizowaniu sprawy doszedłem do wniosku że:
- dobry przedwzmacniacz kosztuje, a te z Alledrogo były niewiadomej jakości
- sama wieża do której chciałem to podłączyć była kiepskiej jakości
Reasumując, to jeśli miałem poczuć różnicę w brzmieniu winyla, a CD musiałem kupić inną wieżę.
Dual CS-1225 to bardzo fajny gramofon. Co do automatyki ma jedno kiepskie rozwiązanie, ale brzmienie na przykład wkładki DM242 jest genialne, nie uzyskasz jakości dźwięku, którą jest w stanie zapewnić jakakolwiek wkładka Shure czy Dual na niezbyt dobrej wieży. Jeśli chcesz żeby tylko grało to ok, ale z własnego doświadczenia powiem, że szybko będziesz chciał coś ulepszyć, a to co kupisz uznasz za chybioną inwestycję.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS-1225 - jak podłączyć do wieży?

#13

Post autor: Wojtek »

V126 pisze:Co do automatyki ma jedno kiepskie rozwiązanie, ale brzmienie na przykład wkładki DM242 jest genialne, nie uzyskasz jakości dźwięku, którą jest w stanie zapewnić jakakolwiek wkładka Shure czy Dual na niezbyt dobrej wieży.
To zdanie jest bardzo dziwne (językowo patrząc). <po chwili zastanowienia> aaaa, już wiem, Brakuje kropki przed "nie uzyskasz jakości...". Teraz kumam.
V126 pisze:Jeśli chcesz żeby tylko grało to ok, ale z własnego doświadczenia powiem, że szybko będziesz chciał coś ulepszyć, a to co kupisz uznasz za chybioną inwestycję.
Człowiek człowiekowi nierówny, a zarazem fajnie się pisze o "bardzo fajnym gramofonie", który ma zaraz być uznany za "chybioną inwestycję" :)

Problem rozwiązany V126, nie ma co się dalej rozwodzić. Jak robakpiotr będzie chciał zmienić wieżę na coś innego to zapyta :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Re: Dual CS-1225 - jak podłączyć do wieży?

#14

Post autor: V126 »

Wojtek pisze: zarazem fajnie się pisze o "bardzo fajnym gramofonie", który ma zaraz być uznany za "chybioną inwestycję" :)
Tutaj chodziło mi, że przedwzmacniacz będzie chybiony, bo nawet jeśli mocny łańcuch (analogia dobrego sprzętu z dobrym gramofonem) ma jedno słabe ogniwo (słaby preamp), to cały łańcuch jest słaby. Innymi słowy sprzęt gra tak dobrze jak jego "najsłabszy" element.

A co do ludzi i zwyczajów, to jeśli miałoby to tylko odtwarzać, to osobiście kupiłbym jakąś taniochę. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS-1225 - jak podłączyć do wieży?

#15

Post autor: Wojtek »

Bez przesady V126. Ten Monacor czy nawet Vivanco są dobre jak na swoją cenę.
O "łańcuchach" to wolę w tym przypadku nie dyskutować :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ