Technics SL-1900 - kabel

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
rogaz
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2011, 00:05

Technics SL-1900 - kabel

#1

Post autor: rogaz »

Pisałem już w związku z doborem igły tutaj - http://winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=593
A teraz pora na poruszenie kwestii przedwzmacniacza/wzmacniacza.
Okazało się, że mam w domu miniwieżę Sanyo, która posiada gramofon (też nie ma igły, ale mniejsza o to). Pomyślałem, że mogę ją tymczasowo wykorzystać w roli wzmacniacza dla mojego Technicsa Sl-1900. Na razie nie mam kasy, żeby bawić się w kupowanie czegoś porządnego, a przecież i tak nie będę kruszył murów, tylko słuchał od czasu do czasu. :) Wieża jest wyposażona w funkcję PHONO. Z tyłu są wejścia chich (podłączałem sobie kompa pod tą wieżę - działa, oczywiscie w funkcji Video).
Problem mam taki - z Technicsa oprócz kabli do wzmacniacza, wychodzi jeszcze jeden kabelek do uziemienia, który powinien być zakończony widełkami (chyba że coś pokręciłem) jak go podłączyć do tej miniwieży? Ewentualnie do czego innego można podpiąć? Co się stanie, jeśli uziemienie nie zostanie podłączone?
No i jedna kwestia - kable z Technicsa do wzmacniacza są ucięte (tzn same końcówki). Muszę kupić odpowiedni kabel, żeby pasował do wejścia. Pytanie moje - jaki to rodzaj kabla? Szukałem na allegro tego typu gramofonu, ale na żadnej fotce nie było widać jakie to są końcówki kabli, stąd moje pytanie.

Przepraszam że zadaje takie z pozoru głupie pytania, jak to ostatnie, ale wolę się upewnić, nić coś źle zrobić, bo jestem trochę zielony.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-1900 - kabel

#2

Post autor: Wojtek »

Przeniosłem temat oraz zmieniłem mu tytuł, bo jak dla mnie pytania zadawane w temacie nie pokrywają się za bardzo z działem wzmacniaczy, a poprzedni tytuł "Technics + Sanyo" nie sugerował nic, że chodzi o problemy z okablowaniem :)

Jakim cudem masz ucięty kabel po stronie gramofonu? W zalinkowanym wątku napisałeś, że masz go od 11 lat. Od 11 lat stał sobie na półce? :)
rogaz pisze: jak go podłączyć do tej miniwieży? Ewentualnie do czego innego można podpiąć?
Porządny wzmacniacz powinien mieć bolec uziemiający, ale jeśli go nie ma to wystarczy zamocować do śrubki od obudowy.
rogaz pisze: Co się stanie, jeśli uziemienie nie zostanie podłączone?
Będzie buczało :)

Przejrzyj wątki dot. problemów z uziemieniem, jest to dość często wałkowany temat.
rogaz pisze:No i jedna kwestia - kable z Technicsa do wzmacniacza są ucięte (tzn same końcówki). Muszę kupić odpowiedni kabel, żeby pasował do wejścia. Pytanie moje - jaki to rodzaj kabla?
Ja na twoim miejscu wymieniłbym cały kabel od gramofonu, łącznie z kabelkiem uziemienia.
rogaz pisze:Szukałem na allegro tego typu gramofonu, ale na żadnej fotce nie było widać jakie to są końcówki kabli, stąd moje pytanie.
Zwykłe czincze (2xRCA), czyli dość standardowo :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
rogaz
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2011, 00:05

Re: Technics SL-1900 - kabel

#3

Post autor: rogaz »

Dzięki za odpowiedź. :)

Gramofon przez ostatnie 11 lat był przerzucany z szafy na półkę i w różne dziwne miejsca. Był przywieziony z Zachodu. :) A tam z tego co słyszałem, jeżeli jakiś sprzęt jest zepsuty, to uwala mu się kable przy obudowie, co ma informować że ze sprzętu nic się nie da zrobić. Często okazuje się, ze sprzęt był dobry, wystarczyło naprawić jakąś drobną usterkę.
Nikt go do tej pory nie naprawił, bo w różnych sklepach/lombardach sprzedawcy twierdzili że nie ma możliwości zdobycia igły. A że czasy zamierzchłe, internetu nie było, to temat został zamknięty. To cud, że gramofon nie wylądował gdzieś na śmietniku. Moja w tym zasługa. I teraz zacząłem się interesować doprowadzeniem go do świetności, gdyż bardzo lubię słuchać płyt analogowych.

Dzięki za pomoc. Teraz wiem co trzeba kupić. :D
ODPOWIEDZ