Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdziechu93
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2014, 22:27
Gramofon: ProJect Debut Carbon
Lokalizacja: Kraków

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#1

Post autor: zdziechu93 »

Witam.

Jako że jestem kompletnym żółtodziobem i dopiero zaczynam swoją przygodę z winylami, chciałbym zasięgnąć rady kogoś bardziej doświadczonego.
Problem tkwi w tym że chciałbym swój nowy gramofon Hyundai RT 910 podłączyć do jakiegoś mocniejszego sprzętu grającego, jako że głośniczki wbudowane w gramofon nie są może najgorsze ale nie zadowalają mnie w 100 %. Niestety nie jestem szczęśliwym posiadaczem żadnych wieży stereo z kolumnami i innymi wypasionymi rzeczami. Jedyne co mam to zwykłe głośniczki komputerowe 2.1 z końcówką mini jack. I tu jest problem. Z tyłu gramofonu jest tylko wejście LINE-IN i czerwone i białe wejście cinch czy tam RCA. Wygląda to tak Obrazek. Mam w domu przejściówkę która z jednej strony ma końcówki cinch a z drugiej mini jack ale nic to nie dało.

I tu rodzi się moje pytanie, czy jest wgl. taka możliwość żebym mógł podłączyć głośniki z końcówką mini jack do tego gramofonu i jeśli jest to jaka? Z góry dziękuje za odp i przepraszam jak coś pomieszałem.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#2

Post autor: chudy_b »

Te dwa cinche to najprawdopodobniej zwykłe wyjście liniowe, czyli możesz za ich pomocą podlaczyć gramofon do dowolnego wzmacniacza, w tym do glośników komputerowych, które zapewne maja wbudowany wzmacniacz. Musisz tylko poszukać odpowiedniego kabla z gniazdem mini-jack na jednym końcu i dwoma RCA na drugim.

Poszukałem:

http://allegro.pl/ak267-adapter-przejsc ... 44076.html
Awatar użytkownika
zdziechu93
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2014, 22:27
Gramofon: ProJect Debut Carbon
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#3

Post autor: zdziechu93 »

Te dwa cinche to najprawdopodobniej zwykłe wyjście liniowe, czyli możesz za ich pomocą podlaczyć gramofon do dowolnego wzmacniacza, w tym do glośników komputerowych, które zapewne maja wbudowany wzmacniacz. Musisz tylko poszukać odpowiedniego kabla z gniazdem mini-jack na jednym końcu i dwoma RCA na drugim.

Poszukałem:

http://allegro.pl/ak267-adapter-przejsc ... 44076.html
Właśnie taki kabel podobny mam tylko zamiast wejścia na jacka mam końcówkę jack. Głośniki są dwa Logitech, podłącza je się takim kabelkiem podobnym do DIN do subufera a z boku jednego z głośniczków jest wejście na jack słuchawkowe i odchodzący kabelek z wyjściem jack, który jak rozumiem powinienem podpiąć do tej przejściówki którą mi wysłałeś tak? Czyli mam poprostu kupić taki kabelek i tyle? Nie potrzebny mi żaden przedwzmacniacz typu VIVIANCO do przeróbki dźwięku na liniowy ? Bo próbowałem tym kablem http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-2x-c ... 14762.html podłączyć na wejście słuchawkowe do głośników i nic.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#4

Post autor: chudy_b »

Troszkę mieszasz z tymi wejściami/wyjściami przez co ciężko Cię zrozumieć.

Głośniki mają regulację głośności? Jeśli mają, to maja też wbudowany wzmacniacz.

Gniazdo jack w głosnikach, to najprawdopodobniej gniazdo słuchawkowe. Nie dość, że nie da się na nie podać sygnału z czegokolwiek, to dodatkowo włożenie tam wtyku prawdopodobnie wyłącza głośniki (bo dzwiek leci na słuchawki)

Jeśli Twój gramofon ma wbudowane głośniki, to musi mieć również wbudowany przedwzmacniacz. W takim razie na wyjście najprawdopodobniej idzie sygnał po przedwzmacniaczu choć nie na pewno. Kup ten kabel co Ci pokazałem, bo i tak Ci będzie potrzebny. Podłączysz i się dowiesz czy wszystko działa, czy też jednak potrzebujesz jeszcze Vivanco.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#5

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Musisz tylko poszukać odpowiedniego kabla z gniazdem mini-jack
Jeśli jego zestaw głośników komputerowych ma wejście liniowe (a większość ma) to nie potrzebuje kabla z gniazdem mini-jack.
chudy_b pisze:Podłączysz i się dowiesz czy wszystko działa, czy też jednak potrzebujesz jeszcze Vivanco.
Nie ma szans :)
Dodatkowy przedwzmacniacz gramofonowy nie jest potrzebny przy tym sprzęcie.
zdziechu93 pisze:Głośniki są dwa Logitech
Szczerze mówiąc to bardziej się przydaje model, a nie sama marka.
zdziechu93 pisze:do subufera
To już mamy trzeci głośnik :)

Sprawa jest bardzo prosta: łączysz kablem wyjście z wejściem.
Za wyjście w Twoim układzie przyjmujemy 2x RCA po stronie Hyundaia.
Wtyk mini-jack wpinasz w wejście liniowe po stronie zestawu głośników komputerowych.
zdziechu93 pisze:podłączyć na wejście słuchawkowe do głośników i nic.
Słuchawkowe może być tylko wyjście, a nie wejście (bo słuchawki nie grają, chyba że mają mikrofon).

Alternatywnie... możesz wpiąć gramofon w wejście liniowe karty dźwiękowej komputera (o ile to stacjonarka, większość komputerów przenośnych nie ma wejścia liniowego, mikrofonowe się nie liczy) i słuchać przez niego ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#6

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:Wtyk mini-jack wpinasz w wejście liniowe po stronie zestawu głośników komputerowych.
Jeśli dobrze autora wątku zrozumiałem, to za wejście głośników robi przewód z wtykiem mini-jack na końcu. Stąd potrzebna przejściówka. Jego głosniki nie mają gniazda wejściowego.
Awatar użytkownika
zdziechu93
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2014, 22:27
Gramofon: ProJect Debut Carbon
Lokalizacja: Kraków

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#7

Post autor: zdziechu93 »

Alternatywnie... możesz wpiąć gramofon w wejście liniowe karty dźwiękowej komputera (o ile to stacjonarka, większość komputerów przenośnych nie ma wejścia liniowego, mikrofonowe się nie liczy) i słuchać przez niego, przy okazji zyskując możliwość zgrywania winyli
A czy do tego wystarczy mi ten kabel co już mam czyli z wyjściem mini jack i wyjciami 2xRCA?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#8

Post autor: Wojtek »

No tak, w przeciwnym razie wspomniałbym, że potrzebujesz inny kabel. Po stronie komputera masz same gniazda mini-jack, co nie? ;)

Powiedz lepiej jaki masz model głośników komputerowych, to obadamy czy tam faktycznie nie ma dodatkowego weścia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zdziechu93
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2014, 22:27
Gramofon: ProJect Debut Carbon
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#9

Post autor: zdziechu93 »

No tak, w przeciwnym razie wspomniałbym, że potrzebujesz inny kabel. Po stronie komputera masz same gniazda mini-jack, co nie? ;)
No to podłączyłem tą przejściówką do niebieskiego wejści Line-in z tyłu kompa i nic. pojawiło mi sie tylko w Realtku ustawienie Formatu dźwieku i tyle. Do kompa podpiętey mam inny zestaw głośników Creativa 5.1 . http://www.arest.pl/produkt/1688/CREATI ... lasciwosci
Powiedz lepiej jaki masz model głośników komputerowych, to obadamy czy tam faktycznie nie ma dodatkowego weścia.
To są głośniki które chciałbym podłączyć do gramofonu http://www.arest.pl/produkt/4182/LOGITE ... lasciwosci
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#10

Post autor: chudy_b »

zdziechu93 pisze:To są głośniki które chciałbym podłączyć do gramofonu http://www.arest.pl/produkt/4182/LOGITE ... lasciwosci
W sekcji "Inne cechy" jak byk stoi wejście AUX. Możesz z niego skorzystać.

Zajrzałem do instrukcji Twojego gramofonu:

LINE-OUT JACK OPERATION
Connect the RCA Line-out Jack (24/55) into the external amplifier to play the music from
outside source.

Jak dla mnie to masło maślane. W polskiej części instrukcji przetłumaczyli to juz zupełnie idiotycznie.
Awatar użytkownika
zdziechu93
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2014, 22:27
Gramofon: ProJect Debut Carbon
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#11

Post autor: zdziechu93 »

W sekcji "Inne cechy" jak byk stoi wejście AUX. Możesz z niego skorzystać
Jest tam wejście o którym mówisz ale do niego musze podłączyć kabel który idzie bezpośrednio z tych dwóch głośniczków bo inaczej nic nie działa, dioda się nie świeci. Wygląda to tak Obrazek
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1209
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#12

Post autor: tollo »

Zielony JACK 3.5mm podepnij pod gniazdo przejściówki którą pokazał chudy_b a drugi koniec - czyli dwa wtyki RCA podepnij odpowiednio kolorami pod gniazda RCA w gramofonie. Musi działać.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#13

Post autor: chudy_b »

Jeśli mówisz o tym grubym czarnym kablu podłączonym do subwofera, to oczywiscie nie jest to wejście AUX. To złacze bocznych głosników, które pełni wiele funkcji.

A ta różowa wtyczka to też wtyk jack?
Awatar użytkownika
zdziechu93
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2014, 22:27
Gramofon: ProJect Debut Carbon
Lokalizacja: Kraków

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#14

Post autor: zdziechu93 »

LINE-OUT JACK OPERATION
Connect the RCA Line-out Jack (24/55) into the external amplifier to play the music from
outside source.

Jak dla mnie to masło maślane. W polskiej części instrukcji przetłumaczyli to juz zupełnie idiotycznie.
Właśnie stąd moje pytanie o ten przedwzmacniacz, przeczytałem instrukcję i tak to właśnie zrozumiałem, ale nie znam się wgl. na tym więc sam juz nie wiem czy potrzebny czy nie.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon Hyundai RT 910 a głośniki komputerowe

#15

Post autor: chudy_b »

tollo pisze: Musi działać.
Jeśli gramofon jest zbudowany tak samo wspaniale jak napisana jest instrukcja, to zaczynam mieć wątpliwości :D
ODPOWIEDZ