Gdzie przyczepić kabel masy?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
gilban
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 20:35

Gdzie przyczepić kabel masy?

#1

Post autor: gilban »

Dzień dobry!

Jestem tu nowy, więc jak coś źle napiszę to proszę o poprawę.

Posiadam Gramofon McVoice GS-350 (MA 224).

Widać go na tej: http://www.rft-hifigeraete.de/9411/63906.html stronie.

I ma zainstalowaną igłę TESLA VM-2103

Ja wiem że jest to już mocny zabytek, ale działa.

Kiedyś gdy go kupiłem to nie miałem wzmacniacza z wejściem do gramofonu, więc kupiłem przedwzmacniacz do samodzielnego lutowania, transformator i dałem koledze elektronikowi aby go zmontował i mi go zamontował. I w sumie jest ok.

Niedawno zakupiłem używany wzmacniacz Yamaha AX-490 i ma on specjalne gniazdo do gramofonu.

Więc chciałbym gramofon przywrócić do stanu fabrycznego. Przylutowanie nawet nowego kabla w miejsce starego z wtyczkami cinch nie stanowi dla mnie problemu.

Jednak miał on jeszcze metalową linkę Masy, do której też jest zacisk we wzmacniaczu. A którą to kolega "Skasował" i nie wiem gdzie była przyczepiona.

Więc proszę bardzo o pomoc we wskazaniu miejsca, gdzie ją należy przyczepić w gramofonie (w środku), aby było dobrze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gdzie przyczepić kabel masy?

#2

Post autor: Wojtek »

A nie możesz zapytać kolegi? Tak chyba będzie najszybciej.

W przeciwnym wypadku zrób zdjęcia miejsca gdzie przewody wychodzą z ramienia wewnątrz gramofonu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gilban
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 20:35

Gdzie przyczepić kabel masy?

#3

Post autor: gilban »

Więc kolega gramofon przerabiał mi z 10 lat temu i pewnie niewiele z tego pamięta. Dlatego też i ten przedwzmacniacz był typu do samodzielnego złożenia, bo w sklepach gotowych nikt jeszcze nie sprzedawał. Pamiętam też że się ostro musiałem naszukać transformatora 220/230V na 24 V, bo przedwzmacniacz takiego napięcia wymagał. A 24 V zasilaczy również nigdzie nie było.

No nic wklejam zdjęcie:

Obrazek

Czy to oznacza, że kabel ten (linkę najlepiej jest przyczepić do tej blachy wewnątrz. Pamiętam też że to była zwykła metalowa linka niczym nie osłonięta. Oczywiście kabel sygnałowy miał 2 wtyki cinch, a nie wtyczkę DIN.
ODPOWIEDZ