Fonica GS 461 - podłączenie do PC z przedwzmacniacza

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
mamorex
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2013, 20:59

Fonica GS 461 - podłączenie do PC z przedwzmacniacza

#1

Post autor: mamorex »

Cześć ;)

Mam drobną zajawkę na sampling, ale nie mam pojęcia, czy wciągnie mnie to na dobre, czy też jest to chwilowa chęć zrobienia czegoś innego, niż wszyscy. Bawiłem się trochę w to z mp3 (z YouTube) i owszem, frajda z tego jest, ale to jednak nie to. Ten cały rytuał związany z odsłuchem płyty winylowej, kupowanie ich w różnych miejscach... te sprawy wydają mi się ciekawą opcją na wypełnienie wolnego czasu, ale najpierw chciałbym spróbować, nie wkładając w to zbyt wielu funduszy.

Czy wystarczy sam przedwzmacniacz gramofonowy Vivanco PA-115, żeby sygnał był na tyle silny, by dało się coś ze zgranych dźwięków skomponować? Czy da radę go w ogóle podłączyć do PC?

Na karcie dźwiękowej posiadam jedno wejście liniowe, jak poniżej:

Obrazek

Jeżeli tak, to czy wymiana gramofonu na jakiś lepszy model da w połączeniu z wymienionym wyżej przedwzmacniaczem lepszą jakość dźwięku?

Oczywiście pytam, gdyż przedwzmacniacza jeszcze nie posiadam, lecz zastanawiam się nad jego zakupem.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Fonica GS 461 - podłączenie do PC z przedwzmacniacza

#2

Post autor: zoombie »

Jak będziesz miał przedwzmacniacz to podłączysz do karty dźwiękowej.
czy wymiana gramofonu na jakiś lepszy model da w połączeniu z wymienionym wyżej przedwzmacniaczem lepszą jakość dźwięku?
Tak, ale to temat rzeka. Moim zdaniem, jeśli mas już GS 461, to dokup lub dopożycz przedwzmacniacz albo antyczny wzmacniacz z przedwzmacniaczem wbudowanym, nowa igłę do wkładki zamontowanej w tym gramofonie - sprawdź, czy Ci to w ogóle się spodoba. A jak łykniesz bakcyla, zaczniesz poszukiwać ścieżki rozwoju :)
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Fonica GS 461 - podłączenie do PC z przedwzmacniacza

#3

Post autor: wesh »

Mam kumpla- producenta bitów. Kiedyś nawet przewijał się przez to forum. Ogólnie może pojawić jeden zasadniczy problem, który mu kiedyś wytknąłem przesłuchując jego bity. Mianowicie możesz spodziewać się przydźwięku podczas zgrywania. On zgrywał przez Unitrę Diorę podpiętą do kompa. Później zaopatrzył się w jakiś fajny przedwzmacniacz i dobrą kartę dźwiekową.(dokładnie nie wiem jaki model) i od tamtej pory problem z pierdzeniem zniknął.
Vivanco to nie jest najlepszy przedwzmacniacz, ale jest tani, a GS-461- hm nawet z AT- 91 będzie wystarczający do zgrywania sampli i tak później cała zabawa skłania się do montażu tego na kompie. I tak jak mówił zoombie, nie inwestuj za mocno na początek dopóki nie sprawdzisz z czym to sie je. :) Powodzenia!
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
mamorex
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2013, 20:59

Fonica GS 461 - podłączenie do PC z przedwzmacniacza

#4

Post autor: mamorex »

Dzięki za odpowiedzi ;)

Z tym Vivanco PA-115 - nie mam go jeszcze, ale zaopatrzyłem się wcześniej w wiedzę o tanich przedwzmacniaczach i jest on polecany w swojej kategorii cenowej.

Zniekształcenia dźwięku - tego właśnie się boję (poza tym, czy to w ogóle będzie działać, ale już wiem, że tak), ale myślę, że główną winowajczynią była karta dźwiękowa - a jeśli pracował na zintegrowanej - to na bank. Ja sobie grzebię od jakiegoś czasu na mp3 w FL Studio.

Także zakupię ten przedwzmacniacz, wkładkę i czym przesłucham płyty, które ojciec kiedyś kupił :D
ODPOWIEDZ