Technics SL-BD21 i uziemienie.

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Darowsky
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2014, 22:36

Technics SL-BD21 i uziemienie.

#1

Post autor: Darowsky »

Wczoraj stałem się posiadaczem wyżej wymienionego gramofonu. Na razie podpiąłem go pod przedwzmacniacz ---> wieżę ---> głośniki, bo póki co to jedyna kombinacja jaką w domu mogę zmontować. Działać wszystko działa tylko jedynym większym problemem jaki zauważyłem jest występujące "buczenie". Zdaję sobie, że ma to związek z brakiem uziemienia gramofonu, tak?
Z tyłu obok standardowego złącza RCA znajduje się pojedyncze kabel, niestety zwyczajnie ucięty po jakiś 15 cm długości. Jeśli to jest właśnie przewód odpowiadający za uziemienie to co mogę z nim zrobić?
Pozdrawiam i przepraszam jeśli pytanie jest naprawdę banalne.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Technics SL-BD21 i uziemienie.

#2

Post autor: KasparHauser »

Przedłużyć i podłączyć.
Darowsky
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2014, 22:36

Re: Technics SL-BD21 i uziemienie.

#3

Post autor: Darowsky »

Do wejścia GND we wzmacniaczu gdy go kupię? I to tyle, proste jak konstrukcja cepa tylko ja jestem niedouczony? :oops:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-BD21 i uziemienie.

#4

Post autor: Wojtek »

Spróbuj to zobaczysz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Technics SL-BD21 i uziemienie.

#5

Post autor: wesh »

Darowsky pisze:Do wejścia GND we wzmacniaczu gdy go kupię? I to tyle, proste jak konstrukcja cepa tylko ja jestem niedouczony? :oops:
Tak, to wygląda-wlaśnie w taki sposób, o ile wzmacniacz posiada wejście gramofonowe i uziemienie (GND,earth, itp).
Wątków co do uziemienia jest sporo na forum, w internecie również.
Na razie spróbuj przedłużyć kabel i jeżeli wieża posiada metalową obudowę, przykręć kabel do obudowy "pierdzenie" powinno być znacznie mniejsze, ewentualnie do przedwzmacniacza (jeśli takowe wejście posiada).
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
ODPOWIEDZ