Zakup okablowania - gramofon i komputer

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
DamianHG
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:06

Zakup okablowania - gramofon i komputer

#1

Post autor: DamianHG »

WItam, planuje kupić nawet dziś ten gramofon http://allegro.pl/wega-sony-jps-352p-gw ... 91569.html i tylko musze mieć jeszcze pogląd na sytuacje, jestem zielony i nie wiem co jak sie podłącza, wiem ze napewno musze zakupić przedwzmacniacz gramofonowy, sa na allegro za okolo 100zl, tylko jaki kabel potrzebuje do połączenia gramofonu z przedwzmacniacze (chyba ze już taki wychodzi z gramofonu) i jaki kabel będe potrzebował do podłączenia głośników komputerowych z koncówką jack, ew. jesli było by to lepsze wyjście jaki kabel potrzebuje żeby połączyć przedwzmacniacz z kartą dźwiękową (tu bym się troche bal kombinowac przynajmniej na sam początek bo jest problem z oryginalnymi sterownikami do tej karty i najlepszym wyjsciem tak aby działała karta są sterowniki kx dedykowane ogolnie do wielu urządzeń oraz karta sama w sobie niby działa ale żeby np. działały głośniki jacka zamiast pod zielone wejscie musze podpiąć pod czarne, boje się że może być problem ze zgraniem karty z gramofonem) ah no i oczywiscie wszystkie inne kable jaki byly by mi potrzebne do podłączenia.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2013, 13:24 przez DamianHG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Zakup okablowania

#2

Post autor: dalmatyn »

Popraw link do aukcji, masz "i" bez spacji ;)

Na zdjęciu wygląda, że kable wychodzą z gramofonu. Nie wiadomo tylko czy są zakończone DIN czy RCA (nie mam wiedzy, jak było fabrycznie). Jeśli RCA (chinch) to raczej żadne przelotki do przedwzmacniacza po tej stronie nie będą potrzebne.

Daj link do przedwzmacniacz. W ciemno obstawiam, że będzie potrzebna przelotka wtyczki chinch -> gniazdo mały jack (3,5).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zakup okablowania

#3

Post autor: Winters »

dalmatyn pisze:W ciemno obstawiam, że będzie potrzebna przelotka wtyczki chinch -> gniazdo mały jack (3,5
To i tylko to.
DIOMEDES KATO
DamianHG
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:06

Re: Zakup okablowania

#4

Post autor: DamianHG »

jesli chodzi o przedwzmacniacz jescze sie zastanawiam bo nie wiem co wybrac na pewno cos niedrogiego ze wzgleduna budżet

ale coś takiego było by chyba dobre?

http://allegro.pl/stage-line-spr-6-prze ... 32071.html

ah no i ew. co sadzicie jeszcze o samym gramofonie, polecił mi go użytkownik na tym forum, chcialbym jeszcze sięgnąć innych opinii

co do przelotki to jesli chce podpiac glosniki bezposrednio to taka?
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- ... 25116.html

a jezeli do karty dzwiekowej to taka?
http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-2-x- ... 97990.html
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Zakup okablowania

#5

Post autor: dalmatyn »

Winters byle czego nie poleca. Trochę bez sensu pytać tutaj o zasadność wyboru z innego wątku, nie sądzisz? Tym bardziej, że post nad Tobą napisał :mrgreen:

Do tego preampu jak napisaliśmy wyżej, tylko jedna przelotka potrzebna. Co do samych urządzeń, jest od tego pewnie odpowiedni wątek i Wojtek zaraz zrobi porządek :lol:

Tak, tego typu przelotki.
Pozdrawiam
DamianHG
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:06

Re: Zakup okablowania

#6

Post autor: DamianHG »

hm... no tak troche zabardzo poza temat wyszedlem ale ogolnie dzieki :)
DamianHG
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:06

Re: Zakup okablowania

#7

Post autor: DamianHG »

Ah i chyba już ostatnie pytanie bo tak teraz rozkminilem, jeżeli bym chciał wykorzystać przedwzmacniacz jeszcze w innym celu czyli podłączył do input karte dźwiękową a do output np. sluchawki to dźwięk by był wzmocniony tak?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Zakup okablowania

#8

Post autor: vinylpiotrek »

To nie do tego służy, uzyskałbys silnie zniekjształcony dźwięk skutek niepotrzebnej już korekcji RIAA i przesterowania wejścia.
dalmatyn pisze:Tak, tego typu przelotki.
Ale na miłóść boską, nie takie gówno za 3 złote!
Obrazek
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Zakup okablowania

#9

Post autor: dalmatyn »

Racja vinylpiotrek, te są słabe jakościowo. Poszukamy coś godniejszego uwagi ;)
Pozdrawiam
DamianHG
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:06

Re: Zakup okablowania

#10

Post autor: DamianHG »

Oczywiście kupie droższą :) chodziło mi o budowe i pierwsze z brzegu wziąłem :)
ODPOWIEDZ