Wzmacniacz Toshiba SA-400 + odtwarzacz cd

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
LEMON
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2012, 11:29

Wzmacniacz Toshiba SA-400 + odtwarzacz cd

#1

Post autor: LEMON »

Ostatnio myślę o zakupie odtwarzacza cd. Mam w związku z tym pytanie:
Czy pod stary wzmacniacz (rok produkcji 1973) Toshiba SA 400 wogóle można podłączyc odtwarzacz cd?

Nie mam czym zrobic dobrego zdjęcia, dlatego poniżej podaję strone, na której można zobaczyc jakie gniazda ma wzmacniacz.
http://audiofilek.pl/index.php/home?sob ... bi2Id=1603
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz vintage + odtwarzacz cd

#2

Post autor: Wojtek »

LEMON pisze:Czy pod stary wzmacniacz (rok produkcji 1973) Toshiba SA 400 wogóle można podłączyc odtwarzacz cd?
Pewnie. Praktycznie każdy wzmacniacz ma przynajmniej jedno wejście liniowe, a to już wystarczy.

Ty też masz wersję niemiecką Toshiby z gniazdami DIN? W sensie że u Ciebie jest taki sam tył co na zdjęciach z linka?
Jeśli tak to dodatkowo będziesz potrzebował odpowiednią przejściówkę z 2x RCA (czincz) na DIN5.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
LEMON
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2012, 11:29

Wzmacniacz Toshiba SA-400 + odtwarzacz cd

#3

Post autor: LEMON »

Wojtek pisze:Pewnie. Praktycznie każdy wzmacniacz ma przynajmniej jedno wejście liniowe, a to już wystarczy.
To super ;) . Dzięki za odpowiedź.
Wojtek pisze:Ty też masz wersję niemiecką Toshiby z gniazdami DIN? W sensie że u Ciebie jest taki sam tył co na zdjęciach z linka?
Tak, mam taki sam tył wzmacniacza - gniazda DIN. Czyli odtwarzacz cd podłącza się do gniazda AUX?

I jeszcze jedno, wiesz może do czego służą gniazda PRE OUT/ MAIN IN?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz Toshiba SA-400 + odtwarzacz cd

#4

Post autor: Wojtek »

LEMON pisze:Czyli odtwarzacz cd podłącza się do gniazda AUX?
Tak. Ewentualnie Tape, jeśli miałbyś taki kaprys.
LEMON pisze:I jeszcze jedno, wiesz może do czego służą gniazda PRE OUT/ MAIN IN?
Pewnie że wiem. To służyć może do wielu spraw, ale przede wszystkim chodzi tu o to, że z wyjścia Pre Out wychodzi sygnał z sekcji przedwzmacniacza, czyli już po miksowaniu, regulacji sygnału (tony, głośność, itd.), a do Main In wchodzi sygnał trafiający do końcówek mocy amplitunera.

Amplituner to wzmacniacz zintegrowany + tuner radiowy.
Wzmacniacz zintegrowany to przedwzmacniacz i wzmacniacz/końcówka mocy.

Pre Out/Main In umożliwia rozdzielenie sekcji przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy, dzięki czemu można np.:
- używać jakiegoś lepszego przedwzmacniacza i wykorzystywać amplituner tylko do napędzania kolumn (wzmacniaczem mocy)
- sytuacja odwrotna, czyli wykorzystywać amplituner jako przedwzmacniacz i radio, a kolumny napędzać czym innym
- ewentualnie można też wykorzystać jakiś zewnętrzny filtr/efekt/korektor, który tym sposobem będzie działał między przedwzmacniaczem, a wzmacniaczem mocy

To nie są wszystkie zastosowania tej pary specjalnych gniazd, ale najczęściej do tego się ich używa.
Zazwyczaj gniazda te są połączone taką zworką czy też klamrą co by sygnał z przedwzmacniacza od razu wchodził do wzmacniacza mocy, ale są też takie konstrukcje, które nie wymagają tego typu zworek.

Na zdjęciu z audiofilka nie widać czegoś takiego, może u Ciebie są, a jeśli nie ma i wszystko działa to pewnie właśnie nie są one potrzebne do normalnej pracy tego amplitunera.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ