Denon DP-29F + wieża Philips

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mwozniak
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2012, 10:49

Denon DP-29F + wieża Philips

#1

Post autor: mwozniak »

Witam. Od razu zaznaczam że jestem zielony w temacie :)
Otóż, kupiłem gramofon Denon DP-29F (wyczytałem że ma wbudowany przedwzmacniacz i to było kluczowe w mojej decyzji...). Próbowałem podłączyć go do wieży Philips (model MCD-712) przez wejście AUX dwoma chinchami z gramofonu. Niestety, dźwięk jest tak cichy że dopiero po ustawieniu pokrętła głośności na full, da się cokolwiek usłyszeć w głośnikach. Trochę spanikowałem bo zastanawiam się czy czeka mnie teraz kupno wzmacniacza... Zastanawiam się czy może kabel uziemienia ma coś z tym wspólnego bo po prostu nie mam go gdzie podłączyć. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Denon DP-29F + wieża Philips

#2

Post autor: Krzyś »

Podnieś do góry część maty znajdującej się od strony mocowania pokrywy. Kręć talerzem, aż ujrzysz - przez otwór w talerzu - mały przełącznik. Przełącz go w pozycję ON (przedwzmacniacz włączony).

(oczywiście wszystko na najlepiej wyłączonym z prądu gramofonie)
Clipboard01.gif
Clipboard01.gif (13.02 KiB) Przejrzano 4156 razy
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 16:31 przez Krzyś, łącznie zmieniany 1 raz.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
mwozniak
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2012, 10:49

Denon DP-29F + wieża Philips

#3

Post autor: mwozniak »

Człowiek jednak uczy się przez całe życie :) Dziękuję Krzyś, you made my day!
Awatar użytkownika
mwozniak
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2012, 10:49

Denon DP-29F + wieża Philips

#4

Post autor: mwozniak »

A jeszcze gdyby ktoś mi powiedział jaki pasek mam dokupić do tego gramofonu to już będę w siódmym niebie :) Od dwóch dni talerz chodzi za wolno, tj. daje się uchwycić zniekształcenie dźwięku no i pomyślałem że coś nie gra z paskiem (nie wiem przez ile czasu gramofon używany był przez poprzedniego właściciela...). Dzięki!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon DP-29F + wieża Philips

#5

Post autor: Wojtek »

Taki nowy gramofon i już ma pasek do wymiany? Dziwne.
Zanim otworzysz portfel, radzę podnieść talerz i zobaczyć czy obecny pasek jest dobrze ułożony.
Warto też skontrolować obroty poprzez tarczę stroboskopową.

Jeśli jednak uważasz, że pasek jest do wymiany to i tak będziesz musiał go wyjąć i zmierzyć.
Nie udało mi się znaleźć w sieci informacji co do jego wymiarów.

A tak ogólnie to najlepiej ożenić ten gramofon i kupić coś porządnego na lata.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mwozniak
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2012, 10:49

Denon DP-29F + wieża Philips

#6

Post autor: mwozniak »

Wiesz co Wojtek, zauważyłem jeszcze jedną rzecz, mianowicie na różnych płytach, dźwięk jest prawidłowy lub tak jak napisałem - wolniejszy. Z tym że mogę się mylić, bo na przykład Maanam który parę dni temu brzmiał normalnie, dzisiaj jest ciut zwolniony, a taki koncert Czajkowskiego już nie. No ale z muzyką klasyczną tak już jest chyba że ciężko stwierdzić czy płyta idzie wolno czy prawidłowo, bo to zależy od wykonania... Zobaczę jak się sprawa rozwinie. Jakaś wskazówka jak podnieść talerz z tego Denona? :doh:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Denon DP-29F + wieża Philips

#7

Post autor: kielek »

mwozniak pisze:Jakaś wskazówka jak podnieść talerz z tego Denona?

Tu masz instrukcję do Twojego Denona(po angielsku). http://www.manualowl.com/p/Denon/DP29F/Manual/24009

Ściągasz gumową matę i potem talerz,tylko będziesz musiał później założyć pasek.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon DP-29F + wieża Philips

#8

Post autor: Wojtek »

mwozniak pisze:Z tym że mogę się mylić, bo na przykład Maanam który parę dni temu brzmiał normalnie, dzisiaj jest ciut zwolniony, a taki koncert Czajkowskiego już nie. No ale z muzyką klasyczną tak już jest chyba że ciężko stwierdzić czy płyta idzie wolno czy prawidłowo, bo to zależy od wykonania... Zobaczę jak się sprawa rozwinie.
Dlatego lepiej użyć płyty stroboskopowej niż badać na słuch.
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=423
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
LukeAlex86
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2018, 07:00

Re: Denon DP-29F + wieża Philips

#9

Post autor: LukeAlex86 »

Przedwzmacniacz włącza się kneflem pod talerzem, znalazłem to info przypadkiem w instrukcji. U mnie sygnał idzie przelotką do portu "music port" w wieży Panasonic SC-PMX1, dedykowanego odtwarzaczom mp3 i iPodom. Z włączonym przedwzmacniaczem dmucha toto jak trąba jerychońska, dźwięk jest moim zdaniem lepszy niż streaming Spotify Premium przez bluetooth z mojego telefonu. Sprzęt wpadł mi w ucho na tyle, że przyszłościowo zamierzam nagłośnić go nieco lepszym zestawem audio.
Zaznaczam jednak, że płyt słucham takich jak ten gramofon - głównie rock i metal na używanych krążkach + kilka wydawnictw z Back to Black Vinyl.
ODPOWIEDZ