Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Melomann
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:03

Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

#1

Post autor: Melomann »

Cześć! Czy ktoś może mi pomóc w doborze sygnałówki do przedwzmacniacza. Chodzi o odpowiednią rezystancję i pojemność. Jakie wartości powinien mieć dobry przewód? Przewód będzie użyty tylko w sekcji sygnałowej we wnętrz preampu. Na co zwrócić jeszcze uwagę? Ekranowanie?

Do tej pory używałem przewodów Neotecha OCC, ale pre gramofonowe składam poraz pierwszy. Chciałbym aby zastosowany kabelek był przynajmniej tej klasy co Neotech OCC. Może być drogo, taka moja fanaberia. :D

Dziękuję za wszystkie sugestie:))))
Przemek
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2595
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

#2

Post autor: Bacek »

A co to za preamp DIY czy coś gotowego? Jaka obudowa? Jak DIY to najlepiej tak to zorganizować żeby długość była jak najmniejsza
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Melomann
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:03

Re: Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

#3

Post autor: Melomann »

Preamp to VSPS200. Obudowy jeszcze brak. Pomyślę może od Piekarza albo modoushop.
Link poniżej. Kompletuję wszystko.

https://www.diyaudio.com/archive/blogs/ ... ition.html
ahaja
Posty: 1213
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

#4

Post autor: ahaja »

Staraj się w miarę możliwości dać krótkie odcinki od gniazd do pcb.
Jak chcesz dać ekranowane to wybierz coś z oferty Sommera - jest tego na alle od groma - ale >> kieruj się małą średnicą, wtedy będzie to giętkie i łatwe do ułozenia. Dawanie do wewnątrz kabla o fi +-10mm jest ... wątpliwe.
Melomann
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:03

Re: Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

#5

Post autor: Melomann »

Zawsze używałem Neotecha solid na sygnał o bardzo małym przekroju. Czerwone z miedzi UP-OCC. A że mi trochę zostało to nie będę kombinować. Przy bardzo krótkich odcinkach myślę, że nie będzie to miało znaczenia. Przewody zawsze skręcam. To chyba był ten z linku poniżej, ale nie jestem pewien.

https://avcorp.pl/product-pol-3918-Neot ... lonie.html
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2595
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

#6

Post autor: Bacek »

No to jak nie ma obudowy to kombinuj żeby punkt wejścia był przy samych chinchach a w tedy może być cokolwiek. Na upartego można masę skręcić z sygnałem. Ja miałem jakiś mikrofonowy, dwie żyły każda w osobnym ekranie coś podobnego jak na fotce tylko czerwony w miękkiej izolacji. Na sygnał sygnał na ekran masąa sygnału. Obudowa najlepiej metalowa. Cześć zasilająca odgrodzona jakaś blachą. Ja dodatkowo transformator na miękko/sprężyście wieszam.
Załączniki
Screenshot_2023-01-08-23-14-39-03_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Melomann
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:03

Re: Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

#7

Post autor: Melomann »

Dziękuję za wskazówki.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 979
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Przewód sygnałowy do preampu gramofonowego wewnątrz

#8

Post autor: cobra »

BuPhono miałem okablowanego cinkim przewodem ekranowanym.
PreamP THT (MM i MC) oraz wzmacniacz lampowy mam okablowane skrętką zrobioną z cienkich przewodów (linek).

W obu przypadkach zero zakłóceń i brumienia, także na MC. Skręcone przewody, jeśli chodzi o połączenia wewnętrzne mogą z powodzeniem zastępować przewody w ekranie.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
ODPOWIEDZ