Wymiana kabla w garrardzie - jak to zrobić?

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Rolexmiligauss
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2021, 18:17

Wymiana kabla w garrardzie - jak to zrobić?

#1

Post autor: Rolexmiligauss »

Witam
To mój pierwszy wątek na tym forum.Na wstępie chcę zaznaczyć że jestem nie za bardzo w temacie elektroniki.Ale przechodząc do rzeczy:

Posiadam Gramofon - Garrarda Sp MK IV
Mam z nim problem,ponieważ po powrocie z serwisu(nowa wkładka i nie działający ,,automat'').postanowiłem zmienić sprzęt jaki ma odtwarzać muzykę.Zamiast comba basowego i zwykłej przejściówki z DIN na jacka
miał się pojawić osobny przedwzmacniacz oraz wieża(sony CMT-CP101).Niestety przy wyjmowaniu przejściówki kabel się uszkodził,i konieczna była amputacja.

W planach mam wstawić nowy przewód i tu zaczyna się główny problem ponieważ,nie wiem jak się za to za bardzo zabrać.
Przewód sygnałowy czyli Din 5 pinowy był przylutowany pierwotnie do tego czegoś: https://postimg.cc/p5NT9gkQ.Niestety kabel jak i zdjęcia przed cięciem straciłem bez powrotnie.I teraz pojawiają się następujące pytania:
(1)Gdzie i jak konkretnie to przylutować?

(2)jaki przewód powinien wybrać.Czy zwykły cinche albo aux też się nada?bo średnio mi się uśmiecha robienie nowego DINa i cudowanie kolejnych przejściówek

(3)czy w przypadku ww. kabli konieczne będzie uziemienie?

(4)Czy da się podłączyć mój gramofon tak aby działał do czegoś takiego(ma 2 wejścia - input i phone) https://www.euromuza.pl/comba-basowe/32 ... 59238.html, Kilka razy spotykałem się z opiniami że nie powinno się tego robić,ale nikt nie potrafił za bardzo zaargumentować czemu,ani czym to może grozić.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Wymiana kabla w garrardzie - jak to zrobić?

#2

Post autor: ahaja »

Sygnały:
- czerwony - sygnał kanału prawego
- zielony - masa sygnału k. prawego
- niebieski - masa sygnału k. lewego
- biały - sygnał k. lewego
- czarny - masa ramienia/gramofonu
Jak widać na zdjęciu 3 środkowe, wewnętrzne piny są zblokowane ze sobą i tworzą jedną masę.

Nie podepniesz gramofonu bezpośrednio do tego bo gramofon potrzebuje przedwzmacniacza, który skoryguje krzywą RIAA i da sygnał liniowy. Wtedy można podpiąć go do wzmacniacza - albo bezpośrednio do wzmacniacza posiadającego wejście PHONO.
ODPOWIEDZ