Zmiana kabli Dual 721

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Zmiana kabli Dual 721

#1

Post autor: pawel0777 »

Witam,jestem w trakcje renowacji Duala 721.Może renowacja to za duże słowo po prostu kosmetyka ;) Wypolerowałem pokrywę,pozostało dokładne czyszczenie...no i właśnie wymiana kabli sygnałowych. Na tym forum jest sporo miłośników tej marki i zapewne wiedzą oni ,że w tym modelu zastosowano kabelek zakończony tzw "piątką " DIN.Takie rozwiązanie oznacza,że wszystkie masy zwarte są razem co zresztą potwierdza schemat :)

Chcę bardziej popularne złącza czincz i teraz pytanie rozdzielać masy dokładać dodatkowy przewód czy częściowo pozostawić to tak jak chciał producent :?: .Z czego wynika różnorodność rozwiązań ma to jakiś ukryty cel :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zmiana kabli Dual 721

#2

Post autor: Wojtek »

pawel0777 pisze:i zapewne wiedzą oni ,że w tym modelu zastosowano kabelek zakończony tzw "piątką " DIN.
Nie w każdym egzemplarzu, co też bierze pod uwagę m.in. instrukcja obsługi gramofonu :)

Ja np. miałem 721 z oryginalnymi czinczami.
pawel0777 pisze:Chcę bardziej popularne złącza czincz i teraz pytanie rozdzielać masy dokładać dodatkowy przewód czy częściowo pozostawić to tak jak chciał producent :?:
Lepiej rozdzielić.
pawel0777 pisze:Z czego wynika różnorodność rozwiązań ma to jakiś ukryty cel :?:
Głównie wygodnictwo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zmiana kabli Dual 721

#3

Post autor: Jaskier »

Skoro już bawisz sie kablami, zastanów sie nad zamontowaniem gniazd chinch zamiast kabli. Mój 721 ma takie rozwiązanie i jest bardzo wygodne, bo można zastosować dowolne kable sygnałowe.
Obrazek
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Zmiana kabli Dual 721

#4

Post autor: pawel0777 »

Dzięki Wojtku za wyjaśnienie sprawy do instrukcji jeszcze nie zaglądałem :oops: zacząłem od schematu który mnie zainteresował ;)
Jaskier bardzo możliwe że założę gniazda.Tak naprawdę kusiło mnie już to przy Pionieerze, ale niechęć do robienia dodatkowych otworów wzięła górę.
Generalnie chcę ten gramofon doprowadzić do ładu, zobaczyć jak to wszystko działa w porównaniu z pl-530...no i przekonać się jak gra shure v15 :) .Później raczej będzie szukał nowego właściciela...trochę tego sprzętu nazbierałem,a nie mam za bardzo gdzie trzymać :(
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zmiana kabli Dual 721

#5

Post autor: JacK »

pawel0777 pisze: Jaskier bardzo możliwe że założę gniazda.Tak naprawdę kusiło mnie już to przy Pionieerze, ale niechęć do robienia dodatkowych otworów wzięła górę.
Ja też nie lubię robić zbędnych dziur. Z drugiej strony smętne kabelki wiszące ze sprzętów z epoki "najlepszego hi-fi" doprowadzają mnie do rozpaczy. Dlatego najczęściej wymieniam je na nowe krótkie kable sygnałowe produkcji VDH lub szwedzkiej Supry zakończone żeńskim łączówkami neutrika. Dopiero do nich dowolnie mogę połączyć jakiś interkonekt.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ