Wymiana okablowania ramienia As212 Ortofon

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniek
Posty: 54
Rejestracja: 25 kwie 2014, 10:13
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Ciechocinek/Toruń

Wymiana okablowania ramienia As212 Ortofon

#1

Post autor: maniek »

Czy ktoś z kolegów podjąłby się wymiany okablowania ramienia As212?
Lux Kit PDK131, wzmacniacze lampowe od Misse, Nuda mini, JBL L166
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Wymiana okablowania ramienia As212 Ortofon

#2

Post autor: mirhon »

Znajomy fachowiec (robił mi Telefunkena S600), odradził mi wymianę tego okablowania. Wymieniłem tylko okablowanie wewnętrzne.
Ponoć te kabelki w oryginalnym wydaniu są na tyle dobrej jakości że nie warto ich wymieniać.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wymiana okablowania ramienia As212 Ortofon

#3

Post autor: darkman »

Czego to ludzie nie wymyślą jak im się nie chce chcieć!? :lol:
Kabelki są standardowe, jak w zasadzie wszędzie. Istotnie sama wymiana w większości przypadków nie jest potrzebna, podobnie jak i dorabianie do tego kosmicznych wymówek.
Puk, puk! Kto tam? Fachowcy :mrgreen:
Natomiast nie znamy powodu dla którego Maniek zdecydował o wymianie. Być może to nie kaprys lecz konieczność.
Awatar użytkownika
maniek
Posty: 54
Rejestracja: 25 kwie 2014, 10:13
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Ciechocinek/Toruń

Re: Wymiana okablowania ramienia As212 Ortofon

#4

Post autor: maniek »

Po wymianie kondensatora, który palił bezpiecznik zwłoczny, zacząłem mieć problem blokującego się ramienia. Myślałem, że może przewody ramienia się zblokowały przy składaniu do kupy. Przewody były w porządku ale ramię blokowało dalej. Jak tylko chwyciłem moment, że blokada puściła ruszałem ramieniem w jedną i drugą patrząc od spodu co się dzieje. Namachałem się zdrowo i nic, dopiero potem zauważyłem, że to magnesy AS się odkleiły i haczyły o siebie nie pozwalając na ruch ramienia. Po naprawie zacząłem mieć problemy ze zniekształceniem dźwięku, do tego stopnia, że nie da się słuchać tak charczy.
Pomyślałem, że może coś z przewodami ramienia podczas tego machania się stało - wyglądają tak delikatnie. Też poczytałem relacje Ahaji z wymiany okablowania, gdzie zachęcał do tego, bo jak pisał przewody "w rekach się rwały".
Lux Kit PDK131, wzmacniacze lampowe od Misse, Nuda mini, JBL L166
ODPOWIEDZ