Uziemienie puszki RCA

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
treborzg
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2017, 14:40

Uziemienie puszki RCA

#1

Post autor: treborzg »

Witam wszystkich,
Chcę wymienić przewody ramienia w Toshibie. Ze względu na swój wiek niestety ale już tego wymagają. Przewody już mam i do tego zakupiłem puszkę z RCA i trzpieniem uziemiającym Pro-Ject-a. Chcę przewody wychodzące z ramienia podpiąć bezpośrednio do puszki i uniknąć ciągnących się kabli wychodzących z gramofonu. Poza tym dla mnie takie RCA jest wygodne ze względu na możliwość łatwego wpinania/wypinania zewnętrznych kabli na chinchach a oprócz tego ładnie mieści się rozmiarowo pod spodem gramofonu.
I w tym miejscu mam mały dylemat i proszę o pomoc w kwestii uziemienia. A mianowicie:
Przewodów wychodzących z ramienia mam 6 w tym 2 uziemienia (wkładki i ramienia). W puszce RCA jest zadzior (nie pokryty farbą i tak go nazwałem nie fachowo). I teraz ... który kabel uziemienia przylutować właśnie do tego zadzioru ?
Załączyłem zdjęcie tej puszki z zadziorem.
Względnie wydedukowałem, żeby przylutować oba uziemienia (ramienia i wkładki) i wówczas kabel uziemiający idący od trzpienia do przedwzmacniacza uziemia jednocześnie wkładkę + ramię + samą w sobie puszkę z RCA.
Jeśli dobrze wykombinowałem to proszę o potwierdzenie. Ale mogę się mylić i proszę o poprawienie mnie jak to zrobić żeby nie zepsuć.
Załączniki
Zdjęcie puszki z RCA i uziemieniem + zadzior
Zdjęcie puszki z RCA i uziemieniem + zadzior
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Uziemienie puszki RCA

#2

Post autor: dale »

Mam taką samą puszkę. Ja tam wlutowałem kabel z ekranu gramofonu. Do tego ekranu też jest podłączone ramię. Nic mi nie warczy czy brumi.
Sprawdź jak u Ciebie będzie, jak by było coś nie teges, będziesz musiał doświadczalnie sprawdzać.
ODPOWIEDZ