Połączenie wzmacniacza z odtwarzaczem CD

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Połączenie wzmacniacza z odtwarzaczem CD

#1

Post autor: lolo164 »

Posiadam wzmacniacz AKAI AM-2400. Obecnie oczekuję na przesyłkę odtwarzacza AKAI CD-57. Jak mam je połączyć? Są tam dwa wyjścia fixed i variable i jeszcze jakieś digital output: chyba przycisk optical i wyjscie coaxial. Do czego one służą? Jaki najlepiej kupić kabel aby to wszystko połączyć (najlepiej w rtv euro agd bo szybko wysyłają).
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Połączenie wzmacniacza z odtwarzaczem CD

#2

Post autor: chudy_b »

lolo164 pisze: Jak mam je połączyć?
Przewodem 2xRCA--2xRCA
lolo164 pisze: Są tam dwa wyjścia fixed i variable
fixed - wyjście o stałym poziomie. Najczęściej używane. Służy do podpięcia do zintegrowanego wzmacniacza z regulacją głośności, czyli do takiego jak Twój
variable - wyjście o zmiennym poziomie. Służy do podpięcia CD-ka do końcówki mocy. Regulacja głośności odbywa się w CD, przewaznie pokrętłem głośności słuchawek.

Użyj fixed.
lolo164 pisze: jakieś digital output
Wyjścia cyfrowe do użycia jeśli dysponujesz wzmacniaczem z wbudowanym DAC lepszej jakości niż w CD, lub zewnętrznym DAC też dobrej jakości.
lolo164 pisze: chyba przycisk optical
To zatyczka. Pod nią siedzi gniazdo cyfrowe optyczne. Potrzebny kabel-światłowód TOSLINK
lolo164 pisze: coaxial
Cyfrowe elektryczne. Do podpięcia wystarczy zwykły pojedynczy RCA. Twój wzmacniacz nie posiada wejść cyfrowych.
lolo164 pisze: najlepiej w rtv euro agd

To akurat nie najlepsze miejsce na takie zakupy. Głównie tania chińszczyzna. Gdzie byś jednak nie kupował, wydaj przynajmniej ze 30zł. Tansze też zadziałają, może nawet nie będzie biedy w dźwięku. Ale mechaniczne wykonanie to straszny szajs.
ODPOWIEDZ