Upgrade z AT-OC9ML/II

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Upgrade z AT-OC9ML/II

#1

Post autor: jacekkudla »

Hej,

Jako że człowiekowi jakoś zawsze zmian w życiu potrzeba dumam by coś zmienić w obecnym zestawie. Obecnie mam NUDE Ahajową ręką uczynioną i ostatnio mam na odsłuchach Audio Research PH5 i nadal nie zdecydowałem który z pre zostanie... No ale pytanie mam z innej beczki. Obecnie resztę Winylowej części dopełnia Thorens TD 520, z ramieniem Jelco SA-750L i wkładką AT-OC9ML/II i chodzi mi po głowie upgrade wkładki. Jaką byście polecali tak by zmiana miała sens i można było odczuć poprawę dźwięku?
Jakbyście mili inne pytania to się nie krępujcie...

Jacek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Upgrade z AT-OC9ML/II

#2

Post autor: Wojtek »

Chcesz zmieniać wkładkę dla samego zmieniania czy faktycznie chcesz coś poprawić?
Jeśli to drugie to... co? Innymi słowy, czegoś brakuje w AT-OC9ML/II? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Upgrade z AT-OC9ML/II

#3

Post autor: jacekkudla »

Wojtku,
Nie chce zmiany dla samej zmiany aż taki próżny nie jestem :P
Właśnie przy zmianie chciałbym określić czego brakuje AT-OC9ML/II :)

Wiem że z wkładkami jest o tyle trudniej że nie da się wypożyczyć na kilka dni na posłuchanie (chyba że się mylę to mnie poprawcie) i stwierdzić co jest lepsze...

Jacek
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Upgrade z AT-OC9ML/II

#4

Post autor: Pawelec »

Jacek, zestaw masz zacny z tego co wymieniłeś i nie wymieniłeś. Napęd, ramię, wkładka, phono stage i z tego co pamiętam (nie pamiętam :cry: ) reszta też. Czego Ci brakuje w AT-OC9? W którym kierunku chcesz iść? Może zmiana wkładki niekoniecznie jest dobrą drogą. Jeżeli jednak chcesz nabyć kolejną w celach porównawczych to O.K. Ja z tego co pamiętam, to Twój zestaw gra w dość trudnym akustycznie pomieszczeniu więc możliwości wykorzystania sprzętu są dość ograniczone. Może w tym zakresie coś jednak pokombinować? ;)

PS długo pisałem i Wojtek już zadał pierwsze pytanie :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Upgrade z AT-OC9ML/II

#5

Post autor: jacekkudla »

Reszta to: kolumny Infinity Epsilon, na dole Mark Levinson 23.5, na średnicy i górze Audio Research VT 100 mk3, preamp Audio Research ref mk2.
Akustycznie rewelacji nie ma ale też tragedii też nie. Generalnie staram się upgrade zrobic systemu i szukam najsłąbszego ogniwa... ostatnio kable zakupiłem VoVox textura. i szukam dalej... a czego mi brakuje... najbardziej głębi sceny, pozycjonowania instrumentów w zależności od realziacji też mogłoby być lepsze. Generalnie chętnie bym kogoś zaprosił do siebie na posłuchanie może podpowiedzi wzięte na żywo byłyby trafniejsze....

a może to wcale wkładka nie jest najsłabyszym elementem...?

Jacek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Upgrade z AT-OC9ML/II

#6

Post autor: Wojtek »

Zadam pytanie historyczne: co miałeś przed AT-OC9ML/II ?
jacekkudla pisze:ostatnio kable zakupiłem VoVox textura
Wg kogo był to dobry pomysł? :)
jacekkudla pisze:a może to wcale wkładka nie jest najsłabyszym elementem...?
No właśnie ;)

Jakie masz inne źródła wpięte w system? Czy na nich odczuwasz podobne braki?
Szukamy punktów wspólnych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Upgrade z AT-OC9ML/II

#7

Post autor: Pawelec »

Może umów się na Rejtana lub na Boya albo Batorego ...... i zobacz co można uzyskać na konfiguracji innego sprzętu? Oczywiście, w Twoich warunkach on zagra inaczej ale przynajmniej na początek zobaczysz czy da się sprostać Twoim wymaganiom? Łatwiej wtedy ocenić którędy podążać. Robisz konfigurację sprzętową i może będą mieli do dyspozycji jakieś wkładki do porównania. Zabierz swoją AT i porównuj z nią. Będzie słychać czy samą wkładką zbliżysz się do swoich oczekiwań a być może określisz sobie cel do którego będziesz dążył ;) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Re: Upgrade z AT-OC9ML/II

#8

Post autor: jacekkudla »

Wojtek pisze:Zadam pytanie historyczne: co miałeś przed AT-OC9ML/II ?
jacekkudla pisze:ostatnio kable zakupiłem VoVox textura
Wg kogo był to dobry pomysł? :)
jacekkudla pisze:a może to wcale wkładka nie jest najsłabyszym elementem...?
No właśnie ;)

Jakie masz inne źródła wpięte w system? Czy na nich odczuwasz podobne braki?
Szukamy punktów wspólnych.
Wojtku przez AT nie miałem nic,
Vovox textura sie wpasował w systemy kilku moich znajomych co też Infinity kolumny mają, ja swój zestaw okazyjnie kupiłem, a upgrade napewno bedzie bo do tej pory kable z marketu miałem...
Jedynym dodatkwoym źródłem jakie mam jest Popcorn Hour z któego flaci grają, przy nim jest przesadzona góra i dół i gra bardziej spektakualrnie ,ale po chwili człowiek ma umęczone uszy jak po rozmowie z teściową :)
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Upgrade z AT-OC9ML/II

#9

Post autor: jacekkudla »

Pawelec pisze:Zabierz swoją AT i porównuj z nią. Będzie słychać czy samą wkładką zbliżysz się do swoich oczekiwań a być może określisz sobie cel do którego będziesz dążył .
To jest może całkiem ciekawa koncepcja...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Upgrade z AT-OC9ML/II

#10

Post autor: Wojtek »

jacekkudla pisze:Wojtku przez AT nie miałem nic,
Tego się obawiałem i to zarazem jest teraz źródłem Twoich problemów. Wystartowałeś wysoko i teraz nie masz skali porównawczej.
jacekkudla pisze:a upgrade napewno bedzie bo do tej pory kable z marketu miałem...
Nie widzę w tym zdaniu nic pewnego, ale OK :)

Objazd po salonach to w tej chwili chyba najlepsza i zarazem najtańsza opcja, o ile któryś z lokalnych będzie faktycznie miał jakiś przekrój wkładek do demonstracji.
Choćby niedrogie MMki.

MISSE i ahaja może coś jeszcze dopowiedzą do sprawy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Upgrade z AT-OC9ML/II

#11

Post autor: Bacek »

jacekkudla pisze:najbardziej głębi sceny, pozycjonowania instrumentów w zależności od realziacji też mogłoby być lepsze.
Zaczął bym od jeżdżenia głośnikami po pokoju. Co do sceny i pozycjonowania można się nieźle zdziwić.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Upgrade z AT-OC9ML/II

#12

Post autor: jacekkudla »

Wojtek pisze:jacekkudla pisze:
Wojtku przez AT nie miałem nic,
Tego się obawiałem i to zarazem jest teraz źródłem Twoich problemów. Wystartowałeś wysoko i teraz nie masz skali porównawczej.
Wojtku ale ja nigdzie nie napisałem że teraz jest źle... ja tylko szukam czegoś by było lepiej :)
Wojtek pisze:jacekkudla pisze:
a upgrade napewno bedzie bo do tej pory kable z marketu miałem...
Nie widzę w tym zdaniu nic pewnego, ale OK
Masz absolutną rację że pewności nie ma, ale prawdopodobieństwo spore :) do tej pory miałem mezalians kablowy w stosunku do reszty toru
Bacek pisze:jacekkudla pisze:
najbardziej głębi sceny, pozycjonowania instrumentów w zależności od realziacji też mogłoby być lepsze.

Zaczął bym od jeżdżenia głośnikami po pokoju. Co do sceny i pozycjonowania można się nieźle zdziwić.
Bacek, niestety ograniczone mozliwości ale jakoś w ramach testów przy okazji napewno tak spróbuję, przynajmniej by mieć świadomość

Jacek
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Upgrade z AT-OC9ML/II

#13

Post autor: Bacek »

Chyba każdy kto współdzieli pomieszczenie ma ograniczone możliwości aranżacyjne. Dlatego ja mam paczki na podstawkach które w miarę łatwo przesunąć w inne miejsce i gdy naprawdę mam czas i możliwości spokojnie posłuchać paczki wyjeżdżają w optymalne miejsce. W sumie jakiś metr od miejsca normalnego składowania ale różnica ogromna.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Upgrade z AT-OC9ML/II

#14

Post autor: Wojtek »

jacekkudla pisze:Wojtku ale ja nigdzie nie napisałem że teraz jest źle...
Chyba nie zrozumiałeś moich słów, skoro tak piszesz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jacekkudla
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2014, 10:49

Re: Upgrade z AT-OC9ML/II

#15

Post autor: jacekkudla »

Wojtek pisze:
jacekkudla pisze:Wojtku ale ja nigdzie nie napisałem że teraz jest źle...
Chyba nie zrozumiałeś moich słów, skoro tak piszesz.
Opce są dwie. Albo zrozumiałem a Ty nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi, lub faktycznie nie zrozumiałem :)
Absolutnie przyznaje racje że nie mam porównania i bazuje nad tym zestawie który jest mym pierwszym, natomiast nie wierze że nie mogłoby być lepiej stąd moje pytanie tutaj...

Jacek
ODPOWIEDZ