Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#1

Post autor: Robert007Lenert »

Jak w temcie. Na ta chwile uzywam w nim zamiennie 2 wkladek
1. ADC K8 / i sferyk i eliptyk dobrze pracuje z naciskiem 2 g...2,2g/
2. Shure 75 z igla Shure 75-6
Jako, ze mam ostania oryginalna igle Shure 75-6 czyli ta pod sredni nacisk i trudno dostac nowe /latwo o typ 75 G , lekki nacisk/ Szukam niezlej wkladki o srednim nacisku /2 g... 2, 2 g/
Pomyslalem o czymns takim: http://allegro.pl/nowa-oryginalna-wklad ... 85317.html
A moze cos innego z latwo dostepnymi iglami?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#2

Post autor: vinylpiotrek »

Pickering V-15 (nie wiem jak ze sztywnością zamienników igieł i jak z dostępności oryginałów)
Sumiko Oyster - tyrałem trochę z Garrardem SP25 i dawała radę przy naciskach 2,5 - 3 gramów,
Shure M35 i pochodne.
Shure M91 MGD + igły od M35 lub pochodnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#3

Post autor: Robert007Lenert »

Myslalem o Pickering V-15 , bo zauwazylem, ze zaminnikow do bolu...ale wkladki nie widze na dzien dzisiejszy.
Ten Pickering do aukcji ktorego podalem link... nie polecasz, czy nie znasz? Pytam, bo Sumiko Oyster jest drozsza o 7 dych a igle ma S a ten Pickering jest z igla E...no i tanszy.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#4

Post autor: vinylpiotrek »

Nie znam tamtego Pickeringa.
A dlaczego nic ze stajni Shure, czyżby już przesyt?
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#5

Post autor: Robert007Lenert »

Shure 44 siedzi w Danielu zamiennie z MF100 i MF105 ..tak , tak mam trzy oryginalne koszyki do Daniela :)
Shure M 75 Type D w Dualu 1225 zaminie z Dual DMS 201
Philips GP400 w Philipsie 212 Electronic....na chwile obecna nie mam jeszcze drugiego polkoszyczka do Philipsa no to wkladka nie ma zmiennika.
Dual CDS 660 w Dualu 1224 P53 zamiennie z Dual CDS 700 i Dual CDS 600
No i w BSR HT 70 to co wyzej.
Nie chce powielac juz tego co mam. Szukam innej wkladki. No i boli mnie to ze nie mam juz zapasu Shure 75-6... / zostaly tylko E i S pod lekki nacisk/ ostania nowa wlasnie wstawilem a lubie miec zapas min. trzech niegranych igiel do danej wkladki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#6

Post autor: Wojtek »

W takim razie spróbuj może z Pickering V15 / Stanton 500 (to ta sama wkładka).
Ewentualnie warto się zainteresować też Stanton 600 (już nieprodukowana, trudniej dorwać).
Igieł do nich było/jest od groma, zarówno oryginalnych jak i zamienników. Można sprowadzić z Niemiec np.

Kłopotliwe co najwyżej może być upolowanie samej wkładki.
U nas rzadko kiedy się trafiają, a jak już to na gramofonach, a nie osobno.
Za granicą jednak są dostępne praktycznie od ręki (Stantony są nadal popularne wśród DJ, podobnie jak Shure M44).

Ja znam Pickering EP i raczej nie o to Tobie chodzi Robert :) EP HiFi jest nisko-naciskowa.
Wamat się trochę pomylił z tym zalecanym naciskiem 2g. Zawyżone.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#7

Post autor: vinylpiotrek »

A któryś z szurów wspólpracujących z igłami N35 i pochodnymi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#8

Post autor: Wojtek »

Od biedy można też sięgnąć po M35 czy też igły N35, ale jako że M35 jest nieco gorszą wkładką od M44, a Robert już zna M44 to nie wiem czy będzie chciał iść w tym kierunku.

Sumiko Oyster do takiego celu z pewnością bym nie polecał. Szkoda wkładki.
vinylpiotrek pisze:Shure M91 MGD + igły od M35 lub pochodnych.
Bez przeróbki raczej ciężko założyć igłę od M35 na M91. Zresztą, M91 to to samo co M75.
Nie są to kompatybilne serie wkładek (M75/91 i M35), więc mimo że igła N35 pewnie jakoś wejdzie w to body to nie jest to zbytnio zalecana kombinacja.
Podobnie jak próba wsadzenia igły N44 do M75/91.

Jak to u Ciebie siedzi Piotrek z tą M91 MGD?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#9

Post autor: Robert007Lenert »

Dziekuje Panowie za sugestie. Biore je wszystkie pod uwage. I jeszcze jedno pytanie do was. Co siedzi w tym BSR? Jaka wkladka?
http://allegro.pl/neckermann-bsr-p128-g ... 12514.html
Drobna uwaga. To ze BSR HT 70 najlepiej wspolpracuje z wkladka na sredni nacisk /okolice 2G/ wynika nie z problemu ustawienia nizszego nacisku ramienia /tutaj ma pelny zakres od 0 do 6/ ale z budowy atiscatingu. Ten ostani pracuje w pelni poprawnie dopiero powyzej 1,5.. tak od 1,8..taka jego konstrukcja.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#10

Post autor: vinylpiotrek »

@ Wojtek
Normalnie, wsunąłem, siedzi pewnie, geometria nie różni się od tej w M78S / M 25 /35.

Z tymi igłami to jest bardziej zawiłe w ogóle.
Igła od 44 nie nadaje się w ogóle do 75, ale odwrotnie tak, ale tylko w jednym przypadku - gdy mamy ramię z tyłkiem piejącym mocno do góry.
Igła 44 nie wchodzi w ogóle na body M91MGD, a igły 75 i 25/35/78s współpracują poprawnie.
Ale 25/35/78s z wkładką M75 już nie.

Dlaczego szkoda wkładki?

Nie jest specjalnie droższa od szczurów, a takim ramieniu zagra przyjemnie, wadą jest brak igły do szelaków tylko.

Ona najładniej gra powyżej 2,5 grama i jest mało wrażliwa na niepoprawne VTA, dużo mniej niż Shure M44, więc i do zmieniary obleci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#11

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:I jeszcze jedno pytanie do was. Co siedzi w tym BSR? Jaka wkladka?
Tego nie wiem, ale na moje oko, raczej nic dobrego :)
vinylpiotrek pisze:Normalnie, wsunąłem, siedzi pewnie, geometria nie różni się od tej w M78S / M 25 /35.
Ciekawe.
vinylpiotrek pisze:Igła od 44 nie nadaje się w ogóle do 75, ale odwrotnie tak, ale tylko w jednym przypadku - gdy mamy ramię z tyłkiem piejącym mocno do góry.
Bo geometria jest inna, więc taki "przypadek specjalny" można wywalić do kosza ;)
vinylpiotrek pisze:Igła 44 nie wchodzi w ogóle na body M91MGD, a igły 75 i 25/35/78s współpracują poprawnie.
Ale 25/35/78s z wkładką M75 już nie.
Przypuszczam, że ta Twoja M91 jest taka "goła" z przodu, czyż nie? A z kolei M75 jest zabudowana?

Niekompatybilność z M75 i kompatybilność z M91 nie ma zupełnie sensu, gdyż jest to jedno i to samo body (tyle że w inny sposób obudowane), ale spotyka się też body bez zewnętrznej obudowy, jako forma przeróbki by wkładka przyjęła inne, wcześniej niekompatybilne rodzaje igieł.
vinylpiotrek pisze:Dlaczego szkoda wkładki?
Bo M91 się trochę marnuje przy takiej igle ;) No ale przy takich gramofonach to w sumie zrozumiałe połączenie.
vinylpiotrek pisze:Nie jest specjalnie droższa od szczurów, a takim ramieniu zagra przyjemnie, wadą jest brak igły do szelaków tylko.
Nie rozumiem co nie jest specjalnie droższe od czego, a wspomniana wada nie istnieje.
Do wkładek M91/M75 igłą szelakową był model N75-3.
vinylpiotrek pisze:Ona najładniej gra powyżej 2,5 grama i jest mało wrażliwa na niepoprawne VTA, dużo mniej niż Shure M44, więc i do zmieniary obleci.
To bardziej zależy od samej igły (w tym wypadku N35), ale nie dziwię się :)
A jak mówimy o M44 to też ważna jest kwestia czy to igła G czy -7, bo to robi różnicę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#12

Post autor: vinylpiotrek »

@Wojtek
1) Przód tej 91 jest względnie goły, kąt zamocowania przetwornika w plastikowej budzie jest nieco inny niż w 75.
2) 91 Nie marnuje się, bo w przeciwnym razie na razie by leżała w szufladzie.
4)Pisałeś "Sumiko Oyster do takiego celu z pewnością bym nie polecał. Szkoda wkładki.", a Sumiko Oyster "Nie jest specjalnie droższa od szczurów, a takim ramieniu zagra przyjemnie, wadą jest brak igły do szelaków tylko."
"Ona najładniej gra powyżej 2,5 grama i jest mało wrażliwa na niepoprawne VTA, dużo mniej niż Shure M44, więc i do zmieniary obleci." to też dotyczy Sumiko, trochę się zagmatwałliśmy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#13

Post autor: Wojtek »

vinylpiotrek pisze:1) Przód tej 91 jest względnie goły
To wyjaśnia dlaczego N35 w ogóle wsuwa się do Twojej M91, a do M75 już nie. Kąty są te same.
Jak chcesz mieć to samo w M75 to "ogołoć" ją ;)
vinylpiotrek pisze:2) 91 Nie marnuje się, bo w przeciwnym razie na razie by leżała w szufladzie.
Marnuje się w kontekście jakościowym, ale to tylko taka moja opinia, bo sama wkładka potrafi jednak więcej niż wkładka M35.
vinylpiotrek pisze:4)Pisałeś "Sumiko Oyster do takiego celu z pewnością bym nie polecał. Szkoda wkładki.", a Sumiko Oyster "Nie jest specjalnie droższa od szczurów, a takim ramieniu zagra przyjemnie, wadą jest brak igły do szelaków tylko."
"Ona najładniej gra powyżej 2,5 grama i jest mało wrażliwa na niepoprawne VTA, dużo mniej niż Shure M44, więc i do zmieniary obleci." to też dotyczy Sumiko, trochę się zagmatwałliśmy.
Jeśli chodzi o Sumiko to wszystko się zgadza, chociaż z naciskiem wybiegasz już poza zalecenia producenta jak ustawiasz np. 3g.

Przy M44 masz igłę G czy -7? Jeśli G to problemy mnie nie dziwią.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#14

Post autor: Robert007Lenert »

Ten moj Shure M75 to taka "gola" wersja bez zabudowy. Czy ja dobrze zrozumialem, ze moge do niej wstawic igle N91 ???
Troche zamieszaliscie, czytam jeszcze raz :)
Ps. Mie spasuje wkladka/igla z naciskiem 1,8- 2,0 wiecej nie musi byc.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 22:06 przez Robert007Lenert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Szukam alternatywnej wkladki do BSR HT 70

#15

Post autor: vinylpiotrek »

1) może masz rację, choć mi się wydaje że kąt jest troszeczkę różny, ale może ja się mylę albo ta moja Dualowa 75 jest też nietypowa.
2) Ona na pewno na lepszej igle by lepiej zagrała, ale na razie jej nie dostanie. Docelowo może rozważę taką opcję że lepsza igła do odsłuchów zasadniczych, 78 wiadomo do czego, a jakaś "twarda" do 35tki (które sa tanie i łatwo dostępne) do porysowanych i poniszczonych płyt.
Z drugie strony ona nawet z igłą od 35 jest lepsza niż sama 35.
4) Jeszcze kilka lat temu, producent Sumiko podawał nacisk do 2,7 grama i rekomendował górne granice ( przy naciskach tego rzędu 0,3 grama więcej raczej jej nie zabije), teraz podają mniej, prawdopodobnie z przyczyn marketingowych.

Co do igły w 44 to nie za bardzo rozumiem jaki problemy masz na myśli.
A igłę mam "7".
Sama wkładka ze starej produkcji zamontowana jako OEM w gramofonie z 1972 roku.
Obrazek
ODPOWIEDZ