shure V15 III i IV zamiana igieł

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
bebu
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2023, 19:46
Gramofon: Denon DP45F i inne
Lokalizacja: Lublin

shure V15 III i IV zamiana igieł

#1

Post autor: bebu »

Witam wszystkich,
może któryś z szanownych forumowiczów będzie wiedział czy da się założyć igłę od wkładki shure V15 type3 do wkładki shure V15type4 lub odwrotnie igłę z shure V15type 4 bedzie pasowała do obu tych wkładek.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: shure V15 III i IV zamiana igieł

#2

Post autor: Wojtek »

Igły V15 III wejdą w body V15 IV, ale igły IV w body III już nie.

Natomiast po co ktoś miały to robić - nie wiem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bebu
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2023, 19:46
Gramofon: Denon DP45F i inne
Lokalizacja: Lublin

Re: shure V15 III i IV zamiana igieł

#3

Post autor: bebu »

Po to chciałbym to zrobić ponieważ mam shure v15 III ale z mocowaniem na jedną śrubkę na środku i musiałbym przerobić na mocowanie na 1/2 cala - kupiona wcześniej tak na szybko, dodatkowo będę miał shure v15 iv już z mocowaniem 1/2 cala- nie musiałbym nic przerabiać. Dodatkowo igła VN35HE jest 30 usd tańsza od VN45HE obie od jico, a shure v15 III bym sprzedał.
Czyli na 100% mogę kupię igłę od shure v15III i założyć ją do shure v15 iV ???.
Dziękuję serdecznie i czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: shure V15 III i IV zamiana igieł

#4

Post autor: MMarek »

Sorki...
Kupowanie VN35HE i pakowanie jej docelowo do V15IV jest kompletnie bez sensu...
Ale Twoja kasa i Twoja decyzja...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: shure V15 III i IV zamiana igieł

#5

Post autor: Wojtek »

Bebu, wybacz, ale to co planujesz to jest tylko pozorna oszczędność.

Przerobienie V15 III na 1/2'' to przecież żaden problem - kupujesz drewienko czy inny patent i z głowy.
Już dostałeś taką poradę w innym wątku.
bebu pisze:
24 sty 2023, 21:31
Czyli na 100% mogę kupię igłę od shure v15III i założyć ją do shure v15 iV ???.
Tak, choć nie zagra to już jak V15 IV tylko jak "coś". Te igły nie bez powodu się różniły.
Tak więc ta opcja to bardziej na zasadzie tymczasowych rozwiązań czy też szybkiego sposobu na sprawdzenie czy wkładka gra aniżeli docelowe rozwiązanie czy "haha zaoszczędzę troszkę kaski". Im wyższy/nowszy model V15 tym droższe igły (w tym zamienniki), to normalne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bebu
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2023, 19:46
Gramofon: Denon DP45F i inne
Lokalizacja: Lublin

Re: shure V15 III i IV zamiana igieł

#6

Post autor: bebu »

vn35he znalazłem za 163 usd, natomiast vn45he za 205 usd obie z vat i przesyłką. ( różnica 42 usd a nie 30 usd jak wcześniej napisałem).
Czy waszym zdaniem ta różnica w cenie będzie odzwierciedlała jakość brzmienia na korzyść v15 type4.
@Wojtek- drewienko o którym piszesz też swoje kosztuje (pierwsze jakie znalazłem ok 200pln + przesyłka ebay) a dodatkowo dociąża ramię a ta wkładka potrzebuje lekkiego ramienia jeśli się nie mylę - ( Compliance: 30 x 10 (-6) cm/dyne ).
W denonie DP45F ramię jest lekkie więc zakładam że powinno podejść.
Może któryś z forumowiczów miałby oryginalne body na 1/2 cala z uszkodzoną wkładką i chciałby sprzedać ??
Wojtek pisze:
24 sty 2023, 22:31
kupujesz drewienko czy inny patent i z głowy
@Wojtek - jeśli masz jakiś inny patent z głowy niż oryginalne body do v15-3 to podpowiedz, kupiłbym wtedy właściwą igłę i kłopot z głowy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: shure V15 III i IV zamiana igieł

#7

Post autor: Wojtek »

bebu pisze:
25 sty 2023, 18:56
Czy waszym zdaniem ta różnica w cenie będzie odzwierciedlała jakość brzmienia na korzyść v15 type4.
Tak, potwierdzam, dedykowana igła będzie grała o 42 dolary lepiej od tej niededykowanej.
bebu pisze:
25 sty 2023, 18:56
@Wojtek- drewienko o którym piszesz też swoje kosztuje
A body V15 III bez mocowania 1/2'' zwykle jest mniej warte.
bebu pisze:
25 sty 2023, 18:56
a dodatkowo dociąża ramię
Rozmawiamy raptem o około 1g więcej względem ori plastiku, więc z tym dociążaniem bym nie przesadzał.
Zresztą, zawsze możesz jeszcze zeszlifować drewno by je odchudzić :morda:
bebu pisze:
25 sty 2023, 18:56
a dodatkowo dociąża ramię a ta wkładka potrzebuje lekkiego ramienia jeśli się nie mylę - ( Compliance: 30 x 10 (-6) cm/dyne ).
Fabryczne compliance dotyczy fabrycznych igieł, a nie zamienników które rozważasz.

Tak czy siak - nie będzie problemu, więc nie ma co sobie problemów wymyślać.
bebu pisze:
25 sty 2023, 18:56
@Wojtek - jeśli masz jakiś inny patent z głowy niż oryginalne body do v15-3 to podpowiedz, kupiłbym wtedy właściwą igłę i kłopot z głowy.
Mogę się tylko powtarzać: nie mam dla Ciebie innego/tańszego gotowca, ale widziałem już różne kombinacje, od ręcznego dłubania w plastiku czy doklejania jakichś elementów mocujących aż po druk 3D. Kwestia możliwości.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bebu
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2023, 19:46
Gramofon: Denon DP45F i inne
Lokalizacja: Lublin

Re: shure V15 III i IV zamiana igieł

#8

Post autor: bebu »

Wojtek pisze:
25 sty 2023, 19:50
Tak, potwierdzam, dedykowana igła będzie grała o 42 dolary lepiej od tej niededykowanej.
Nie miałem tu na myśli zastosowania igły vn35he do wkładki shure v15 -4 tylko czy będzie Twoim zdaniem znacząca różnica w jakości brzmienia między wkładką shure v15-3 i igłą jico vn35he a shure v15-4 i igłą jico vn45he. Napisałeś że wolisz v15-4, chodzi mi o to czy z Twojego doświadczenia i osłuchania różnica w cenie rekompensuje różnicę w brzmieniu na korzyść v15-4. A może są to tylko subtelne różnice i nie warte tej różnicy w kasie. Czekam na Twoja opinię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: shure V15 III i IV zamiana igieł

#9

Post autor: Wojtek »

Będzie.

Nawet jeśli w obydwu wkładkach byśmy umieścili najtańsze igły to i tak preferuję V15 IV ponieważ jest nieco bardziej wyważona względem V15 III. Nie każdy jest fanem brzmienia IV. Poniekąd dlatego też trójka jest "legendarna" i popularniejsza.

To nie jest tak że inna wkładka przyjmuje nieco inne igły, a poza tym to jest to samo. Każda V15 ma swój charakter, niezależnie od zastosowanej igły.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ