AT-3600L i igła eliptyczna?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

AT-3600L i igła eliptyczna?

#1

Post autor: winylwoy »

Mam pytanie. Czy do wkładki AT 3600L pasuje zamiennie jakaś igła ze szlifem eliptycznym ?
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3952
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Wymiana igły

#2

Post autor: kinky »

winylwoy pisze:
11 sty 2022, 11:30
AT 3600
Ja tam się nie znam, ale wyczytałem tu na forum, że AT 3600 to jest to samo co AT91. A jeśli tak to może:
https://www.dacapoaudio.com/2196-Audio- ... styli.html
Wpadnie któryś z doświadczonych kolegów to potwierdzi (lub nie). I pewnie też zasugerują, że nie warto w AT3600 inwestować.
Ale mogę się mylić...
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Korsarz

Re: Wymiana igły

#3

Post autor: Korsarz »

Na miejscu kolegi 'od Grado' kupiłbym jakąś inną wkładkę z dostępnym szerokim szerokim wyborem igieł brandowych aftermarketowych, a tę pozostawił na zaś, tak by kiedyś zastanowić się nad igłą z wyższej kategorii.
Ekonomicznie to się całkiem kalkuluje, bo w nieubłaganej kalkulacji jeśli odjąć wartość tej igły od wkładki brutto, to pozostaje nam 60 pln jako wartość korpusu, taka pokręcona trochę filozofia cenowa, ale matematyce portfela to obojętne. Wynik, jest wynik. ;)
To mniej więcej tak, jak nam się w aucie zużyją się klocki hamulcowe, a dajmy na to, zamienników nie ma, tylko drogie oryginalne, to idzie kupić drugie auto, koniecznie takie do którego są dostępne zamienne tanie klocki hamulcowe.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wymiana igły

#4

Post autor: darkman »

Korsarz pisze:
11 sty 2022, 11:53
Na miejscu kolegi 'od Grado' kupiłbym jakąś inną wkładkę z dostępnym szerokim szerokim wyborem igieł brandowych aftermarketowych, a tę pozostawił na zaś, tak by kiedyś zastanowić się nad igłą z wyższej kategorii.
Ekonomicznie to się całkiem kalkuluje, bo w nieubłaganej kalkulacji jeśli odjąć wartość tej igły od wkładki brutto, to pozostaje nam 60 pln jako wartość korpusu, taka pokręcona trochę filozofia cenowa, ale matematyce portfela to obojętne. Wynik, jest wynik. ;)
To mniej więcej tak, jak nam się w aucie zużyją się klocki hamulcowe, a dajmy na to, zamienników nie ma, tylko drogie oryginalne, to idzie kupić drugie auto, koniecznie takie do którego są dostępne zamienne tanie klocki hamulcowe.
Zamienniki klocków nie muszą być tanie, a częstokroć są lepsze od oryginałów. Ot cała magia ofert aftermarketowych dotyczy wielu dziedzin od audio wzmaków, wzmaków gitarowych, lamp elektroowych, igieł i nawet masła, gdzie irlandzkie lepsze od mlekowity i co ja Q mogę? Hę?
Poza tym zamienniki klocków są do wszystkich aut, nawet do penisoidalnego Hammera.
Pokrętna filozofia, ale kto i komu zabroni lać do myjki płytowej whisky Single Malt, bo kto bogatemu zabroni?
Pewnie nic złego nie miałeś na myśli, a wręcz przeciwnie jeśli dobrze czytam intencję, ja też nie. Ot polemika motoryzacyjno spożywcza :)
Może prościej - igły aftermarketowe są bdb np JICO to też brand aftermarketowy, dobry bo tani (a klasa b.wysoka).
Jak wina owocowe. Wiadomo dlaczego są dobre.
Korsarz

Re: Wymiana igły

#5

Post autor: Korsarz »

Jeśli ma oryginalną wkładkę, z tego co przeczytałem, bardzo dobrą, wbrew temu co pan napisał, to należałoby kupić oryginalną igłę, a nie kupować drugą wkładkę, aby dokupić do niej nie oryginalną igłę.
No chyba, że na zasadzie, nie stać mnie na whiskey to sobie kupię wino owocowe, też dobre, i tanie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AT-3600L i igła eliptyczna?

#6

Post autor: Wojtek »

kinky pisze:
11 sty 2022, 11:43
Wpadnie któryś z doświadczonych kolegów to potwierdzi (lub nie).
Potwierdzam, można dostać eliptyki do tej serii.

Ba, za wielką wodą to nawet i Shibata się trafi :morda:
I to na grubo zanim AT wypuściła AT-VM95SH :D
kinky pisze:
11 sty 2022, 11:43
Wpadnie któryś z doświadczonych kolegów to potwierdzi (lub nie). I pewnie też zasugerują, że nie warto w AT3600 inwestować.
Jak się ma ograniczony budżet to już lepiej kupić lepszą tanią igłę do tego body niż dopłacać do nowej AT-VM95.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: AT-3600L i igła eliptyczna?

#7

Post autor: winylwoy »

Kolega z pracy właśnie w ten weekend złamał sobie taką igłę z at 3600. Pomyślałem więc że może w to body warto włożyć jakiegoś eliptyka (jeśli pasuje)
Korsarz

Re: AT-3600L i igła eliptyczna?

#8

Post autor: Korsarz »

Jak się ma ograniczony budżet to już lepiej kupić lepszą tanią igłę do tego body niż dopłacać do nowej AT-VM95.
Można trafić na amazonie AT-VM95EN, wczoraj były po 249złotych, a wydaje mi się, że oryginalny komplet, to zawsze lepiej niż nieoryginalny, szczególnie, że kosztuje połowę ceny, z tego co widać w Internecie
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3952
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: AT-3600L i igła eliptyczna?

#9

Post autor: kinky »

Wojtek pisze:
11 sty 2022, 12:40
za wielką wodą to nawet i Shibata się trafi
Chyba nawet nie tylko za wielką wodą - HE i Shibata w dacapo.
https://www.dacapoaudio.com/3392-Audio- ... styli.html
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AT-3600L i igła eliptyczna?

#10

Post autor: Wojtek »

kinky pisze:
11 sty 2022, 13:05
Chyba nawet nie tylko za wielką wodą - HE i Shibata w dacapo.
Super sprawa :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ