Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Heiser
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:19

Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#1

Post autor: Heiser »

Cześć
przymierzam się do zakupu tego modelu (lub 71 jeśli się trafi) -> Jeśli możesz napisz również co sądzisz o tych modelach.
w jednej ofercie jest dostępny z wkładką Pickering XV-15/D400
Niestety nie znam się kompletnie na tym ale mam obawy że po jej wartości (ok100zł) mogę nie być zadowolony z jakości dźwięku.

Czy jest mi ktoś w stanie doradzić czy warto ją wymienić? a jeśli tak to na co? kwotowo też nie chcę szaleć ale wole wiedzieć jakie są przedziały cenowe do jakości.

dzięki za odp :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#2

Post autor: Wojtek »

Heiser pisze:
04 paź 2021, 02:01
Niestety nie znam się kompletnie na tym ale mam obawy że po jej wartości (ok100zł) mogę nie być zadowolony z jakości dźwięku.
Gdzie można dostać XV-15 z dobrą igłą za 100 złotych? Chętnie kupię :)

Koronna zasada - pierw posłuchaj, a potem rozważaj wymianę.

Przedziały cenowe do jakości? Im drożej tym lepiej :D Ale przy starych, używanych wkładkach ta zasada nie obowiązuje bo już nie producent, a rynek dyktuje jej wartość.

Poza tym, sam temat został niefortunnie nazwany. Jakie wkładki? Powiedziałbym - jakiekolwiek, byle dobre :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Heiser
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:19

Re: Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#3

Post autor: Heiser »

Wojtek pisze:
04 paź 2021, 09:23
Gdzie można dostać XV-15 z dobrą igłą za 100 złotych? Chętnie kupię
No to wygoogluj pełno ofert w tych cenach.
Niestety nie odpowiedziałeś na ani jedno z moich pytań.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#4

Post autor: Wojtek »

No tak, nie odpowiedziałem wprost. Już się poprawiam!
Heiser pisze:Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki
Jakieś dobre.
Heiser pisze:
04 paź 2021, 02:01
Niestety nie znam się kompletnie na tym ale mam obawy że po jej wartości (ok100zł) mogę nie być zadowolony z jakości dźwięku.
Strasznie ograniczony pogląd. Zupełnie niepotrzebnie.
Heiser pisze:
04 paź 2021, 02:01
Czy jest mi ktoś w stanie doradzić czy warto ją wymienić?
Radzę pierw jej posłuchać.
Heiser pisze:
04 paź 2021, 02:01
a jeśli tak to na co?
Jest bardzo dużo godnych polecenia wkładek. Jak już sobie posłuchasz Pickeringa i będzie coś niepasowało to łatwiej będzie dopasować coś kolejnego.
Teraz równie dobrze mógłbyś zapytać "jaki samochód wybrać?", bez żadnych konkretów. Możemy sobie strzelać modelami, ale konstruktywne by to nie było.
Heiser pisze:
04 paź 2021, 02:01
kwotowo też nie chcę szaleć
A czym wg Twojego portfela jest "szaleństwo"?

Pickering XV-15, znany też jako Stanton 680/681, to bardzo dobra wkładka z epoki i jeśli ktoś się zastanawia jaką tanią wkładkę kupić to jak za stówę znajdzie egzemplarz z dobrą igłą to niech bierze w ciemno zamiast sięgać po jakieś AT95 itp.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Heiser
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:19

Re: Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#5

Post autor: Heiser »

Jakieś dobre.
Konkretniej jakie modele
Radzę pierw jej posłuchać.
Słusznie lecz mam do wyboru dwa gramofony jeden z tą wkładką a drugi tańszy o 300zł bez wkładki. I nie wiem czy brać droższy tylko ze względu na tą wkładkę lub bez ażeby kupić coś lepszego.
Teraz równie dobrze mógłbyś zapytać "jaki samochód wybrać?", bez żadnych konkretów. Możemy sobie strzelać modelami, ale konstruktywne by to nie było.
Samochód napisałem jaki chce, chcę tylko o doradzenie jaki silnik będzie dla niego najlepszy
A czym wg Twojego portfela jest "szaleństwo"?
Wg mnie to wkładka droższa od gramofonu
Pickering XV-15, znany też jako Stanton 680/681, to bardzo dobra wkładka z epoki i jeśli ktoś się zastanawia jaką tanią wkładkę kupić to jak za stówę znajdzie egzemplarz z dobrą igłą to niech bierze w ciemno zamiast sięgać po jakieś AT95 itp.
No i to bardzo słuszna uwaga


Dodam tylko tyle że na wkładkę planowałem przeznaczyć ok 1000zł jeśli taki zabieg jest coś wart. Chcę gramofon zostawić aż do śmierci, słuchać będę na nim sporadycznie, ale nie chcę się bawić w jakieś upgradowanie go co kilka lat. Czy wymianę na inny. Chcę raz a dobrze w niego zainwestować. A że nie znam się kompletnie na gramofonach, nie wiem na co patrzeć przy wyborze oraz czy pasują do tego modelu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#6

Post autor: Wojtek »

Heiser pisze:
04 paź 2021, 15:16
Konkretniej jakie modele
Czegoś nie zajarzyłeś.
Heiser pisze:
04 paź 2021, 15:16
Słusznie lecz mam do wyboru dwa gramofony jeden z tą wkładką a drugi tańszy o 300zł bez wkładki. I nie wiem czy brać droższy tylko ze względu na tą wkładkę lub bez ażeby kupić coś lepszego.
To zależy ile masz pieniędzy na to "coś lepszego". Jeśli jest to przykładowo dodatkowe 500-1000 złotych to można kombinować, ale z drugiej strony czy da to efekt lepszy niż XV-15 + igła Vivid Line czy inna Shibata? Ciężko powiedzieć. Na pewno wśród całkiem nowych modeli wkładek dostępnych do 1000 złotych dzisiaj byłoby to dosyć ciężkie zadanie do wykonania - a więc znowu trzeba by na coś polować i na dobrą igłę wyłożyć.

Z drugiej strony - można zacząć o wiele słabiej niż od XV-15 ;)

Pytanie tylko czy te 300 złotych to faktycznie różnica "o wkładkę" czy też nie ma tutaj jakichś innych kwestii dodatkowo.

Szczególnie że to, rzekomo, wkładka za 100 złotych :morda:
Z ciekawości aż zacząłem przeglądać sieć i... nadal nie wiem gdzie tak tanio dają.
Może jednak pomógłbyś nakierować? Inni skorzystają.
Heiser pisze:
04 paź 2021, 15:16
Samochód napisałem jaki chce, chcę tylko o doradzenie jaki silnik będzie dla niego najlepszy
No nie, nie silnik, pytasz o opony i pasuje setki modeli - mam nadzieję że teraz rozumiesz problematykę zamiast się upierać że przecież to takie proste...
Heiser pisze:
04 paź 2021, 15:16
Wg mnie to wkładka droższa od gramofonu
OK.
Heiser pisze:
04 paź 2021, 15:16
No i to bardzo słuszna uwaga
Jak wszystko co napisałem tutaj :morda:

Jakiej muzyki słuchasz?

No i czemu akurat ten PL-51 albo PL-71 ma być tym "raz na zawsze" :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Heiser
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:19

Re: Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#7

Post autor: Heiser »

Dobra ja podziekuje za twoje rady bo widze ze rozmawiam z jakims zakompleksionym dzieciakiem, jak na forach sprzed 15lat się czuje. Prosze nie komentuj juz moich postów. Poradze sobie bez ciebie
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3284
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#8

Post autor: bms01pl »

Z rozbawieniem czytam ten post. I zupełnie nie rozumiem czemu nie chcesz dać sobie pomóc. Krótko jesteś na forum to może nie wiesz, że zarzucasz brak kompetencji osobie, która na tym forum „przerzuciła” zapewne najwięcej wkładek i igieł w różnych konfiguracjach. Szczerze kibicuję Twoim wyborom😀 ale bez określenia toru, w którym to ma grać, muzyki, jakiej lubisz słuchać no i tego, czego od wkładki oczekujesz - odpowiedzi nie dostaniesz. Za tysiąc złotych wyborów jest multum - no ale co Ty właściwie chcesz? Wyeksponowaną górę, czy dół? Mam tego pickeringa z igłą eliptyczną. Ale wolę szkołę grania philipsa. Kto inny będzie wolał ortofona z tego samego okresu, bo zagra naturalniej albo coś od AT, bo lubi ciut więcej góry. I w każdej z tych marek można dobrać komplet do tysiąca złotych. Zamiast się sadzić, obrażać siebie i innych, zacznij może słuchać i odpowiadać na pytania? ;)
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
syko
Posty: 2361
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Pioneer PL-51A/71 - jakie wkładki

#9

Post autor: syko »

Heiser pisze:
05 paź 2021, 01:57
Dobra ja podziekuje za twoje rady bo widze ze rozmawiam z jakims zakompleksionym dzieciakiem, jak na forach sprzed 15lat się czuje. Prosze nie komentuj juz moich postów. Poradze sobie bez ciebie
Nie mogę. :lol: To ja skomentuję.:
Ludzie chcą pomóc z całego serca, a ty sam się zachowujesz jak zakompleksiony dzieciak.
Pisanie bzdur co do gramofonu aż do śmierci bawi mnie jeszcze bardziej. Gramofon to nie żona. Hahaha.

Teraz możesz raz jeszcze strzelić focha. Pozwalam.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
ODPOWIEDZ