Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piki
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 14:03

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#1

Post autor: piki »

Czesc!

Po pierwsze sie przywitam, od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem pierwszego gramofonu :) od jakiegos czasu sledze to forum az w koncu zakupilem AKAI AP-B20 :) Podlaczam go do Radmora 5512b (wysluzony ale sprawny) do gniazda PHONO bezposrednio (nie mam przedwzmacniacza) i dzwiek jest przesterowany. moze nie mocno ale jednak jest.

czy spotkal sie ktos z Was z takim przypadkiem? Gramofon przedwzmaczniacza nie posiada (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo..). podlaczony do innego gniazda niz PHONO gra okropnie cicho wiec wnioskuje ze dzwiek nie jest wzmocniony przez gramofon.

Zastanawiam sie wiec nad przedwzmaczniaczem, powinien rozwiazac problem, ale czy na pewno? czy moze problem tkwi gdzies indziej?

z gory dzieki za rady

piki
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#2

Post autor: wojciech06 »

piki pisze:Podlaczam go do Radmora 5512b (wysluzony ale sprawny) do gniazda PHONO bezposrednio (nie mam przedwzmacniacza)
Wejście PHONO - to sugeruje, że jest właśnie przedwzmacniacz (wbudowany) we wzmacniacz RADMOR ;)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#3

Post autor: Robert007Lenert »

Dziwne. Nie powinno byc przesteru. Jaka wkladka w tym gramofonie? Radmor ma wbudowany przedwzmacniacz. Ma tez przelacznik czulosci przy tym wejsciu /dla wkladki MM i dla krystalicznej/.
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#4

Post autor: Kusma »

piki pisze:Podlaczam go do Radmora 5512b (wysluzony ale sprawny) do gniazda PHONO bezposrednio (nie mam przedwzmacniacza)
jesli faktycznie masz ten model to masz przedwzmacniacz :)
piki pisze:dzwiek jest przesterowany. moze nie mocno ale jednak jest.
a probowales pobawic sie pokretelkami ;) w tym modelu z tego co pamietam jest regulacja high i low tonow, balance oraz funkcja laudness, ten komuch ma tez kilka wersji eq... moze poprostu trzeba go "poustawiac"
Robert007Lenert pisze:Jaka wkladka w tym gramofonie?
no wlasnie jaka?
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
piki
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 14:03

Re: Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#5

Post autor: piki »

wojciech06 pisze: Wejście PHONO - to sugeruje, że jest właśnie przedwzmacniacz (wbudowany) we wzmacniacz RADMOR ;)
tak tak, wiem :) chodzilo mi o to ze nie mam osobnego przedwzmacniacza podpietego pomiedzy gramofon a Radmor
Robert007Lenert pisze: Dziwne. Nie powinno byc przesteru. Jaka wkladka w tym gramofonie? Radmor ma wbudowany przedwzmacniacz. Ma tez przelacznik czulosci przy tym wejsciu /dla wkladki MM i dla krystalicznej/.
wkladka taka jak na zdjeciach:
http://pokazywarka.pl/qfmji8/#zdjecie2341962
Przelacznik czulosci na wzmacniaczu? nie znalazlem ;) bede w domu to zerkne czy jest cos takiego. gdzie tego moge szukac?
kusma pisze: a probowales pobawic sie pokretelkami w tym modelu z tego co pamietam jest regulacja high i low tonow, balance oraz funkcja laudness, ten komuch ma tez kilka wersji eq... moze poprostu trzeba go "poustawiac"
loudness to podbicie niektorych tonow, testowalem go zarowno z jak i bez loudness i jest przester, natomiast wydaje mi sie ze takie rzeczy jak equalizer itp nie powinny chyba przesterowywac dzwieku ?


jak bede w domu to poszukam ustawien czulosci na wejscie PHONO i dam znac.
thx :)

piki
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#6

Post autor: Robert007Lenert »

A moze masz poprostu zjechana igle w tej wkladce. Efekt zajechanej igly moze byc podobny do przesteru. Przelacznik czulosci jest z tulu pod wejsciem. Ale on sluzy do wyboru rodzaju wkladki. Ty masz MM wiec przelaczenie na ceramiczna sciszy sygnal do poziomu pozostalych wejsc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#7

Post autor: Wojtek »

piki pisze:i dzwiek jest przesterowany
A mógłbyś ten przesterowany dźwięk jakoś nam przedstawić? Chociażby słownie, jeśli się da.
Coś buczy, szumi, zgrzyta? :)
piki pisze:czy moze problem tkwi gdzies indziej?
Problem może leżeć po stronie igły. Stąd słuszne pytania przedmówców o wkładkę.
Robert007Lenert pisze:Ma tez przelacznik czulosci przy tym wejsciu /dla wkladki MM i dla krystalicznej/.
Może to przez to? Na Akai pewnie siedzi jakaś wkładka magnetyczna (MM).
Kusma pisze:a probowales pobawic sie pokretelkami ;) w tym modelu z tego co pamietam jest regulacja high i low tonow, balance oraz funkcja laudness, ten komuch ma tez kilka wersji eq... moze poprostu trzeba go "poustawiac"
Sory, ale nie na tym polega użytkowanie gramofonu od strony wzmacniacza :) A przynajmniej nie powinno.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#8

Post autor: Kusma »

Wojtek pisze:Sory, ale nie na tym polega użytkowanie gramofonu od strony wzmacniacza A przynajmniej nie powinno.
chodzilo mi o to ze cos moze byc przestawione na jakies chore wartosci - jak wszystko pokreci sie bez celu to dzwiek przypomina odglos dzialajacej mikrofalowki - takie ustawienie wypadalo by poprawic, wyzerowac, no nie?
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#9

Post autor: Wojtek »

Jak pisałem swoją poprzednią odpowiedź to pojawiły się 3 kolejne w wątku :)
Robert007Lenert pisze:A moze masz poprostu zjechana igle w tej wkladce. Efekt zajechanej igly moze byc podobny do przesteru. Przelacznik czulosci jest z tulu pod wejsciem. Ale on sluzy do wyboru rodzaju wkladki. Ty masz MM wiec przelaczenie na ceramiczna sciszy sygnal do poziomu pozostalych wejsc.
Zgadza się.

Po fotkach widzę, że siedzi tam oryginalna wkładka Akai PC-90 i to jeszcze z oryginalną igłą. Tak więc jest wysokie prawdopodobieństwo, że ta igła jest już zużyta.
Kup sobie zamiennik: http://wamataudio.pl/igla-audiotechnica-atn-3713.html
Kusma pisze:chodzilo mi o to ze cos moze byc przestawione na jakies chore wartosci - jak wszystko pokreci sie bez celu to dzwiek przypomina odglos dzialajacej mikrofalowki - takie ustawienie wypadalo by poprawic, wyzerowac, no nie?
Pod tym względem tak :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#10

Post autor: Jaskier »

piki, a uziemiłeś gramofon?
Awatar użytkownika
piki
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 14:03

Re: Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#11

Post autor: piki »

tak gramofon uziemilem. bez uziemienia byl glosny szum, a to co innego. szukalem z tylu przelacznika czulosci ale nie znalazlem nic takiego.. tak czy inaczej z tego co piszecie nie w tym tkwi problem. igle i tak planowalem wymienic bo nie wiadomo jak dlugo grala, mozliwe ze sporo ;) tak wiec zamowie ta ktora zasugerowal Wojtek (dzieki Wojtek!) i zobaczymy :)

a i jesli chodzi o opisanie slownie tego przesterowania, to sprobuje :)
np partie gitar brzmia czasami jakby podkrecic troche na wzmacniaczu (gitarowym) gain. dzwiek nie jest czysty, delikatnie rzezi, szczegolnie przy wysokich tonach jest to slyszalne ze partie gitar czy wokalu sa 'przybrudzone'.

lepiej tego nie potrafie opisac :D
kupie igle i mam nadzieje ze bedzie OK.
dzieki wielkie za pomoc.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#12

Post autor: Waluch »

no to teraz wiadomo (po opisie) ,że to wina zużytej igły
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#13

Post autor: Wojtek »

Waluch pisze:no to teraz wiadomo (po opisie) ,że to wina zużytej igły
Dlatego o to zapytałem ;)

piki:
Daj znać czy poprawiło się po wymianie igły.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
piki
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2012, 14:03

Re: Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#14

Post autor: piki »

Wojtek pisze: piki:
Daj znać czy poprawiło się po wymianie igły.
Igla przyszla, i juz wymieniona (pierwsza moja wymiana igly, ale nie bylo tak strasznie ;) )
zdecydowanie pomoglo. przesterowany brudny dzwiek zniknal. natomiast nadal daleko od idealu. kolejna rzecz ktora zapewne powinienem zrobic - a nie zrobilem jeszcze z braku czasu - kalibracja wkladki. z Igla przyszla instrukcja jak to zrobic wiec mam zamiar nad tym popracowac :)

ale to juz temat na osobny watek ;)
jeszcze raz dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Przesterowany dzwiek przez wejscie PHONO

#15

Post autor: Kusma »

piki pisze:ale to juz temat na osobny watek
prosze: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1032&start=30
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
ODPOWIEDZ