ortofony LMA5 gdzie kupić i jaki jest nacisk na płytę

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
PIGFACE
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2011, 18:44

ortofony LMA5 gdzie kupić i jaki jest nacisk na płytę

#1

Post autor: PIGFACE »

Witam koledzy i koleżanki mam na imię Radek i jestem tu nowy a i w temacie świeży, dużo jeszcze muszę przeczytać by coś wiedzieć. Nie wszystko jednak udaje mi się znaleźć. Mam pytanie gdzie można kupić taką wkładkę lub samą igłę do tej wkładki jak w temacie, drugie pytanie dotyczy jaki jest producencki nacisk systemu na płytę w gramofonie telefunken sts 1 ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ortofony LMA5 gdzie kupić i jaki jest nacisk na płytę

#2

Post autor: Wojtek »

Jakiś czas temu jeden użytkownik miał ten sam problem ze swoim STS-1. Radzę poczytać.
W końcu użytkownik ten zrezygnował z STS-1... ze względu na problem z dostępnością wkładek Ortofon LMA :)

Jedynie rynek wtórny. Szukanie samej wkładki jest problematyczne, ale z igłami nie ma jako takiego problemu. Pasują tutaj zwykłe igły 5E, znane z Ortofonów OM.

Nacisk nie zależy od gramofonu, ale od zastosowanej igły :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
PIGFACE
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2011, 18:44

ortofony LMA5 gdzie kupić i jaki jest nacisk na płytę

#3

Post autor: PIGFACE »

Problem z wkładką LMA pana Jana o ile pamiętam przeczytałem wiele razy bo temat mocno rozsiany na forach. Co do samej wkładki to poszukiwania raczej nad z wyprzedzeniem bo na razie jest OK, to taki mój feler że lubię się zabezpieczać. Co do doboru igły :) Wojtku to tzw błąd nowicjusza, temat zgłębiłem i jest już OK ale dzięki.
ODPOWIEDZ